Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zegarek_watch

Użytkownik
 • Content Count

  299
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

603 profile views
 1. Też mam takie odczucia. Fajna komplikacja, której wcześniej nie miałem w żadnym innym zegarku, kształt koperty, wygląd tarczy, które można spotkać chyba tylko w zegarkach Junghans, cienki pasek dopasowany detalami do koperty, myślę że wszystko to razem stanowi spójną całość.
 2. Dziękuję, dla mnie też całość wygląda fajnie i daje dużo radości. 😀
 3. Zegarek wybrany i jest już na nadgarstku. Tym razem mój wybór jest zgodny z wynikiem ankiety, nadal nie przekonałem się do divera. Jak idealnie dopasowane pętelki na pasku do końców długości uch zegarka. 😀 Dziękuję wszystkim na wpisy w temacie, były pomocne przy podjęciu decyzji.
 4. Jakiś czas temu byłem w podobnej sytuacji, rozważałem zakup jednego zegarka w podobnym budżecie, kosztem pozbycia się zegarków za około 5-7k za sztukę. Ostatecznie zakupiłem Omegę Aqua Terra, bez dodatkowych komplikacji tylko z datą. Z perspektywy czasu myślę, że to był dobry, rozsądny wybór. Jeśli miałby to być zegarek z chronografem to może taka: Aqua Terra 150M Co‑Axial Chronometer GMT Chronograph 43 mm Nie wiem jak z dostępnością nowej, cena z metki wyższa niż założony budżet, ale myślę że udałoby się wynegocjować cenę nieznacznie przekraczającą założoną kwotę na zegarek. Z zegarków z chronografem, które kiedyś rozważałem to jeszcze może zwróć uwagę na takie (co prawda ja rozważałem z niebieska tarczą ale widzę, że Ty preferujesz z czarną i takie też poniżej zamieszczam): - IWC Pilot - Tag Heuer Monaco Te dwa ostatnie chyba mniej uniwersalne jeśli chodzi o dopasowanie do ubioru. Cena z metki nieznacznie przekracza budżet ale myślę, że spokojnie nawet przy jakimś tylko 10% upuście będą poniżej budżetu, a pewnie da się i więcej wynegocjować aby zostało na porządne paski. Pozostaje też kwestia czy mechanizm in-house (Tag Heuer) czy lepiej postrzegana marka (IWC).
 5. Dziś na nadgarstku Oris Big Crown Pointer Date. 😀
 6. To prawda Zenith Defy Classic, to mocny konkurent dla zegarka który wybrałem. Nie zdecydowałem się na tego Zenitha ze względu na to, że koperta wykonana z tytanu i ciężko wymienić bransoletę na pasek. Po ponad półrocznym posiadaniu zegarka IWC Pilot Mark XVIII "Le Petit Prince" mam pozytywne odczucia. Zegarek wybrałem, bo dobrze układa się na nadgarstku do koszuli, jest dobrze wykonany, kolor tarczy jest uniwersalny, dobrze wygląda na różnych paskach. Mechanizm mimo, że nie in-house, to jestem pozytywnie zaskoczony jego wyregulowaniem odchyłka dobowa na poziomie 1 sekundy śpieszy. Prosty ponadczasowy wygląd, tak jak lubię, przez co nie nudzi się i daje możliwość zabawy ze zmianą pasków.
 7. Mimo upływu czasu około pół roku, nadal cieszy. Lubię zegarki typu pilot za ich prostotę, stąd taki wybór. Z perspektywy czasu w mojej ocenie to dobry wybór. 😀
 8. Pewnie dlatego do tej pory nie zdecydowałem się na divera, mimo kilku prób podejścia aby kupić. Glycine z komplikacja GMT miałem już - SST12 - wolę zegarki związane z lotnictwem. Wygląda, ze jest 42mm referencja GL0068
 9. Zegarki Christopher Ward kiedyś rozważałem, ze względu na dobra opinię jaką mają na forum, ale brak możliwości przymierzenia przed zakupem spowodował że nie zdecydowałem się. Propozycja fajna tylko że brak z jasna tarczą. Rada na pewno bardzo dobra i tak zrobię, już miałem takie sytuacje, gdzie zdecydowałem się na zakup zegarka, który nie wygrał w ankiecie Propozycje Glycine fajne, szczególnie z jasną tarczą, miałem już zegarki Glycine chociażby SST12 z funkcją GMT więc mam pozytywne odczucia o zegarkach tej marki. Tego OrientStara kiedyś rozważałem ze względu na wskaźnik rezerwy chody ale trafił się Oris w dobrej czenie, więc go nie wziąłem, szkoda że już niedostępny, bo bym go rozważał. Z zaproponowanych Christopher Ward to C60 Elite GMT 1000 bardziej mi się podoba i myślę, że gdybym decydował się na diver, to mógłby konkurować z Oris Carysfort Reff Limited Edition. Jedynie w Christopher Ward czarne tło datownika mi nie podchodzi, odnoszę wrażenie jakby było z referencji z czarną tarczą. Wygląda OK, ale jednak myślę o jasnej tarczy. Hmm w Junghans Meister Worldtimer zastanawia mnie: - jakie są teleskopy proste czy gięte (na zdjęciach odnoszę wrażenie, że pasek przy uchach zegarka blisko przylega do koperty) - czy bransoleta będzie pasowała do koperty z niebieską tarczą (na stronie bransoleta jest tylko do koperty z jasną tarczą - chodzi mi o nawiercenia na teleskopy, bo koperta to taka sama) W takiej sytuacji gdybym decydował się na Junghans, to powstaje pytanie czy referencja z niebieska tarczą, taką jak zamieściłem w pierwszym poście czy z jasną tarczą taką jak zamieszczam poniżej? Jakie macie spostrzeżenia do poruszonych kwestii? A może jeszcze jakieś alternatywy do rozważenia?
 10. Za 50% ceny https://zegarmistrzlodz.com.pl/zegarki-meskie-oris/7454-oris-artelier-calibre-111-01-111-7700-4061-set-8-23-79.html
 11. Na razie jest mało głosów, więc poczekam, może więcej forumowiczów zagłosuje i wtedy, jak nadal nie będę widział wyników to tak zrobię. Dziękuje.
 12. Zamykam ankietę i nie mogę zobaczyć wyników. Mam komunikat "Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników." Czy muszę sam w niej zagłosować aby zobaczyć wyniki?
 13. Zamknąć i ponownie otworzyć mogę, ale nadal po zamknięciu nie widzę wyników ankiety na dany moment. Dziękuje za informację, a orientacyjnie kiedy przewidujesz, że będzie można zobaczyć wyniki bez mojego głosowania, jako założyciel ankiety?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.