Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

arek314

Użytkownik
 • Content Count

  903
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

102 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

562 profile views
 1. Bransoleta fajnie wygląda na zdjęciach. Ta moja rzeczywiście jest bardzo masywna, i po pewnym czasie robi się niewygodna. Ciekaw jestem Twojej opinii, bo do tanich nie należy.
 2. Wygląda super. Skąd go kupowałeś? Wygląda że znów brakuje mechanizmów, bo na stronie HH i w Zatoka Zegarków brak.
 3. Robi wrażenie. Linia 1954 jest super, a te ostatnie z "Tempostopp" to zupełnie rozwalają system.
 4. Ja bardzo długo rozważałem zakup, gdzieś siedział pomiędzy innymi bardziej (Sinn, Junghans) i mniej (Guinand, Muehle) znanymi markami w stylu militarnym. 2-2.5 tysiąca Euro za chrono bicompax na modyfikowanej ETA7750 wydawało się dużą kwotą, ale reszta marek "delikatnie" zwiększyła ceny, a HH dalej trzyma się tego samego zasięgu.
 5. Szukałem i nie znalazłem, więc pozwolę sobie dodać nowy wątek. Hanhart - mała firma z dużą historią. Pionierzy w dziedzinie fajnych chronografów w przystępnych cenach. Kilka zdjęć mojego Pioneer Monopusher: I z kolegą:
 6. Zdecydowanie. Powinniśmy wymagać podobnego poziomu jak przy "Swiss Made" - połowa kosztu zegarka ma być poniesiona w kraju. Niech będzie to pudełko, pasek, kontrola jakości, montaż, itd. A jeśli nie to można dać "Designed in Poland/Zaprojektowano w Polsce", jak Vratislavia Conceptum.
 7. arek314

  Xicorr

  Chętnie poczytam opinie pierwszego (chyba) użytkownika Garfisha na forum. Chodzi za mną od miesięcy, ale wiem że nie lubię dużych zegarków więc pewnie będzie leżakował w szufladze.
 8. arek314

  Xicorr

  Czy biuro na Łuckiej również będzie robić serwis i produkcję? By było super, bo do obecnej lokalizacji mam bardzo mocno nie po drodze.
 9. arek314

  Dylemat

  Bo zielony to $$, możesz nosić i śpiewać stary klasyk "CREAM"
 10. arek314

  GERLACH

  Mojej kupiłem Max Billa żeby zobaczyć czy się zainteresuje, ale woli nosić Garmina albo kwadraciaka G. Kobiety jednak są mądrzejsze od nas... Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
 11. arek314

  Xicorr

  Mam takie podstępne pytanie: myśleliście o innych latach na tarczy jako specjalna ekstra płatna opcja? Możliwe że znaleźli by się klienci na takie coś, np żeby uczcić jakiś super ważny rok. Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
 12. arek314

  GERLACH

  No to mogłem kupić Ale wszystkie fotki promocyjne są "wersji specjalnej", np. ta ze sklepu GG: http://sklep.gerlach.org.pl/image/cache/data/pil/ms_Pilsudski_chrono_kw-500x500.jpg więc łatwo założyć że dalej są w sprzedaży. Tym bardziej że nigdy nie widziałem fotki poprawnej wersji..
 13. arek314

  GERLACH

  Mogło być gorzej Mogłeś dostać MS Piłsudski który ma... 36 podziałek dla 30-minutowego chrono. Słownie: trzydzieści sześć. Zdjęcie z OdCzasuDoCzasu jak poprzednie. Jak go pokazali po raz pierwszy to myślałem że ktoś wycofa tą serię, i chciałem kupić jako ciekawostkę do pokazania dzieciom. A tu niespodzianka - dalej w sprzedaży.
 14. arek314

  GERLACH

  Nie, dla mnie jest nieczytelny. Jest 60 markerów (liczyłem ) dla 30-minutowego chrono ze skaczącą wskazówką. Najzabawniejsze jest to, że im nowsze chrono tym mniej czytelne. Dla porównania Karaś który wszedł chwilę przed Łosiem (zdjęcia ze sklepu OdCzasuDoCzasu) 30 indeksów dla chrono I wcześniej Sokół: 60 ale z równym podziałem co 5 minut Albo Enigma: 30 indeksów dla chrono, ale tylko dlatego że chrono ma 60 minut... Nie wiem czym zawiniły Sylwkowi chronografy że zaczął krucjatę przeciwko czytelności, ale wszyscy fani marki przez to cierpią. Wiem, że się wkurzam bez powodu, ale wyobraź sobie że w tym Łosiu ktoś zamienił układ subtarczek minut chrono i sekund czasu - miałbyś 60-podziałek dla sekund i 5-10-15-20-25-30 dla minut chrono jak w Hamiltonie X-wind. I by wystarczyło. Na Twoim zdjęciu chrono jest na 5 minut, ale jak spojrzysz pod złym kontem to się zastanowisz "a może jednak 4?". Jak to ma być chronograf pokładowy to nie powinno być miejsca na gdybanie. Nawet jeśli w dzisiejszych czasach zegarek z chrono to głównie wybór stylistyczny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.