Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kobas

Użytkownik
  • Content Count

    927
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

214 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wrocław
  • Hobby
    psy, carawaning

Recent Profile Visitors

648 profile views
  1. kobas

    Kieszonkowy

    Super !
  2. kobas

    Kieszonkowy

    A czy można zaryzykować twierdzenie, że Abraham-Louis Breguet mógł być producentem tego zegarka ?
  3. kobas

    Kieszonkowy

    Dziękuję za informację. Czy to jest XIX w. ?
  4. kobas

    Kieszonkowy

    Może się okazać, że nie w rym dziale tematycznym, ale tu czuję się najswobodniej. Mój znajomy ma taką kieszonkę i niewiele o niej wie. Ja też nic mu nie pomogę. Może ktoś coś pomoże ? Co to ?
  5. Porozumienie ponad podziałami
  6. Raczej taki numer nie przejdzie. To musi być domownik pełną gębą !
  7. A ja w towarzystwie czworonogów
  8. kobas

    Kiwaki od Junghansa

    Przeglądając posągi (figury) będące podstawą zegarów Junghansa wyróżniamy trzy główne grupy: 1. Postacie ludzkie 2. Zwierzęta (słoń, kangur, delfin) 3. Elementy architektoniczne - kolumny. Pierwsza grupa czyli postacie ludzkie ma swoje podgrupy: A) ludzie ze zwierzętami np. facet lub kobitka z orłem albo lwem (Proteo, Freia) olbrzymia grupa aniołków. aniołów, amorów czyli dorosłych lub dzieci ze skrzydłami tych skrzydlatych to jest naprawdę urodzaj Bardzo ciekawa jest grupa architektoniczna - mamy tu trzy kolumny: I kolonna - Elegant C II Kolonna III San Marco i ta ostatnia kolumna będzie przedmiotem dzisiejszych dywagacji Wenecja - Plac Świętego Marka. To tutaj znajdują się najsłynniejsze zabytki Wenecji: Pałac Dożów oraz kolumny św. Marka i św. Teodora. Od końca XII wieku w południowej części placyku stoją właśnie te dwie kolumny. Na jednej z nich umieszczono lwa św. Marka, czyli występujący w każdym zakątku miasta atrybut patrona Wenecji. Kolumny przywiezione z Konstantynopola. Nasza junghansowa kolumna San Marco ma wysokośc 44 cm ma numer katalogowy 89/12 została wykonana w 1913 r. oczywiście w weneckiej fabryce - bo gdzieżby indziej. San Marco był oferowany z różnymi zegarami w zależności od fantazji kupujących. W katalogach z tego okresu są podane różne ceny w zależności od powieszonego zegara. co ciekawe najtańsze były zegary z jednoprętowym zegarem - nr 4. Obecnie ten zegar jest najrzadszy i osiąga zdecydowanie najwyższe ceny
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.