Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MikeS86

Użytkownik
 • Content Count

  480
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Początkujący

About MikeS86

 • Birthday 05/14/1986

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. Będzie ciężki dylemat z tymi art-deco... ale chyba skończy się na czarnym... Świetny projekt Panowie!
 2. Jak będzie "kwarcowy" po łacinie? (tak, wiem że to na mechaniku będzie, więc problem z d&*y )
 3. moim skromnym zdaniem projekt skręca w kierunku zegarka art-deco. I z tego względu zaczyna mnie interesować.
 4. [trolololo mode: ON] No dobra, stulecie stuleciem, ale nie było jeszcze zegarka upamiętniającego konia Piłsudskiego - Kasztankę. Temat wdzięczny i nowatorski, można zrobić dekielek pokryty brązową sierścią i koronkę w kształcie kopytka. Tylko tym razem bez paska z cordovanu, bo może nie być zbyt wielu chętnych do nabycia wśród miłośników koników... [trolololo mode: OFF]
 5. Patrzyłem zanim napisałem. Niezależnie od wersji orderu, orzełek jest płaski z góry.
 6. Koperta (zgadzam się z przedmówcami, że za dużo zebrali z krawędzi), szkiełko (!) oraz koronka są bardzo fajne i wszystko to się ze sobą dobrze komponuje. I dekiel co do idei jest ciekawy, ale jego centralny punkt w moim przekonaniu psuje odbiór całości. Bez wątpienia masz rację, że w powiększeniu to wygląda inaczej niż na żywo, bo ten orzełek jest tylko nieco większy od koronki. Myślę, że ten orzełek zyskałby na urodzie, gdyby nadać mu ostrzejszych rys (szlif z góry), jak np. tutaj (przy okazji - to zdjęcie jest także w dużym powiększeniu - wiem,nie ten budżet!):
 7. Mam Marcin 3 zegarki od Ciebie, wszystkie je bardzo lubię i regularnie noszę. Ale na ten projekt się nie skuszę (może inne wersje na tej kopercie bardziej mi podpasują). Zasadniczy problem mam z deklem. Rozumiem, że mała powierzchnia, rozumiem, że uwarunkowania technologiczne oraz zakaz wykorzystania nieprzerobionego godła. Ale wygląda to bardzo, bardzo źle. Nawet, gdyby kształt skrzydeł nawiązywał do herbu z lat 1919-1927 (co rekomenduję), to i tak chyba nie da się uniknąć katastrofy. Tematykę jednak wybrałeś poważną, a skojarzenie niestety nasuwa się jedno...
 8. Nareszcie nowy projekt. Myślę, że warto zainspirować się tarczą klasztornego zegara mechanicznego. Fajna jest! Zatem mamy dwa kierunki - albo idziemy w kolorystykę tarczy i wskazówek, albo... skopiowanie wskazówek z tej tarczy - i tu poddaję pod rozwagę (choć to odważny pomysł) - sekundnik w formie umieszczonego centralnie dysku - słońca. Podobnego do tego, jaki jest na klasztornym zegarze. Rzymskie indeksy jak najbardziej wpiszą się w klimat. Warto zwrócić uwagę na indeksy czterech kwadransów na tarczy klasztornego zegara. Może i to warto uwzględnić na tarczy, np. w negatywie do koloru indeksów godzinowych (np. jako czarne kontury)? Dekiel przy zegarku z ręcznym naciągiem aż się prosi o szkiełko! A skoro idziemy w barok, to może warto skupić się na bogatym zdobieniu mechanizmu i jego barwieniu? Jeszcze jedno Marcin. Może warto by połączyć tę zegarkową inicjatywę z jakimś wymiernym wsparciem przedmiotowego klasztora? Pierwsza myśl to przekazanie jakiegoś % zysku ze sprzedaży na rzecz ratowania tego zabytku, jednak to nie będzie kwota, która byłaby w stanie coś zmienić. Ale ta sama kwota, wykorzystana np. na sponsorowany artykuł o tym miejscu na jakimś portalu społecznościowym może przynajmniej zwiększyłaby świadomość społeczną niedoinwestowania polskich zabytków, w szczególności właśnie tego?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.