Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lemax

Użytkownik
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Początkujący

About Lemax

 • Birthday 06/10/1961

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Moim zdaniem wymień olej. Mimo, że praktycznie nie używany to jednak łapie wilgoć (nie może jej odparować bo nie pracuje) i zachodzą jednak procesy starzenia w oleju. Szkoda by było takiego silnika gdyby coś wyskoczyło z powodu problemów z olejem.
 2. Śliczny ale jaki smutny. Co za s.... był w stanie skrzywdzić takiego psiaka.
 3. Blok grzania wody zakamienił się dlatego masz te problemy. Pogoń go a nie udręczaj się. Tyle dobrej kawy marnujesz
 4. Jura ma stały blok zaparzania ze względu na wysokie ciśnienie wody stosowane w ich rozwiązaniach.Tak to tłumaczą i faktycznie ich ekspresy pracują z wyższymi ciśnieniami niż inne. Co do filtrów i mycia ukladu mlecznego to jak masz wodę filtrowaną (nawet przez filtr typu Brita) to odpadają już filtry do ekspresu. Układ mleczny odpina się jednym ruchem ręki i myje pod bieżącą wodą bez żadnej dedykowanej chemii. Ta się przydaje jak nie masz ochoty na mycie ręczne czyli bez odpinania od ekspresu. Wojtech - mycie modułu zaparzania tylko wodą bez rozebrania go, czyszczenia i smarowania uszczelek niewiele daje. Przerabiałem to w EQ9 i wiem ile syfu zostaje tam jak tylko go się wypłucze. Akurat pod temat wątku:
 5. Wszystkie ekspresy wymagają czyszczenia i odkamieniania okresowo. Jura nie jest tu wyjątkiem. Ja mam wodę filtrowaną i taką wlewam do ekspresu więc nie stosuje już filtru wody w ekspresie. Blok wyjmowalny był w Siemensie i było to upierdliwe. Mycie, doczyszczanie, smarowanie uszczelek dedykowanym smarem itp. W Jurze zaleca się przegląd co 3 lata i wtedy blok jest czyszczony i wymieniane jest co potrzeba. Ogólnie wygodniej mi z E6 na co dzień niż bylo z EQ 9
 6. Kupiłem Jure E6 od tego gościa z kanału na YT który był tu podlinkowany kilka postów temu. Jestem bardzo zadowolony z ekspresu i kawy jaką robi. Dodatkowo dokupiłem moduł Bluetooth który pozwala sterować ekspresem z aplikacji. Daje to kilka nowych możliwości np. własne kompozycje proporcji mielonej kawy, ilości wody, mleka czy odpalenie ekspresu zdalnie. Ogólnie po zmianie z Siemensa EQ9 jest lepsza kawa i mniej zabawy z utrzymaniem ekspresu.
 7. Ja miałem w MB założony chip Brabusa. Zakładał salon w nowym aucie. Gwarancja oczywiście na auto była pełna, a chip naprawdę ładnie poprawiał osiągi. Nie wiem czy jeszcze MB robi takie ulepszenia ale spytaj.
 8. Widać przełącznik zakresów, podstawki lamp, obstawiam element radia.
 9. fragment starego lampowego radia
 10. Może najpierw jak masz podpiety ten dysk do innego kompa to zrób sprawdzenie struktury plików na dysku. Najlepiej z poziomu konsoli zrób chkdsk/f x: gdzie x to litera pod jaką masz ten dysk przypisany
 11. Lemax

  Teorie spiskowe

  Do środka pandemii to nam niestety jeszcze daleko, a te liczby są „małe” bo wykonujemy mało testów w stosunku do populacji. Jak było by ich robione tyle co w Niemczech to mieli byśmy dramatycznie większe cyfry. Poza tym w lutym bylo 23 a w marcu 13 zgonów z powodu grypy - dane PZH a więc potwierdzone laboratoryjnie.
 12. Lemax

  Hi-Fi stereo

  A na jednym podłączonym kanale też burczy ??? Sprawdź oddzielnie dla obu kanałów.
 13. A tam benefis, to pikuś, ma być film biograficzny o tym wyjcu. Premiera ponoć 14.02
 14. Zainstalowany wszystkie aktualizacje Windows ? Jak nowy komputer to ma zazwyczaj wersję mocno nieaktualną i moga byc takie kwiatki
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.