Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Barry Bede

Użytkownik
 • Content Count

  162
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

34 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

411 profile views
 1. Lol, aż wziąłem suwmiarkę, wychodzi na to, że wszystkie kwadraty nie są kwadratami, np. ramka bezela 5k ma proporcje 35x38
 2. Dzięki[mention=64161]murcins[/mention], dobry pomysł z tą wyszukiwarką pacparts, however - 5600E nie wypluwa wśród modeli do których pasuje ten sam oring (nr 91049712363, również 72045696), a uszczelek do tych MDV501 z 2007 też nie widać w sprzedaży edit: OK, oring nr 91041973911 jakoby pasuje do C i E, chyba pod różnymi numerami ta sama część występuje
 3. Koledzy, czy do DW-5600C (901/691) podchodzą jako zamiennik uszczelki pod dekiel jakieś ze współczesnych, np DW-5600E?
 4. Piękny stan, pogratulować, ciuchy ori czy aftermarket?
 5. Osobnik pierwszy z prawej na obrazku dwa posty wyżej, ergonomicznie zaokrąglony, demonstruje wyższość twardszych pasków. Wyobraźcie sobie chwalonego miękiszona od GW5000 w tej sytuacji [emoji1782]
 6. Wczoraj w moim kilkuletnim GW5000 ni z gruszki ni z pietruszki znikło wszystko i pojawił się indykator "chg", zegar nie reagował na wciskanie czegokolwiek. Odłożyłem, parę minut potem jak po niego sięgnąłem wszystko było w normie. Zegar był wcześniej regularnie użytkowany, to zdarzyło się po jakiejś 2-dniowej odstawce, indykator naładowania - i przed i po incydencie - cały czas "high". Ktoś coś?
 7. Kroi się kwadrat, tylko że MRG, było?
 8. USA się przymierzało (nie wiem na czym stanęło) do wyłączenia radia z oszczędności, jako przeżytku, przypuszczam, że dlatego ten BT zaczęli wsadzać.
 9. Może błędnie przypisujesz innym swój sposób myślenia (w psychologii nazywa się to projekcją)?
 10. Tak jest, bardzo dobre połączenie, stalowy bezel na stalowej kopercie natomiast ma średnio sens. To już prędzej odwrócenie - stalowy bezel na plastikowej kopercie, taki wariant też u mnie się sprawdza. Twarde i ciężkie do środka, lekkie i miékkie na zewnątrz, albo na odwrót.
 11. Jakiś update ws. dostępności bezeli z aftermarketu do starszych kostek, ktoś coś? Brazylijczyk jeszcze sprzedaje (nie widzę na ebayu)? Znalazłem jakiś sklep w Malezji oraz człowieka który czasem wypuszcza małe partie (na watchuseek i etsy). Ktoś ma może namiary na jakieś źródło (albo bezel do 5600c na zbyciu - pw)?
 12. Obstawiam że, przynajmniej w ramach wzoru, rozstaw jest ten sam. Natomiast faktycznie rozciągają się w użytkowaniu - np. porównałem używany oryginał od gw5k z nieużywanym oryginalnym zapasowym i jest o pół centymetra dłuższy, a prawie taki sam jak nieużywany zamiennik do 5600c. Ewentualne porównania musiałbyś robić tylko na nowych egzemplarzach. I jeszcze jeden aspekt kwestii paskowej, niby drobiazg, ale ... - twardsze paski zaokrąglają się w użytkowaniu, tworząc wraz zegarem kształt "C", który fajnie leży i wygląda na płaskim, odłożony po zdjęciu z ręki. Mięciutkie pozostają rozcapierzone jak kąt rozwarty.
 13. Egzakli panowie - mięciutki trzeba ciaśniej dopinać, a to już nie ten sznyt i nie ta wygoda. I nie, żebym nie doceniał bransolety kompozytowej - od kilku lat noszę, i pewnie też wróci do 5000tki. Natomiast pasek to fajna odmiana (no i tribute dla OG) niedoceniana częściowo pewnie przez nienajlepszą robotę jaką robi original.
 14. Mięciutki pasek dedykowany do GW-5000 jest gorszy niż twardy stosowany do tańszych modeli. "Open your eyes, open your mind (...) beat the machine, that works in your head"
 15. Od dłuższego czasu u mnie w rotacji tylko (jedyne słuszne kostki) GW-5000 na bransolecie i vintage DW-5600C, oczywiście na pasku. I "speed" zaczął wygrywać. Postanowiłem dać szansę 5000ce i przełożyć ją na pasek. Okazuje się, że 5000tka o wiele lepiej leży na twardszym pasku (np. od GW-5610), niż na tym dedykowanym dla niej, mięciutkim. Who's with me?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.