Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

alleck

Użytkownik
 • Content Count

  876
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,866 Guru zegarmistrzostwa

About alleck

 • Birthday 04/01/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław

Recent Profile Visitors

1,184 profile views
 1. A jak to mawiał jeden z moich szefów, którego żona pracowała w szpitalu [emoji6] Wręczenie czegoś przed - to łapówka, po - to dowód wdzięczności [emoji3] P. S. Żeby nie było całkiem off topic to taka fotka
 2. Ja Ci odpowiem tak. Miałem speedmastera date. Do moonwatcha przymierzałem się nie pamiętam już ile razy. Niby fajnie leżał na ręce, niby historia za nim przemawia, hesalit i pełny dekielek najbardziej mi pasował. Byłem bardzo blisko zakupu, w starych dobrych czasach proponowano mi 20% rabatu i nowa sztukę w foliach prosto z sejfu. Nigdy ostatecznie nie pociągnąłem za spust bo "czegoś" mu brakowało. Wolałem go oglądać na zdjęciach kolegów z forum Wybrałem Zenitha El Primero Chronomaster i on jest dla mnie "ładniejszy". P. S. Za każdym razem gdy mam tylko możliwość to go sobie przymierzam i upewniam się że to była dobra decyzja.
 3. Gabaryt ma zdecydowanie znaczenie. Jechaliśmy kiedyś ze znajomym na dwa samochody po autostradzie z Poznania do Wrocławia. Ruch minimalny, ale że się nam nie spieszyło to jechaliśmy ze stałą prędkością na tempomatach 120km/h, czasem się wyprzedając tak żeby tylko jeden nie jechał jako pierwszy. Jego Passat sedan, moje Tarraco. Oba 2.0 TSI 190KM, oba DSG, mój dodatkowo haldex. Jego spalił w trakcie tej wycieczki 6,5l, mój 7,9l. No nie może to być tylko kwestia masy (masy zakładam że podobne) czy haldexa u mnie. To zdecydowanie kwestia gabarytów. P. S. Nie będę się pogrążał i podawał jakie ma on średnie spalanie z powiedzmy 10kkm, a jakie mam ja Dodam tylko, że już nigdy później mi się nie udało uzyskać tak niskiego spalania
 4. Oj wyczuwam wiszącą w powietrzu g*wnoburze była już cosezonowa dotyczącą przewagi opon sezonowych nad wielosezonowymi (i odwrotnie), była dotyczącą przepisów Prawa o ruchu drogowym i to z wątkami międzynarodowymi. A teraz będzie o spalaniu
 5. W pierwszej chwili nie byłem, pewny gdzie jest cena, bo widziałem dwa razy nr referencyjny
 6. Jeśli jest tak jak piszesz, że to ostatnia sztuka to nie ma co robić zwrotów. Tym bardziej, że odzyskanie VAT i cła to nie będzie prosta sprawa. Ja bym zegarek wysłał do oficjalnego serwisu Omegi i poprosił ich o wycenę naprawy i taką wycenę przedstawił sprzedającemu z oczekiwaniem obniżki ceny towaru dokładnie o taką kwotę. Będziesz miał zegarek taki o jakim marzyłeś i pewnie potrwa krócej niż zabawa ze zwrotami. Przykra sprawa, ale walcz! P. S. Zwrot i naprawa w JP to też walka z urzędem celnym. Trzeba by zatrudnić agencje żeby Ci przygotowała odpowiednie papiery do tzw. "uszlachetniania czynnego czy biernego" (nie pamiętam już które to było) . Czyli znowu kasa do wydania po Twojej stronie.
 7. Popieram połączenie. Róbmy to co łączy, nie to co dzieli
 8. Jak pięknie jest się różnić. Czy do nowych referencji pasek ze skóry nie pasuje? to wg mnie jest kwestią gustu. A z nim to wiadomo jak jest. Poniżej kilka przykładów pasków na których bym sam mógł nosić ceramicznego Seamastera. P. S. Zdjęcia ze strapcode.
 9. Skóra do divera chyba nic nadzwyczajnego, wystarczy się udać do wątku Panerai, tam takich pełno. Brąz z niebieskim? Pewnie do niebieskiego garnituru bym założył brązowe buty. Ale tak brzydko ściśnięty pasek się nie broni (dla mnie).
 10. Andrzej Piasecki, salon Yes w Galerii Dominikanskiej na - 1. Bywa popołudniami. Podjął się serwisu werku manufakturowego którego nikt się nie chciał podjąć (wszyscy chcieli wysyłać zegarek do producenta). Serwis zrobiony, zegarek działa. Cena akceptowalna. Więc możesz tam spróbować.
 11. Tak, to prawda. Piotr wysłał mi informacje, że na olx leżą dwie sztuki po tym jak napisałem post w dziale Szukam. Był na tyle miły, że obejrzał ten zegarek dla mnie. Rozmowy ze sprzedającym prowadziłem od 15 sierpnia. Więc trochę się to ciągnęło. W sumie, finalnie porozumieliśmy się dopiero w poniedziałek w tym tygodniu. Spóźniłeś się i niestety masz czego żałować [emoji14] Stan tego zegarka jest idealny. Nie tylko zewnętrzny, ale i mechanicznie jest nieźle. Sam zresztą spójrz. W większości pozycji jest 0, max odchyłka to -2 sekundy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.