Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dymar3

Użytkownik
 • Content Count

  317
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Dymar3

 1. Dymar3

  Nasze Budziki

  Pięknie Kasiu wyszedł ten Twój "Trommel". 🙂 Też posiadam taki z mechanizmem datowanym na kwiecień 1908r . Puszka i "bęben" również mosiężne , z oryginalnie zachowanym niklem w 99%. Ale Twoj bezdyskusyjnie ładniejszy:-) Nie jest to zbyt urodziwy model ale to naprawdę rzadka pozycja. Mój jeszcze nieczyszczony. O ile z zewnątrz jest ok to mechanizm mimo, iż wpełni sprawny potrzebuje czyszczenia:-)
 2. Dymar3

  Nasze Budziki

  Czy zmniejszę ten luz dokręcając śrubki oznaczone strzałkami?
 3. Dymar3

  Nasze Budziki

  Dziękuję koledzy za wszelkie sugestie. Sprawdzę. Zastawia mnie też fakt dlaczego występuje to tylko w pierwszych godzinach po nakręceniu?
 4. Dymar3

  Nasze Budziki

  Koledzy , koleżanki...co to za nieprzyjemny odgłos wydaje mój G.B. Zaznaczę, że powstaje on jedynie przez 2 może 3 godziny cyklicznie co kilkadziesiąt sekund bezpośrednio po nakręceniu. Później gdy sprzężyna już nie jest nakręcona na max ustępuje i zegar do końca swojego chodu pracuje cicho i ładnie. Zaznaczę, że przed wizytą u zegarmistrza tego nie było. Niestety zegarmistrz miał sam mechanizm bez puszki, więc tego nie słyszał bo dopoero w puszczce "tykanie" budzika robi się głościejsze i bardziej wyraziste. Zwróćcie uwagę po ok 30 sekundzie filmiku hałas wycisza się i w Ok 37 do końca zegar zaczyna pracować właściwie. 20211125_160957.mp4
 5. Dymar3

  Nasze Budziki

  Jest to możliwe. Posiadam kilka budzików że śnieżnobiałymi tarczami. W tym gronie jest też G.B z tak zachowaną tarczą.
 6. Dymar3

  Nasze Budziki

  Dziekuje:-) czyli zamocowana jest w klasyczny sposób do słupka, który trzyma dzwonki? Kurcze nie mam takiej blokady a inną 😞 musiałbym mieć oryginał żeby zlecić dorobienie. P.s a tarcza Twojego "Cantha" jest oryginalna czy reprodukcja?
 7. Dymar3

  Nasze Budziki

  Piękne masz te G.B. Możesz podesłać fotkę sposobu mocowania blokady w modelu "Canth" bo u mnie chyba było coś kombinowane ...
 8. Dymar3

  Nasze Budziki

  Dziś apropo rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i tym samym ataku na Westerplatte budzik GF znaleziony w tym roku na terenie składnicy Westerplatte w miejscu zbombardowanej 2 IX 1939r wartowni NR 5. Trochę archeolodzy błędnie opisali "trzy nogi" myląc zapewne ogranicznik sprężyny w koszyczku z miejscem na "trzecią nogę " Przepraszam za słabą jakość zdjęć.
 9. Dymar3

  Nasze Budziki

  Heh może i tak ale mam 3 takie egzemplarze, więc rusztowanie dzwonków jest widoczne w innym. P.s Kasiu nie znalazłem obudowy do Pilota, przykro mi:-(
 10. Dymar3

  Nasze Budziki

  Powoli tworzę wyszukując ciekawe egzemplarze:-)
 11. Dymar3

  Nasze Budziki

  Dawno nic nie dodawałem. Także tym razem część mojej r rodziny H.A.U 🙂 Od lewej "Amfortas" z kwietnia 1914r, po środku jeden z dwóch moich "Planet" z 1910r oraz "New Pilot" z 11.1914r z bardzo rzadko spotykaną formą reklamy zegarmistrza. P.s dwa pierwsze już prezentowałem.
 12. Dymar3

  Nasze Budziki

  Jutro zerknę w piwnicy.
 13. Dymar3

  Nasze Budziki

  Rozumiem, że to od budzika H.A.U Pilot lub Neu Pilot?
 14. Dymar3

  Nasze Budziki

  Część moich zbiorów na wystawie czasowej w Zduńskiej Woli. Na środku indeksy godzin i wskazówki z ratusza zduńskowolskoego rozebranego przez Niemców w 1940r.
 15. Dymar3

  Nasze Budziki

  Koleżanki / koledzy ....amnezja mnie dopadła 🙂 Przypomnijcie mi jaka to marka.
 16. Dymar3

  Nasze Budziki

  Kolejny budzik z cyklu "przed" i "po". HAU "Pilot" z maja 1908r. Tym razem urzekła mnie równomiernie rozłożona patyna na obudowie budzika i postanowiłem jej nie czyszcić a jedynie umyć wodą z mydłem. Moim zdaniem jej ciemna barwa fajnie kontrastuje z bialą tarczą. Apropo tarczy; niestety mimo wielu kąpieli plama w jej centralnej części nie puściła. Prawdopodobnie to jakiś klej gdyż wskazówka została kiedyś przez kogoś przyklejona. Mechanizm po czyszczeniu i naprawie na punktualnym chodzie. Dzwonki wypolerowane. Dekiel i mosiężne elementy wykąpane w akrze i wypolerowane chusteczkami cape code. Nie widać duzej różnicy ale to bylo zamierzone. 20210426_140608.mp4
 17. Dymar3

  Nasze Budziki

  Dzieki za odpowiedz. Użyłem określenia "nietypowy" chyba tylko dlatego, że wcześniej się z takim nie spotkalem i nie zbieram takich budzików...
 18. Dymar3

  Nasze Budziki

  Mój zegarmistrz, od którego odbieralem mechanizm po naprawie pokazał mi wczoraj bardzo nietypowy budzik podróżny, który przyniósł mu klient do naprawy. Budzik w formie zegarka kieszonkowego w skórzanym/skóra węża/ "portfelu" Bez sygnatur. Macie wiedze co to za producent? Jaki okres? Ja go oszacowałem na dwudziestolecie międzywojenne ale chętnie poczytam Wasze opinie. .
 19. Dymar3

  Nasze Budziki

  Budzik Junghans "Victoria" z 1910r. Z dwoma dzwonkami/jeden pod drugim/ Już po naprawie i renowacji. Przepraszam, że nie mam zdjęć przed tylko efekt końcowy ale omyłkowo je skasowałem. Mechanizm byl z pękniętą sprężyną chodu i złamaną osią balansu. 20210414_132654.mp4 20210414_132940.mp4
 20. Dymar3

  Nasze Budziki

  Tak doadnie o takie:-) dzieki za pomoc juz zamówiłem.
 21. Dymar3

  Nasze Budziki

  Dziekuje koledzy za szybką reakcję. Nie mniej bardziej by mnie interesowała możliwość tylko tego elementu bo pozostałych akcesoriów mam juz multum a nie sa mi potrzebne. W zestawach, o których wspominacie jest np 99 czy nawet 200 elementów przy czym tylko jeden no max 2 które mnie interesują🙂
 22. Dymar3

  Nasze Budziki

  Koledzy / koleżanki potrzebuje do mojej mini-szlifierki dokupić taki element jak na zdjęciu. Po intensywnym użytkowaniu i wypolerowaniu kilkunastu dzwonków uległ zniszczeniu. Szukając w internecie znalazłem tylko w zestawach z innymi akcesoriami do szlifierek.
 23. Dymar3

  Nasze Budziki

  Ten sam sposób nakręcania ale mechanizm juz inny niż prezentował Tadeusz. Dziekuje za zainteresowanie tematem i pomoc:-)
 24. Dymar3

  Nasze Budziki

  Tak Tadeuszu wygląda niemalże identycznie i z tej strony na prawie kompletny. Bardzo dziękuje za pomoc:-) Jutro do Ciebie zadzwonie po kolejne szczegóły:-)
 25. Dymar3

  Nasze Budziki

  Dziekuje za wszelkie sugestie i proszę o kolejne wskazówki....może ma ktoś w kolekcji budzik o podobnej budowie mechanizmu?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.