Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dymar3

Użytkownik
 • Content Count

  350
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

143 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About Dymar3

 • Birthday 07/21/1981

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Zduńska Wola

Recent Profile Visitors

682 profile views
 1. Dymar3

  Nasze Budziki

  Bardzo różnie. Generalnie mechanizmy zawsze doprowadza do porządku mój zegarmistrz. Każdorazowo płacę 30zł niezależnie od tego co robi. Ja zajmuję się całą resztą tj kosmetyką od odtłuszczania tarcz do polerki obudowy i dzwonków. Ale myślę, że polerka zajmuje mi max łącznie do 2h. Czasem też trzeba uzupełnić brakujące elementy...a bank części coraz szczuplejszy:-)
 2. Dymar3

  Nasze Budziki

  Też się pochwalę ostatnią pracą. Z cyklu "przed i po" polski budzik GF z tarczą reklamową Jerzy Kaczyński, Łódź ul.Głowna 2. Zakupiony niesprawny, brudny z wgnieceniami. Oceńcie sami jak wyszło. Wszelkie krytyczne uwagi w dążeniu do perfekcji miłe widziane. W przyszłości wymienię dekielek na ładniejszy i uzupełnię pokrętło godzinowe na oryginalne:-) Z tarczy mimo kąpieli w moich specyfikach nie dało się nic wyciągnąć. Nie jest zatłuszczona i dlatego. Mechanizm obecnie na pięknym I punktualnym chodzie Ok 32h. P.s budziki GF reklamowe to mój konik wśród budzików mimo iż nie są jakoś efektowne przypadły mi do gustu:-) 20220401_140442.mp4 20220508_142038.mp4
 3. Dymar3

  Nasze Budziki

  Nie zbieram budzików z PRL ale wiem, że niektórzy z Was tak więc podsyłam: Na Facebooku na grupie budziki, zegary ...ktoś wystawił nigdy nieużywane w stanie fabrycznym z pudełkami i certyfikatami. Rok prod 1989. Może kogoś z Was zainteresują.
 4. Dymar3

  Nasze Budziki

  Lubię widoczny "ząb czasu" ale ten dekiel strasznie kłuje mnie w oczy. A za jakiś czas mosiądzowanie też pociemnieje... I z ciekawości zobacze jak to wyjdzie:-)
 5. Dymar3

  Nasze Budziki

  Budzik RSM który już kiedyś prezentowałem. 100% oryginalnego niklu wystarczy przepolerować ściereczkami Cape Cod i będzie jak nowy. Problem pojawia się z tyłu. I tu moje pytanie: zajmuje się ktoś z Was galwanizacją i mógłby odpłatnie mi ten element poddać procesowi mosiądzowania? Oczywiście odpłatnie:-)
 6. Dymar3

  Nasze Budziki

  Tak, tak wszystkie dzwonki tak robię. Najpierw odrdzewiacz a później tak jak piszesz.... Na zdjęciu dzwonek z prezentowanego kilka dni wcześniej ukończonego już Hallera po pierwszym szlifie papierem 500.
 7. Dymar3

  Nasze Budziki

  Też jestem dobrej myśli choć taka rdza na dzwonku z pewnością zostawi małe wrzerki i polerowanie zajmie dużo czasu:-)
 8. Dymar3

  Nasze Budziki

  Kolejny wygrzebany z czeluści piwnicy Junghans. Kupiony parę lat temu na części. Jednak patrząc na efekty polerowania ostatnio prezentowanego Th.Hallera i budzika G.F którego przedstawie za kilka dni....pokusiłem się i jemu dać drugie życie;-) Efekty za kilka tygodni:-)
 9. Dymar3

  Nasze Budziki

  Chętnie zobaczę jak wyjdzie Twoj T.Haller "Iris" bo Twoje efekty przywracania do życia budzików też przykuwają uwagę 🙂 Proszę zrób to dla mnie 😉
 10. Dymar3

  Nasze Budziki

  Tak dokładnie:-) za pierwszym razem wątek dodał się chyba czterokrotnie zaśmiecając forum i nie mogłem tego usunąć:-)
 11. Dymar3

  Nasze Budziki

  Z cyklu "Przed I po" 🙂 Tym razem katalogowy Thomas Haller "Irys" zakupiony na all.. za ok 130zl. Niesprawny, z zardzewiałymi dzwonkami . Z całkowicie pozbawioną niklu cynkową puszką. Brak motylka nakręcania sprężyny chodu. Ale za to w dziewiczym stanie. Kupę lat nie rozbierany. Samo odkręcenie słupków od dzwonków wymagało kilku dni moczenia w WD40. Cynkowa puszka I dekielek bez jakichkolwiek pęknięć i wgnieceń. Tarcza z wyjątkiem plamki, która nie uległa wielogodzinnym kąpielom w benzynie ekstrakcyjnej ładna i czysta. Czyszcząc cynkową puszkę nie spodziewałem się , że polerka ciemnej, matowej cynkowej blachy pozbawionej niklu doprowadzi do uzyskania niemal lustrzanego efektu nie do odróżnienia z egzemplarzami z kolekcji w których ów nikiel pozostał po dzień dzisiejszy. Koszt naprawy i czyszczenia w zakładzie zegarmistrzowskim to 30zł. Budzik obecnie sprawny na pięknym I punktualnym chodzie. Oceńcie sami . Wszelkie uwagi miłe widziane. 🙂 Za pozyskanie grafiki katalogowej kilka postów wyżej dziękuję KasiMF:-) 20220120_192835.mp4
 12. Dymar3

  Nasze Budziki

  To ciężko będzie. Nie mniej tarcza jest od polskiego GF w tzw wersji "radial" ...
 13. Dymar3

  Nasze Budziki

  Czyli wygląda na to, że składak? Tarcza od GF z międzywojnia a sam budzik wczesny PRL?
 14. Dymar3

  Nasze Budziki

  Dziś odbierając od zegarmistrza mechanizm niedawno prezentowanego Th.Hallera pokazał mi ów zegarmistrz taki budzik jakiegoś klienta. Tarcza GF mechanizm niesygnowany ale w mojej ocenie to nie GF a cos powojennego. Nie zbieram takich budzików ale wiem, że wielokrotnie a Waszych kolekcjach gdzieś takie widziałem. Czy to składak?
 15. Dymar3

  Nasze Budziki

  Szukałem daleko a rozwiązanie zagadki możliwe, że było bardzo blisko:-) Z czeluści moich zbiorów , gdzieś z kartonu wygrzebałem budzik Bethune. Tarcza identyczna, płyta mechanizmu również i o rozmiarze 8,2cm x 5,8cm. Wskazówki rzeczywiście inne ale którz z nas nie spotkał się z zamianą wskazówek czy też nóżek a nawet dzwonków od budzików, które możliwe że były poprostu pomyłkami popełnionymi w zakładach zegarmistrzowskich w trakcie napraw dawno, dawno temu. Także reasumując obstawiam, że trzydzwonkowy budzik, który prezentowałem kilka wątków wyżej na 90% jest produkcji Manufakture Bethune. Dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu zagadki 🙂 Jesli ktoś ma jeszcze inny pomysł w kwestii tego egzemplarza zapraszam do dalszej dyskusji:-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.