Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

booggie77

Użytkownik
 • Content Count

  191
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Lublin
 1. Dokładnie X-Ray. Jeszcze raz dziękuję za zabranie głosu w "gównoburzy". Wasze spostrzeżenia są bardzo cenne i doceniam zarówno te korzystne dla mnie jak i te skierowane przeciwko mnie. Bransoleta zostanie u mnie, a ja poszukam kogoś kto zechce mi ją naprawić. Wnioski z wątku wyciągniemy wszyscy. Poproszę o zamknięcie tematu.
 2. Ależ nie zgrywam osoby, która nic nie wie Po prostu prawo kończyłam 15 lat temu i nie miałam z nim do czynienia, stąd moja prośba Na profilu fejsowym zapewne również widziałeś jakie studia kończyłam - nie zatajam tego Zanim podjęłam temat zapytałam osób, które uprawiają zawód na co dzień ponieważ ja absolutnie nie czuje się w tym pewnie po tylu latach. Chyba nic w tym dziwnego? edytując: tak, w grupie zegarkowej na fb , którą sobie bardzo cenię, wskazałam wątek i poprosiłam o zabranie głosu. I co w związku z tym?
 3. Noooooo, drugi raz juz tak z pewnością nie kupię tylko, że wiele razy kupowałam na tym i innych forach zegarki/części uzywane i nigdy tak nie poległam. PS. Prawnikiem jestem z wykształcenia. Nie praktykuję.
 4. Po raz kolejny zaznaczam - NIE ZEPSUŁAM BRANSOLETY gdyz sie do niej nie dotykałam! Otworzyłam przesyłkę, zauważyłam wadę i od razu ją zgłosiłam. A nazywanie mnie "nieuczciwą" - udaję, że nie zauważyłam.
 5. Zdjęcia zrobione bez ingerencji w bransoletę. Od razu jak tylko ją odpakowałam, zauważyłam wadę, po czy napisałam do Marcina. Paweł, jak dla mnie możemy temat zamknąć już teraz Dowiedziałam się już wszystkiego Dziękuję Wam bardzo za wypowiedzi. Decyzję o istnieniu tego wątku pozostawiam Moderatorom.
 6. Proszę Władze Forum o zgodę na ujawnienie nicka Sprzedającego.Jeśli uważacie, że powinnam to zrobić.
 7. Koleżance zegarków nic nie obrzydzi Kontakt z moderatorami juz był
 8. Patrząc na niego jaki jest biedny pokiereszowany wolałabym oddać. Jeśli zostanie też nie będę płakać - Basia mi pomoże. Jak pisałam wcześniej- tu chodzi o zasady.
 9. Zakładam, że nie wiedział. Teraz już wie.
 10. Porozmawiajmy również o tzw umowie dżentelmeńskiej i o wadzie ukrytej. O tej zależności.
 11. Basia dziękuję Na Ciebie zawsze można liczyc Fotki "bohatera" :
 12. Nie chciałam tak od razu rzucac nickami.. Chciałam poznać Wasze zdanie w pierwszej kolejności żebyście to trzeźwo ocenili. Liczę, że Kolega sam się wypowie gdyż nie miał nic przeciwko publicznej ocenie.
 13. Witajcie, o Wasze zdanie zapytać chcę w niefajnej sytuacji, która mnie spotkała na forum podczas wymiany handlowej pod tytułem bransoleta od seiko monster'a za bilety Narodowego Banku Polskiego w kwocie korzystnej lecz nie o nią mi tutaj chodzi, a o zasady fair play tegoż Forum. Ze Sprzedającym nie doszliśmy do porozumienia stąd mój post. Transakcja bardzo sprawna ale bransoleta była w stanie nie takim jak być powinna. Mianowicie ma bardzo luźne piny sztuk 4. Brak jednej tulejki – to mi akurat nie przeszkadza bo i tak ją skracam. Martwią mnie te piny bo ledwo dotknę z jednej strony, a wysuwa się z drugiej. Tak być raczej nie powinno.. Miałam już takie bransolety i wiem jak to wygląda. Takie sytuacje się zdarzają więc ochoczo i bez ogródek napisałam do Sprzedającego, że z powodu tejże usterki rezygnuję z zakupu. I tutaj zaczynają się schody. Sprzedający odmawia zwrotu pieniędzy. Pisze, że nie odbierze mojej przesyłki. Że nie mam takiego prawa, żeby zrezygnować z zakupu gdyż wysłał mi sprawną bransoletę, a piny być może obluzowały się w transporcie.. Nie twierdzę, że wiedział o usterce. Ufam, że sprzedał mi ją w dobrej wierze ale moim zdaniem powinien w tej sytuacji uznać moje roszczenie. Byłam pewna, że przysługuje mi termin 14- dniowy do zwrotu zakupionego towaru ale po konsultacji ze znajomym prawnikiem okazało się, że jednak nie mam racji. Mam prawo za to skorzystać z artykułu 560 KC, który mówi o wadzie rzeczy sprzedanej. Podkreślam raz jeszcze – nie chodzi mi o pieniądze tylko o zasady. NIGDY nie zawiodłam się na tym forum na nikim i chciałabym żeby tak pozostało. Będę wdzięczna za Wasze opinie na temat przedstawionej sytuacji. Pozdrawiam. PS. Jeśli temat nie w tym dziale - proszę o przeniesienie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.