Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ciech

Użytkownik
 • Content Count

  1919
 • Joined

 • Days Won

  4

Ciech last won the day on May 29 2018

Ciech had the most liked content!

Community Reputation

859 Mistrz

About Ciech

 • Rank
  Woj Ciech

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.instagram.com/wojciech_metalwork

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Na Krawędzi Czasu

Recent Profile Visitors

2515 profile views
 1. Monety od początku swojego istnienia były także wykorzystywane jako biżuteria. Najprostszy sposób polegał na zrobieniu otworu i zawieszeniu jej sobie na szyi. Takie właśnie rzymskie monety znajdowano na ziemiach polskich. Ich użycie w tej formie było nobilitujące, prawdopodobnie nosili je ówcześni znaczni ludzie np. wojowie. Było to w czasach jeszcze wcześniejszych niż za Mieszka I. Przechodząc do współczesności. Dwie monety - antyczna i współczesna, obie nawiązujące do wspólnego wzorca menniczego. Dwa, lecz nie identyczne podejścia do ich wykorzystania. Naszyjnik - antyczna moneta z IV w. z wizerunkiem Konstancjusza II, cesarza rzymskiego z lat 337-361. Klamra do zegarka z monetą 1 Penny z wizerunkiem Brytanni siedzącącej na tronie z trójzębem. Moneta została wybita w 1967r w nakładzie 654 564 000 szt. Jest to o miedziany pieniążek nawiązujący do rzymskich monet, na których była przedstawiana bogini Brytannia.
 2. Te monety są młodsze ode mnie, ja jeszcze nie czuję się staro, więc i one stare nie są 😉 Według źródeł ich znany nakład to: 6 684 467 szt. Są nadal aktualnie produkowane, więc ich liczba jest na pewno w tej chwili o kilkaset tysięcy wyższa od podanej w katalogu. Jest to także ćwiczenie wykonane na przedmiocie pospolicie występującym, zanim zastosuję "coś" czekającego w szufladzie. .... i bezinwazyjnie przytwierdzę za pomocą właśnie takich pazurków jak to tutaj widać.
 3. Vasco Núñez de Balboa (1475-1519) był hiszpańskim odkrywcą, gubernatorem i konkwistadorem. Od jego imienia pochodzi nazwa jednostki monetarnnej Republiki Panamy - Balboa. Jego życiorys dowodzi że nie bał się wielkiej wody, stąd klamra z jego wizerunkiem znajdzie się na pasku do divera. Na zdjęciu pokazane są klamry na pasek o szerokości 24 i 26mm.
 4. Miło mi że Ci się podoba Klamry robię z tytanu 6AL-4V grade 5, to najbardziej wytrzymały stopu tytanu z którego produkuje np. części do samolotów i statków kosmicznych. Jego właściwości powodują że jest o wielokroć trudniejszy w obróbce i zdecydowanie nie posiada takiej plastycznoiści jak brąz z którego zrobiłem tą klamrę. Dlatego zrobić z tytanu podobną klamrę się da, jednak nie będzie ona identyczna z klamrą której wideo zamieszczam. O spięcie całości paskiem postarał się @Santino. Klamra_26_brąz_znaczniki_czasu_Santino_720.mp4
 5. Własnoręcznie wykonane przedmioty z różnych metali.
 6. Ostatnio przedstawione, obydwa efekty współpracy paskowo- klamro twórczej oceniam na wyjątkowo udane. Tak się złożyło że obiektem docelowym były zegarki z brązu. Przypadek .... ?
 7. Śmiało mogę sparafrazować znane powiedzenie, a mianowicie - pasek wieńczy dzieło ! Dzięki jego twórcy mogę pokazać te zdjęcia. Oto i one:
 8. Mam nadzieję i za to trzymam kciuki, że z ręką już wszystko w porządku. Paseczki rekiniaste wyglądają znakomicie 👍
 9. Potwierdzam w całej rozciągłości słuszność rozumowania 👍 😁 Kamra jest na pasek 26mm.
 10. ...jeszcze tylko palnik do trwałego zamocowania znaczników czasu, oraz drobna kosmetyka ... i gotowe
 11. Dzisiaj odsłonię kulisy powstawania klamry dedykowanej do pewnego do zegarka ...
 12. Klamra z "damastu" tytanowego stereo i w kolorze. Klamra_mokuTi_22_720.mp4
 13. Klamra 22mm z "damastu" tytanowego do Panerai Luminor 1950 Regatta.
 14. @Sol 🤜🤛 Skoro zagadka została rozwiązana, teraz już można szerzej uchylić rąbka tajemnicy 😉 Black Dunes 540.mp4
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.