Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lemax

Użytkownik
 • Content Count

  132
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Początkujący

About Lemax

 • Birthday 06/10/1961

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Za duże ciśnienie wylatującego gazu - zmniejsz przepływ i wtedy sprawdź czy się zpala
 2. Lemax

  Hi-Fi stereo

  Przypadkiem trafiłem na tą firmę - pojawił się artykuł w jakiejś gazecie i na samym końcu była informacja, że są z Lublina. Czyli tuż obok, może się do nich wybiorę. Zadzwonię i zobaczę czy można się umówić.
 3. Lemax

  Hi-Fi stereo

  Mam pytanie czy ktoś z kolegów miał do kontakt ze sprzętem od www.jsikora.pl ?
 4. Mercedes też "nie przewidywał" wymiany oleju w 7G-Tronic ale każdy porządny serwis specjalizujący się w MB zalecał 60-80 KKM i wymianę. Ja robiłem co 60-70 kkm i skrzynia pracowała zawsze perfekcyjnie. Teraz w VW w DSG robiłem wymianę po 60 kkm i tu już ASO tak zaleca.
 5. Jak zawsze marketingowy słowotok a nowych rzeczy niewiele. Tak na prawdę to tylko zegarki mają sporo nowych cech. Głównie wersja Ultra. Słuchawki delikatny lift, telefony tak samo. Ceny niestety kosmiczne. 2000 różnicy w cenie za wersje 512 zamiast 128 - to jest już qrestwo
 6. Obawiam się, że absolutnie nie da się pogodzić sytuacji gdy masz aktywnie używane dwa apple ID. Kontakty da się ogarnąć (zintegrować) ale tylko to. Musisz wybrać jedn ID i z drugiego wyemigrować jakoś na stałe.
 7. Lemax

  Hi-Fi stereo

  Tutaj jest coś w stylu testu PX7 S2. https://myapple.pl/posts/26711-test-sluchawek-bezprzewodowych-bowers-wilkins-px7-s2
 8. Ja też zmienię na pewno około 60 kkm. Poprzednim Tigiem zrobiłem coś 75 kkm w 5 lat i poszedł w rozliczeniu przy odbiorze nowego. Co do wymian oleju to trzymam się starych zasad max 10 kkm olej lub rok zależy co wcześniej. Pamiętam w Ładzie wymieniałem co bodajże 4 czy 5 kkm. Stare dzieje.
 9. Mój Tiguan (2.0 TSi 140kW) ma kod silnika DNNA i skrzynia UKF, nie widzę ich w tabelce od alleck. Ma ktoś info jaki jest interwał olejowy dla skrzyni ??? Silnik ma 30 kkm lub wg. wskazań zegarów - tak mi podali w ASO.
 10. Miałem poprzedniego Tiguana 2.0 TSI, i olej zmieniałem co roku w ASO i nie robili żadnego problemu, mimo leasingu. Po 60 kkm zmienili olej w DSG, Haldexie, świece, zgodnie z harmonogramem. Teraz mam nowego i po około 3 miesiącach serwis zadzwonił i zaprosił na wymianę oleju jak to nazwali "po dotarciu" - oni robili usługę za 1 PLN plus materiały. Jak dotarłem do ASO to akurat miałem 4999 km przebiegu. Zmienili olej, filtry, wbili wszystko w EKS. Tak więc wszystko zależy od konkretnego ASO.
 11. AVR to jedynie automatyczna regulacja/stabilizacja napięcia wyjściowego i taki układ najczęściej nie ma nic wspólnego z tym czy przebieg wyjściowy napięcia jest czystym sinusem czy jakąś przybliżoną krzywą.
 12. Owszem zapewnia ochronę przepięciową ale nie od przepięć powstających przy bliskim uderzeniu pioruna. Przed takim przepięciem nie ma w zasadzie skutecznej ochrony. Niemniej należy stosować dobre (skuteczne i faktycznie działające) listwy przepięciowe. Na rynku jest miliony badziewnych listw antyprzepięciowych które są takie tylko z nazwy. Minimum to coś takiego: https://www.senetic.pl/product/PM5-FR lub coś takiego https://www.senetic.pl/product/PM6U-GR Pewnie można je gdzieś taniej trafić - poszukaj. Natomiast jak piorun rąbnie blisko to tylko dobre ubezpieczenie mienia ruchomego od takich wydarzeń losowych daje radę. Kupujesz nowy sprzęt a ubezpieczyciel płaci
 13. Popytaj kolegów, może znają dobry zakład regenerujący alternatory, poszukaj w necie czegoś w okolicy - sprawdź opinie. Nie powinno być problemu, żeby coś trafić. Przy zakupie weź odpytaj jak z gwarancją, weź dowód zakupu. A może lepiej jak twój zregenerują - wtedy może być najtaniej.
 14. Lemax

  Twój ogród

  Uwaga - Mospilan nie działa w wysokich temperaturach i nie wolno też pryskać nim przy temp. powyżej 22-23 stopni. Można Deltam użyć w takiej sytuacji doraźnie.
 15. Tylko własna działalność. Masz dodatkowy bonus - stabilne i przewidywalne prawo i reguły podatkowe w Szwajcarii.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.