Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lemax

Użytkownik
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Początkujący

About Lemax

 • Birthday 06/10/1961

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Napisz czego potrzebujesz. Mój ojciec zajmował się maszynami, może coś jeszcze mieć do tych maszyn.
 2. Lemax

  Teorie spiskowe

  70soul co z tego ma wynikać że tlenek etylenu jest rakotwórczy ? Patyczki wymazowe cudownym sposobem robią się rakotwórcze? Wiele przedmiotów sterylizuje się promieniowaniem radioaktywnym i jakoś te przedmioty raka nie wywołują, ani nie promieniują.
 3. Strzelanie do opon w takim miejscu to głupota. Kule mogły rykoszetować od asfaltu, tarcz czy felg i mogli ucierpieć postronni ludzie. Ale to tak na marginesie tematu. Ja pamiętam z wojska pewnego chorążego, miał „trofiejne” parabelum z drewnianą kaburą, ogólnie piękna broń. Frontowiec, dużo przeżył. On powiedział mi kiedyś - jak wyciągasz broń to licz się z tym że robisz to po to żeby zabić. I to trzeba mieć za uszami jak się chce posiadać broń. Zawsze może dojść do takiej sytuacji. Życie pisze dziwne scenariusze.
 4. Żeby mieć wysoki transfer czyli to podawane 1450 musi być agregacja pasm. Jedno pasmo na 5GHz daje max 433 Mbps teoretycznie. Praktycznie max połowę tego. Przypuszczam że router nie jest w stanie wynegocjować odpowiedniej agregacji albo zwyczajnie „nie wyrabia” się. Uaktualnij firmware routera a jak jest najnowszy to weź inny z górnej półki do testów i sprawdź czy będzie lepiej.
 5. Moim zdaniem wymień olej. Mimo, że praktycznie nie używany to jednak łapie wilgoć (nie może jej odparować bo nie pracuje) i zachodzą jednak procesy starzenia w oleju. Szkoda by było takiego silnika gdyby coś wyskoczyło z powodu problemów z olejem.
 6. Śliczny ale jaki smutny. Co za s.... był w stanie skrzywdzić takiego psiaka.
 7. Blok grzania wody zakamienił się dlatego masz te problemy. Pogoń go a nie udręczaj się. Tyle dobrej kawy marnujesz
 8. Jura ma stały blok zaparzania ze względu na wysokie ciśnienie wody stosowane w ich rozwiązaniach.Tak to tłumaczą i faktycznie ich ekspresy pracują z wyższymi ciśnieniami niż inne. Co do filtrów i mycia ukladu mlecznego to jak masz wodę filtrowaną (nawet przez filtr typu Brita) to odpadają już filtry do ekspresu. Układ mleczny odpina się jednym ruchem ręki i myje pod bieżącą wodą bez żadnej dedykowanej chemii. Ta się przydaje jak nie masz ochoty na mycie ręczne czyli bez odpinania od ekspresu. Wojtech - mycie modułu zaparzania tylko wodą bez rozebrania go, czyszczenia i smarowania uszczelek niewiele daje. Przerabiałem to w EQ9 i wiem ile syfu zostaje tam jak tylko go się wypłucze. Akurat pod temat wątku:
 9. Wszystkie ekspresy wymagają czyszczenia i odkamieniania okresowo. Jura nie jest tu wyjątkiem. Ja mam wodę filtrowaną i taką wlewam do ekspresu więc nie stosuje już filtru wody w ekspresie. Blok wyjmowalny był w Siemensie i było to upierdliwe. Mycie, doczyszczanie, smarowanie uszczelek dedykowanym smarem itp. W Jurze zaleca się przegląd co 3 lata i wtedy blok jest czyszczony i wymieniane jest co potrzeba. Ogólnie wygodniej mi z E6 na co dzień niż bylo z EQ 9
 10. Kupiłem Jure E6 od tego gościa z kanału na YT który był tu podlinkowany kilka postów temu. Jestem bardzo zadowolony z ekspresu i kawy jaką robi. Dodatkowo dokupiłem moduł Bluetooth który pozwala sterować ekspresem z aplikacji. Daje to kilka nowych możliwości np. własne kompozycje proporcji mielonej kawy, ilości wody, mleka czy odpalenie ekspresu zdalnie. Ogólnie po zmianie z Siemensa EQ9 jest lepsza kawa i mniej zabawy z utrzymaniem ekspresu.
 11. Ja miałem w MB założony chip Brabusa. Zakładał salon w nowym aucie. Gwarancja oczywiście na auto była pełna, a chip naprawdę ładnie poprawiał osiągi. Nie wiem czy jeszcze MB robi takie ulepszenia ale spytaj.
 12. Widać przełącznik zakresów, podstawki lamp, obstawiam element radia.
 13. fragment starego lampowego radia
 14. Może najpierw jak masz podpiety ten dysk do innego kompa to zrób sprawdzenie struktury plików na dysku. Najlepiej z poziomu konsoli zrób chkdsk/f x: gdzie x to litera pod jaką masz ten dysk przypisany
 15. Lemax

  Teorie spiskowe

  Do środka pandemii to nam niestety jeszcze daleko, a te liczby są „małe” bo wykonujemy mało testów w stosunku do populacji. Jak było by ich robione tyle co w Niemczech to mieli byśmy dramatycznie większe cyfry. Poza tym w lutym bylo 23 a w marcu 13 zgonów z powodu grypy - dane PZH a więc potwierdzone laboratoryjnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.