Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

etz

Użytkownik
 • Content Count

  375
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Początkujący

About etz

 • Birthday 01/31/1986

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z dużej chmury mały deszcz... Większość z nas ma lepsze zegarki u siebie a nie jest prezesm PKN... Były minister SZ kolejny raz się ośmiesza. Bez żadnych podtekstów politycznych, od lat nie głosuję na nikogo. Pozdro!
 2. Dzisiaj rano też był za 1k na All. Jakiś niezły oszołom
 3. We większości przypadków PdL nie miały lupki, bo większość jest bez daty Co zapamiętałem z tego forum że PdL musi mieć kopertę Au20 albo stalową, innych nie było. Wszystkie inne złocenia to przekładki z Łuczów.
 4. Aktualizacja: przyczyną faktycznie okazał się ćwiertnik - zdjąłem go, umyłem benzyną ekstrakcyjną i chałupniczo presmarowałem, zaczęło chodzić w sensie wskazówki kręcą się luźniej. Mam świadomość że nie zastąpi to serwisu u zegarmistrza ale chodziło mi też o znalezienie przyczyny Bardzo dziękuje Panom za Waszą pomoc i cenne uwagi odnośnie mojego mechanizmu. Pozdrawiam.
 5. Przełożyłem teraz wszystkie w/w elementy: ćwiertnik, koło zmienne przekładni wskazań, koło godzinowe i to male kółeczko, bez zmian, więc juz na 100% problem leży w kołach głębiej ... Dziękuję Panu za pomoc.
 6. Przy założonym ćwiertniku oczywiście chodzi ciężko. Przy zdjętym chodzi luźno bo nie ma już żadnego oporu. Być może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Wodzik, tiret, beczka tutaj wszystko chodzi luźno. Jutro usiadę do tego jeszcze, jak mocniej zepsuję to trudno, czegoś się możę nauczę przy okazji
 7. Czy normalnie chodzi, a tylko przy próbie zmiany ustawień wskazówek jest "ciężko"? - dokładnie jak Pan pisze Próbowałeś( jak zdjąłeś koło przekładni wskazań) zmienć/ruszyć koronka, jakbyś zmieniał ustawienia? - tak, wtedy wszystko chodzi luźno, stąd moje przypuszczenie, że przyczyna leży głębiej
 8. To nie jest wina tej blaszki, zdjąłem tarczę, to malutkie kołeczko co przekazuje z wałka, koło zmienne przekłądni wskazań oraz zdjąłem ćwiertnik i koło godzinowe, wydaje się, że wina leży gdzieś głębiej ...
 9. Cześć Panowie, Mam pytanie do mechanizmu Rakiety 2609.HA. Zakupiłem ostatnio dwie takie i w obu jest ten sam kłopot: wskazówki obracają się bardzo ciężko w pozycji nastawu godziny, w jednej tak ciężko że aż koronka z wałka się odkręca. Z tego co wnioskuje coś tam się zatarło / zaciera w kołach??
 10. Kogoś poniosło ewidentnie https://allegrolokalnie.pl/oferta/poljot-17-jewels-kal-2614-2h-gilosz-kratka-ussr
 11. Pobieda bardzo ładna warto było ją kupić, fajnie że trafiła w dobre ręce i z pewnością jest rzadziej spotykana niż złote Poljoty. Jak poszukasz na all.. to znajdziesz w zakończonych.
 12. Facet wystawił sporo ciekawego stuffu na jednego składak można chyba przymknąć oko
 13. Dobrze, że udało się te damki uratować przed kociołkiem. Wiadomo jak kończy 99% z nich...
 14. Bardzo ciekawy Wostok, ja też takiego nigdy nie wiedziałem. W logo jakiś trójząb i na tarczy fale co sugeruje, że zegarek może mieć jakieś morskie konotacje? Czy to wyrób radziecki czy już noworus. Jedyna recz, która by mi nie leżała to ten zaczep na branoletę, w zasadzie wymusza stosowanie oryginalnej bransoletki.
 15. Szczepan Twardoch, Królestwo Wg wielu książka dużo gorsza od oryginalnego Króla, ale moim zdaniem nie. Książka jest zupełnie inna, inaczej zbudowana, czyta się świetnie, trochę powieść szkatułkowa, polecam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.