Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zegarek_watch

Użytkownik
 • Content Count

  304
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

652 profile views
 1. Ja również jestem zainteresowany. Przy okazji mam prośbę o informację czy jest możliwość dokupienia bransolety do zegarka widocznego na zdjęciu zamieszczonym poniżej i jak jest cena. Od sprzedawców w necie nie uzyskałem informacji, więc może tutaj się uda. U mnie taki Junghans. 🙂
 2. Zapraszam do zakupu zegarka ORIS Artelier Calibre 111, który został nabyty przeze mnie jako nowy w dniu 09.02.2018 r. Zegarek noszony sporadycznie zamiennie z innymi zegarkami. Zegarek jest sprzedawany w komplecie z: - oryginalną bransoletą, na której nigdy nie był noszony, została zdjęta i cały czas jest w foli, której nigdy nie zdejmowałem - dwoma paskami od J.F. Szymaniak w bardzo ładnym stanie - zegarek sporadycznie zakładany na nadgarstek - pudełkami i książeczkami w wzorowym stanie Z zegarkiem nigdy nic się nie stało, nie upadł, nie był otwierany, naprawiany, noszony z poszanowaniem w domu i pracy biurowej, regularnie co tydzień w niedzielę nakręcany. Na zegarku mogą znaleźć się włoskowate ryski na powierzchniach polerowanych koperty, na prawym dolnym uchu płytka ryska na około 5 mm widoczna do dokładnym przyjrzeniu się, na co dzień niezauważalna przy noszeniu. Stan oceniłbym na 9 na 10 (Doskonały). Proponuję cenę 11 900,00 do negocjacji. Zapraszam do kontaktu i składania swoich propozycji. Transakcja może być sfinalizowana z odbiorem osobistym w miastach Warszawa, Radom, ewentualnie w niedalekiej odległości od podanych miast do domówienia. Znacznie dalsze odległości przesyłka kurierska po domówieniu kosztów przewoźnika.
 3. Orisy cały czas mi się podobają, ale jednak jest też chęć poznać inne zegarki i aby to zrealizować, to trzeba sfinansować i coś upłynnić z posiadanych. Padło na te dwa wskazane powyżej dlatego dobrze by było, aby ten który ma je zastąpić był mocnym zawodnikiem i dał radość, która pozwoli na zrekompensowanie smutku po pozbyciu się Orisów. Sugestia aby był to Panerai w manualu bardzo trafna, ponieważ po pozbyciu się Orisa Artelier zostałbym tylko z automatami a zazwyczaj miałem jakiegoś manuala, chociażby Stowę na Unitasie. Problem aby na taki trafić, najbardziej z podanych przez Ciebie podoba mi się 111, "śmigiełko" odmierzające sekundy jednak chyba musi być, ciężko byłoby mi się przyzwyczaić do zegarka bez wskazówki sekund.
 4. Dokładnie referencję, którą zamieściłeś na zdjęciu w pierwszym poście Junghansa Meister Worldtimer, właśnie tę ze szkiełkiem szafirowym posiadam. Zegarek bardzo fajny ze względu na komplikację i kształt koperty, tak więc jak najbardziej polecam, uważam że bardzo dobry wybór, nic tylko przymierzyć i zobaczyć jakie odczucia będą towarzyszyły. Innym zegarkiem z wypukłym szkiełkiem, który bym polecił do rozważenia (propozycja już tutaj padła), sam posiadam, to Oris Big Crown Pointer Date. Wspomniane zegarki zegarki Glycine Combat w referencji Classic i Classic Moon Phases mimo że posiadałem, to bardzo krótko jakoś nie podeszły mi, chociaż to też dobry wybór w cenie za jaka można je nabyć. To moje zegarki:
 5. Podczas rozważań nad posiadanymi zegarkami, pojawił mi się dylemat czy sprzedać: ORISA ARTELIER CALIBRE 111 ORISA BIG CROWN POINTER DATE i w miejsce ich po dołożeniu pieniążków zakupić któregoś z PANERAI: PAM01392 PAM01393 Zapraszam do napisania sugestii jaką decyzje podjąć, argumentów za i przeciw. Zapraszam też do wzięcia udziału w ankiecie,
 6. Też mam takie odczucia. Fajna komplikacja, której wcześniej nie miałem w żadnym innym zegarku, kształt koperty, wygląd tarczy, które można spotkać chyba tylko w zegarkach Junghans, cienki pasek dopasowany detalami do koperty, myślę że wszystko to razem stanowi spójną całość.
 7. Dziękuję, dla mnie też całość wygląda fajnie i daje dużo radości. 😀
 8. Zegarek wybrany i jest już na nadgarstku. Tym razem mój wybór jest zgodny z wynikiem ankiety, nadal nie przekonałem się do divera. Jak idealnie dopasowane pętelki na pasku do końców długości uch zegarka. 😀 Dziękuję wszystkim na wpisy w temacie, były pomocne przy podjęciu decyzji.
 9. Jakiś czas temu byłem w podobnej sytuacji, rozważałem zakup jednego zegarka w podobnym budżecie, kosztem pozbycia się zegarków za około 5-7k za sztukę. Ostatecznie zakupiłem Omegę Aqua Terra, bez dodatkowych komplikacji tylko z datą. Z perspektywy czasu myślę, że to był dobry, rozsądny wybór. Jeśli miałby to być zegarek z chronografem to może taka: Aqua Terra 150M Co‑Axial Chronometer GMT Chronograph 43 mm Nie wiem jak z dostępnością nowej, cena z metki wyższa niż założony budżet, ale myślę że udałoby się wynegocjować cenę nieznacznie przekraczającą założoną kwotę na zegarek. Z zegarków z chronografem, które kiedyś rozważałem to jeszcze może zwróć uwagę na takie (co prawda ja rozważałem z niebieska tarczą ale widzę, że Ty preferujesz z czarną i takie też poniżej zamieszczam): - IWC Pilot - Tag Heuer Monaco Te dwa ostatnie chyba mniej uniwersalne jeśli chodzi o dopasowanie do ubioru. Cena z metki nieznacznie przekracza budżet ale myślę, że spokojnie nawet przy jakimś tylko 10% upuście będą poniżej budżetu, a pewnie da się i więcej wynegocjować aby zostało na porządne paski. Pozostaje też kwestia czy mechanizm in-house (Tag Heuer) czy lepiej postrzegana marka (IWC).
 10. Dziś na nadgarstku Oris Big Crown Pointer Date. 😀
 11. To prawda Zenith Defy Classic, to mocny konkurent dla zegarka który wybrałem. Nie zdecydowałem się na tego Zenitha ze względu na to, że koperta wykonana z tytanu i ciężko wymienić bransoletę na pasek. Po ponad półrocznym posiadaniu zegarka IWC Pilot Mark XVIII "Le Petit Prince" mam pozytywne odczucia. Zegarek wybrałem, bo dobrze układa się na nadgarstku do koszuli, jest dobrze wykonany, kolor tarczy jest uniwersalny, dobrze wygląda na różnych paskach. Mechanizm mimo, że nie in-house, to jestem pozytywnie zaskoczony jego wyregulowaniem odchyłka dobowa na poziomie 1 sekundy śpieszy. Prosty ponadczasowy wygląd, tak jak lubię, przez co nie nudzi się i daje możliwość zabawy ze zmianą pasków.
 12. Mimo upływu czasu około pół roku, nadal cieszy. Lubię zegarki typu pilot za ich prostotę, stąd taki wybór. Z perspektywy czasu w mojej ocenie to dobry wybór. 😀
 13. Pewnie dlatego do tej pory nie zdecydowałem się na divera, mimo kilku prób podejścia aby kupić. Glycine z komplikacja GMT miałem już - SST12 - wolę zegarki związane z lotnictwem. Wygląda, ze jest 42mm referencja GL0068
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.