Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Reluton

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Reluton

 1. A dziękuję. Trudno złapać kolor tarczy. Przeważnie wygląda na prawie czarną. Musze popróbować w innym świetle.
 2. Reluton

  Astron

  Świadomość Twojego szefa ustawi Seiko w jednym szeregu z Casio. I lecisz. Coś mi się widzi, że przestałeś szukać zegarka odpowiedniego do wizerunku i rozglądasz się za czymś dla siebie.
 3. Reluton

  Astron

  Trochę się motasz. Raz chcesz mieć zegarek jako element wizerunku, później raczej "dla siebie". Jeśli Twój chlebodawca ma określone wymagania co do wizerunku pracownika, a Ciebie stać na ich spełnienie, to w czym problem? Kupujesz zegarek firmy znanej i uznanej za drogą i prestiżową, i po sprawie. Z tego, co piszesz, od zegarka może zależeć Twoje stanowisko więc moim zdaniem, nie ma się nad czym zastanawiać. Przy budżecie 7-8 kzł wybór zegarków eleganckich lub elegancko-sportowych masz ogromny. Kupisz fajny zegar, będziesz miał do pracy i do kościoła, szef będzie zadowolony, Ty też. A zegarek dla siebie kupisz z najbliższej premii. Gdyby w tym budżecie dało się wyrwać Omegę Seamaster... Albo pojedź po bandzie i kup starą, garniturową Omegę czy innego klasyka. Będzie marka, dusza i zazdrość szefa.
 4. Witam Szanowne Grono, Macie może zdjęcia SST pumpkin na pasku nato? Czarnym, czarno-pomarańczowym albo innym?
 5. Seiko. Bardzo rzadko występujący model "lun3" https://allegro.pl/oferta/zegarek-seiko-lun-3-srebrny-meski-7721431392
 6. O dokładności chodu było już sporo napisane, o "International Warranty" udzielanej przez CreationWatches też trochę... Przyszło mi się zmierzyć z obydwoma tematami jednocześnie. Jestem świeżo upieczonym posiadaczem zegarka Orient Star SDJ00001B0. Mam go ponad miesiąc i od początku robi ok. +40 sek. na dobę. Odkładanie na noc w różnych pozycjach zdaje się nie mieć wpływu na wynik. Zegarek kupiłem na CW, gwarancja "międzynarodowa" zdaje się nie sięgać do Polski... Zegarmistrz stwierdził, że przy takiej odchyłce raczej nie skończy się na regulacji, tylko trzeba będzie przejrzeć cały mechanizm i powinien to zrobić serwis. I tu powstał dylemat - co dalej? Macie jakieś świeże doświadczenia z Poljot Euro? Pisać do nich, do Orienta a może do CW? t.
 7. Mam jeszcze zdjęcie furgonetki i wąsatego kuriera ;-) Takie tam budowanie napięcia miało być, ale chyba za cienki ze mnie forumowicz i zegarek za słaby :-)))
 8. I to w takim kolorze, w jakim był poprzedni Seeker!
 9. U mnie takie coś. Gdyby miał niebieską tarczę, byłby jeszcze fajniejszy.
 10. Tak. Kolor adekwatny do zawartości. Oprócz zegarka przysłali mi kilka garści flipsów, ale zupełnie bez smaku.
 11. Nareszcie, po małym spięciu z Creationwatches i DHL paczka dotarła!
 12. Nowe zakup i nowe doświadczenie z CW. Zegarek kupiony 6 sierpnia. Płatność paypalem. W trakcie składania zamówienia zaznaczyłem przesyłkę "zwykłą" a nie DHL. Mimo tego, sklep wysłał zegarek DHL. Co więcej, zadeklarowali pełną wartość zegarka, a nie zaniżoną, jak to mieli w zwyczaju. 8 sierpnia odezwał się celnik z DHL Polska z pytaniem o zawartość paczki i prośbą o dokumenty zakupu. Co ciekawe, załączył skany deklaracji naklejonej na przesyłkę, a według trackingu paczka jeszcze nie opuściła Singapuru. Wniosek - przy zadeklarowaniu wartości kwalifikującej towar do "odprawy", z automatu przesyłają dane przesyłki do miejsca docelowego, aby przyspieszyć czynności.
 13. Hej. Czy orientujcie się, gdzie w Kielcach mogę obejrzeć Star Seekera w wersji z dwiema koronkami? Planuje zakup, ale przy takiej cenie wypadałoby pomacać i przymierzyć. T.
 14. Moim zdaniem to swojego rodzaju nadużycie z ich strony. Żądają ceny DAP, bo pewnie tak im wygodniej. Cena, którą płacimy na CW to cena "DDU odbiorca" i pracownik DHL, który wysłał do Ciebie mail dobrze o tym wie. Wyślij zrzut ekranu ze strony swojego banku, na którym będzie widać ile faktycznie zapłaciłeś, dodatkowo mail z CW z rachunkiem i po kłopocie.
 15. VAT naliczany jest od "wartości celnej", na którą składa się wartość towaru + koszt transportu. DHL robi odprawę w imieniu odbiorcy bez żadnych opłat. Robiłem zakupy na CW dwa razy - raz się udało, dzisiaj niestety nie. Przy zakupach na SW przesyłka poszła SingPostem, doszła po ok trzech tygodniach, odebrana na poczcie bez żadnych dodatkowych opłat.
 16. Przesyłka dotarła. Wartość deklarowana 32 EUR, ale VAT zapłaciłem od kwoty realnej :-(
 17. Przy zakupie w EUR paypal przeliczył mi cenę na złotówki według bieżącego kursu waluty i złotówki ściągnął z konta. Gdy kupowałem w innym sklepie za $, przeliczyli $ na PLN. A teraz kurs $ jest korzystny. Kalkulacja na przykładzie pierwszego z brzegu zegarka na CW: cena w EUR - 156 cena w $ - 182 co po przeliczeniu po średnim dziennym kursie NBP da odpowiednio 650,53 zł i 628,73 zł. To niby grosiki, ale przy odrobinie szczęścia akurat tyle trzeba będzie zapłacić VAT.
 18. To chyba faktycznie loteria, jak piszą. I jeszcze jedno - na stronie CW domyślnie mam ceny EUR i tak kupiłem. A dolar teraz stoi bardzo nisko i trzeba brać w $.
 19. Pierwszy zakup robiłem we wrześniu i policzyli mi VAT od wartości zadeklarowanej przez nadawcę. We wtorek, 26.12 zrobiłem kolejny zakup i dzisiaj dostałem mail: Szanowny Kliencie, Agencja Celna DHL dokona w Pana / Pani imieniu formalności celnych. Prosimy o: 1) Skan / print screen zamówienia z serwisu aukcyjnego / sklepu internetowego. Powinna być widoczna informacja: co składa się na cenę ( np. shipping, insurance ) oraz dane Klienta ( np. login / nazwisko ). 2) Skan potwierdzenia płatności za towar z banku / konta PayPall / ksero paragonu. 3) Informacje: Co jest zawartością paczki / przesyłki? Z jakiego materiału jest wykonany przedmiot? Do czego służy?4) Przesłanie wypełnionego oświadczenia zgodnie z poniższą treścią: OŚWIADCZENIE Ja (imię i nazwisko) …………………………………………………………………………………………… Świadomy odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań wynikającej z artykułu 233 Kodeksu Karnego oświadczam, iż biorę pełną odpowiedzialność za przesyłkę AWB ………… ………………………………………………… (numer w temacie maila) Przesyłka jest kierowana do mnie i będzie wykorzystywana przeze mnie w celach prywatnych i nie będzie przedmiotem obrotu handlowego. Zawartością w/w przesyłki jest/ są ……………………………………………………………………………………………………………. Za towar zapłacono dokładnie kwotę ………………………………………………. Oświadczam, że Transport jest wliczony w wartość towaru z faktury. Warunki transportu to DAP WARSZAWA. Zobowiązuję się również pokryć wszelkie należności celno-podatkowe. Towar nie podlega CITES. Niestety, tym razem nie będzie tak różowo :-( Co ciekawe, w historii przesyłki miałem punkt "przesyłka tymczasowo zatrzymana, Leipzig, Germany", później dotarła do Warszawy a w międzyczasie dostałem mail z CW, że DHL próbował się ze mną skontaktować, co nie było prawdą. Zadzwoniłem dzisiaj raniutko do DHL-u i usłyszałem, że żadnych problemów nie ma. Zadzwoniłem godzinę później, żeby dostać namiar na kuriera i usłyszałem, że przesyłka na pewno dzisiaj nie dojdzie, bo jest "na odprawie". I dwie godziny później dostałem mail, jak powyżej.
 20. No i mam swojego nurka. Zastanawiałem się nad dwoma pomarańczowymi, a kupiłem czarnego :-) SKX007 to taki "must have", więc skorzystałem z okazji i voila! Teraz mogę spokojnie polować na OM1/OM2. Na liście jest jeszcze SRP773. No i może Blue Ray, albo jakiś Mako XL...
 21. A tymczasem, gdzieś na Dalekim Wschodzie, takie zabytki produkują. I to już za kilkadziesiąt USD...
 22. Na ebayu - 1000zł z malutkim hakiem, wysyłka gratis. @ Pit83 - właśnie obejrzałem tę Soxę. Wygląda nieźle, ale wciąż mam obiekcje co do modów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.