Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

XAVIER7

Użytkownik
 • Content Count

  481
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Łódź
 1. Niestety żyjemy w takim świecie, gdzie nie sposób zabezpieczyć się przed każdym zagrożeniem. Wielu jednak można uniknąć mając świadomość tych zagrożeń i wyciągając logiczne wnioski. Jak pisałem... żadna policja czy ubezpieczyciel zdrowia ci nie zwróci. Czasami naprawdę lepiej uczyć się na cudzych błędach, a nie na własnej du*ie.
 2. Bez przesady. Wystarczy wszystko robić z umiarem. Nie epatować bogactwem. W myśl mądrego przysłowia : "tisze jediesz dalsze budiesz". Zresztą... ja nikogo do niczego nie namawiam.
 3. I co Ci to niby da? Jedynie podreperuje ci samopoczucie. To napastnik wybiera moment i sposób ataku. Jeśli działa z zaskoczenia nic ci nie pomoże. W tym konkretnym przypadku mój klient był bez szans. Zaszli go od tyłu (dwóch), gdy otwierał samochód. Na dzień dobry (bez słowa) dostał pałą w kolano. Upadł. Następny cios w rękę trzymającą teczkę. I po sprawie... Sprawców nigdy nie wykryto.
 4. Nie opisałem wszystkich szczegółów zdarzenia. Ujmę w skrócie to tak: mieli podstawy oceniać jego zamożność po tym jak wygląda i czym jeździ. Jak to się mówi "kłuł w oczy". Lubił to. Po napadzie wyciągnął wnioski tym bardziej, że uszczerbek na zdrowiu (ręka, noga) prawie pozbawił go źródła utrzymania.
 5. Zrozum. Co innego mieć i nosić, a zupełnie inną sprawą mieć fotkę w necie z adresem. To jak ogłoszenie z zaproszeniem oprychów "do współpracy". To nie polityk pokroju np. ministra Nowaka, który może błyszczeć publicznie takimi zabaweczkami, bo mu BOR zapewnia ochronę. Życie może go szybko sprowadzić do parteru.
 6. Zauważam. Jak wspominałem wcześniej - to nie chodzi tylko o zegarek. Mojemu klientowi (stomatolog) przetrącono pałą kolano i nadgarstek, gdy wsiadał do samochodu pod swoim gabinetem - tylko dlatego, że zbirom wydawało się, iż w teczce niesie utarg. Napad miał miejsce kilka lat temu. Utyka do dzisiaj. Wato publicznie obnosić się ze swoją zamożnością? Moim zdaniem nie.
 7. I bardzo dobrze. Oby tak zostało. Być może to zasługa szczęścia lub faktu (jak sądzę), że nie ma w sieci twojej buźki i zegarka wraz z adresem, gdzie cię często można spotkać (praca). Moim zdaniem to lekkomyślność. Licho nie śpi...
 8. Kupił byś? I co byś z nim zrobił? Zamknął w sejfie? Pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa. Dziwię się ludziom, którzy nie korzystając stale z ochrony (obstawy) chodzą po Warszawie z takim cackiem na ręku i pozują do zdjęć. Ten model chyba jest wart sporo ponad 100 tyś. Taki zegarek szybko można stracić i to wraz ze zdrowiem, a nawet życiem. Bandziory też interesują się biżuterią i zegarkami. Tu niestety mają gotowy konkretny namiar (odpukać). Warto ryzykować? Moim zdaniem nie.
 9. Powierzchownych? Moim zdaniem zegarek jest w złym stylu. Co innego zgrabny, cienki, złoty garniturowiec, a co innego taka złota sztabka ze wskazówkami robiąca za zegarek sportowy. Jedynie nuworyszy i Cyganów potrafię w tym względzie zrozumieć. Ten Pan na nuworysza mi nie wygląda. Ja wolę takie podejście i klasę: OK. Faktycznie ... o gustach się nie dyskutuje.
 10. Moim zdaniem jest "oczojebny" i to w "cepeliowski" sposób. Ja bym tego nie założył. Ten zegarek bardziej mi się podoba w wersji stalowej. Dziwię się ludziom, którzy muszą podkreślać swoją zamożność złotym "klockiem" na nadgarstku. Z drugiej strony... ich sprawa i gust.
 11. OK ... ale zegarek (oceniając "na oko") nie powala.
 12. Spróbuj tu znaleźć posiadacza mechanicznego zegarka, któremu się późni na tyle, że do pracy nie zdążył...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.