Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kobas

Użytkownik
 • Content Count

  950
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

257 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław
 • Hobby
  psy, carawaning

Recent Profile Visitors

779 profile views
 1. kobas

  Guilmet

  Super. To chyba rzeczywiście początki jego działalności. Te zegary wieszał na różnych figurach, nie było ścisłych zasad. Na Ebayu można znaleźć figury trzeba tylko sprawdzić żeby wymiary były proporcjonalne
 2. Świetny pomysł z jesiennym spotkaniem. Niestety wtedy będę daleko od Polski. Już zazdroszczę Uczestnikom 🤢
 3. kobas

  Eppner

  Albo w hurtowni
 4. kobas

  Stare zegary

  No i jakby na to nie patrzeć wszystko kręci się (kiwa) wokół kiwaków. Twój zegar z trzema postaciami ma figurę prosto od kultowego Tempo e danaro - „czas i pieniądze”
 5. kobas

  Stare zegary

  Ponadto chiński kiwak ma mniejszą kulkę i brakuje ornamentów na trzech beleczkach
 6. kobas

  Stare zegary

  Cześć. Niestety mam poważne obawy co do kiwaka. Obawiam się na 98 %, że Twój zegar ma pochodzenie azjatyckie. To nic wielkiego, ale trochę się różni od oryginalnego Junghansa.
 7. Znajdą się tacy, którzy powiedzą gościówka
 8. Powstała pełna dokumentacja fotograficzna oczywiście kiwaków
 9. kobas

  Kiwaki od Junghansa

  Amour - nr kat. 916 z 1910 r wysokość 29 cm Zegar widmo. Przez wiele lat byłem przekonany, że ten zegar pomimo, że jest w katalogu z 1910 r. nigdy nie powstał. Znajomy z Niemiec pokazał mi zdjęcia tego amora użytego do produkcji lampek nocnych (zdjęcia poniżej). Na bazie rzeźb A. Moreau wykonano zresztą niezliczoną ilość lamp. Wyciągnąłem wtedy błędny wniosek, że Junghans wykorzystał ten element do swoich przyszłościowych planów produkcyjnych, a w rzeczywistości wykonał zegar na bazie innego anioła. Jednak oryginał pojawił się i jest. Rzeźbiarz - Auguste Moreau ur. 1834 - 1917, kraj: Francja Auguste Moreau – rzeźbiarz francuski, pochodzący ze znakomitej rodziny rzeźbiarzy. Był ojcem trzech rzeźbiarzy (Louisa Augusta, Hipolita i Edmonda) i dwóch malarzy (Gastona Augusta i Alberta Augusta); jego bratem był rzeźbiarz Hipolit Francois. Zadebiutował na Paryskim Salonie w 1861 roku i regularnie do 1913 wystawiał tam swoje prace: dwu- i trzypostaciowe sceny rodzajowe, alegoryczne, a także nieliczne portrety, wykonane głównie w brązie. Międzynarodową sławę przyniosły mu stauetki amorków. Jego prace znajdują się w muzeach, m.in. w Bordeaux, Dijon, Gray, Paryżu i Reims, a także w licznych kolekcjach prywatnych. Zegar można będzie obejrzeć i dotknąć jutro w Srebrnej Górze - no oczywiście jeżeli Fokus będzie miał odwróconą uwagę
 10. Mnie nie wliczajcie do autokaru. Fokus mógłby tak rozbawić kierowcę, że jeszcze przed powszechnym śpiewaniem uciekłby z pojazdu.
 11. Moja żona powiedziała, że to jest piosenka o niej i się ucieszyła, że jeszcze ktoś tak ma.
 12. Ja będę w Srebrnej Górze w sobotę, ale nie będę nocował w Sokółce.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.