Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lemax

Użytkownik
 • Content Count

  130
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Początkujący

About Lemax

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak robisz backup na kompa w itunes to możesz robić go bez hasła (szyfrowania) wtedy nie są zachowywane dane "wrażliwe" (hasła, dane zdrowotne itd.) albo ustawiasz hasło na backup i wtedy idzie wszystko. Nie podlegają nigdy archiwizacji dane kart płatniczych (trzeba je ponownie przypisać do telefonu), odciski palców z TiD lub odraz twarzy z FiD.
 2. No to miałeś pecha. Dziwne tylko barzdo że pudełko ok a sprzęt połamany. Też mam E6 i otrzymałem go też przesyłka kurierską. Oryginalne pudło jest niesamowicie solidne a sposób pakowani a i wypełnienia są perfekcyjne. Gdyby taki pakunek zaliczył uderzenie/upadek skutkujące połamaniem pojemnika na wodę i uszkodzeniem samego ekspresu to pudło musiało by być poważnie uszkodzone. Inaczej to niemożliwe. Widział byś od razu że coś jest po dzwonie. Mam nadzieję że jutro otrzymasz sprzęt w stanie idealnym.
 3. Ogólnie w temacie ekspresów automatycznych polecam kanał Tomasza Bebela na YT. Gość sprzedaje i serwisuje Jurę ale serwisuje też inne popularne marki. Można się sporo dowiedzieć co warto kupić i dlaczego. Swój ekspres kupiłem u niego i mogę polecić człowieka.
 4. Mieć wi-fi nie trzeba - wtedy można to skonfigurować z telefonem jako połaczenie ad-hoc. Ale sensowniej jest jak masz normalną sieć wi-fi, po prostu jest to bardziej funkcjonalne. Ja używałem wersji na BT i pracowało doskonale ale rzadko kiedy tak naprawdę było to wykorzystywane. Nowsze Jury mają większe możliwości personalizacji ustawień więc taki gadżet ułatwia ustawianie.
 5. Ten jest na wi-fi wiec w ramach całej sieci działa. Inne modele są oparte o Bluetooth wiec do ok. 10 m.
 6. Asus jak najbardziej produkuje serie biznesowe laptopów z gwarancja 3 lata NBD. Bardzo sensownie zrobione i wycenione sprzęty. Jeśli chodzi o Dell-a to ma ma dwie podstawowe linie biznesowe Vostro i Latitude. Jest jeszcze linia Precision ale to już zaawansowane stacje.
 7. Kupiłem sobie zestaw Jury HP1 tam są 4 wężyki, i po dwa "dzyndzle" wszelkie. System spieniania mam zabezpieczony na 2-3 lata Polecam.
 8. Też nie tak. Ja wyjmuję system mleczny i płuczę pod bieżą wodą. Mam całą litrową butlę płynu Jury ale używam go sporadycznie okresowo. Z tym że Ty masz chyba inny ciut system i nie wiem czy równie łatwo go wyjąć jak ten mój.
 9. Bez przesady, nie jest tak źle. Ja filtruję wodę do Jury przez dzbanek Brity z filtrem Maxtra i w samym ekspresie filtra już nie montuje. Proces czyszczenia i odkamieniania pojawia się co ładne kilkadziesiąt kaw. Filtry do Jury są zdecydowanie droższe od Maxtry dlatego bardziej opłaca się zewnętrzne filtrowanie wody. Natomiast tabletki czyszczące lub odkamieniania trzeba bezwzględnie używać oryginalne jak ekspres ma chodzić bezawaryjnie. Poza tym nie są drogie.
 10. VAT-u fizycznie nie płacisz. Oczywiście w księgowości nalicza się VAT wg naszej stawki 23% i potem odlicza jak idzie w koszty, ale to już sprawa tego kto Ci kwity prowadzi. W temacie to mam Jure E6. Bezproblematyczna. Kawa dobra ale liczy się ziarno. Z tym że z tej samej kawy Siemens którego miałem poprzednio robił jednak napój i wymagał mnóstwo zabawy z myciem i okresowym czyszczeniem. Jura powinna co 3 lata albo ileś tam kaw (nie pamiętam teraz ile) trafić do serwisu na kompleksowe Spa.
 11. Jak masz aktywny EURO NIP to kupujesz na fakturę na swoją działalność - jest to nabycie wewnątrz unijne więc stawka VAT 0% - formalnie płacisz tylko kwotę netto. Musisz to uzgodnić ze sprzedającym żeby nie było niejasności.
 12. No i jak podają dziś nieoficjalnie wykryli u niego silny opioid i podobno brał antydepresanty. Chyba bójka tu nie miała wiele wspólnego z tym co się stało.
 13. Lemax

  Latarka

  Hej ! Spróbuj może tego gościa odpytać: Tomasz Boczkowski Usługi opto-elektroniczne Pańska 12 96-315 Wiskitki https://pl-pl.facebook.com/uslugiopto Gość siedzi w tym sprzęcie może Ci pomoże.
 14. Okazało się, wg najnowszych doniesień, że to kierowca autobusu ruszył w grupę ludzi i zabił dziewczynę. Maja mu postawić zarzut zabójstwa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.