Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
marmach

Czy to normalne w zegarku automatycznym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zegarek Omega Seamaster 300m Professional przez 4 miesiące (kupiony nowy) spieszył około 0,5 s/24h - dokładniej w ciągu 12 noszenia +1s, a podczas 12 leżenia -0,5s.

Kilka dnia temu nagle zrobiło się tak: przyspiesza gdy leży (+5 s/24h), noszony robi około +2s/24. Czy taka nagła zmiana jest normalna? Skąd takie coś się bierze? Zegarek noszony tak samo, nie upadł. Będę zobowiązany za info zwrotne.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jedną z przyczyn (wcale nie twierdze, że tak jest w tym przypadku) może być namagnesowanie zegarka. W zależności od poziomu namagnesowania zegarek potrafi przyspieszyć nawet kilkadziesiąt sekund na dobę.  Po rozmagnesowaniu wraca do poprzednich odchyłek.

Wyniki uzyskiwane przez twój zegarek są całkiem przyzwoite, a należy pamiętać również o błędach Twoich pomiarów.

Trochę cierpliwości, kontroluj, czy te odchyłki są stabilne, a ponieważ zegarek jest pewnie na gwarancji, zawsze możesz oddać go do serwisu na sprawdzenie. Powodów takiego zachowania naprawdę może być naprawdę wiele.  

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być tak jak kolega zasadas mówił, namagnesowany. Czasem na odchyłki ma znaczenie użytkowanie zegara a dokładnie to czy sprężyna jest w miarę dobrze naciągnięta ale zakładam,że nagle tryb pracy Ci się nie zmienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienił. W pobliżu pola magnetycznego też nie leżał, tak więc nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namagnesować zegarek w obecnym świecie "elektryczności" i współistniejącym z nim polem elektromagnetycznym można właściwie prawie wszędzie. Choćby płyta indukcyjna w kuchni czy mikrofala, po Bóg raczy wiedzieć jeszcze gdzie :) .  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zegarek Omega Seamaster 300m Professional przez 4 miesiące (kupiony nowy) spieszył około 0,5 s/24h - dokładniej w ciągu 12 noszenia +1s, a podczas 12 leżenia -0,5s.

Kilka dnia temu nagle zrobiło się tak: przyspiesza gdy leży (+5 s/24h), noszony robi około +2s/24. Czy taka nagła zmiana jest normalna? Skąd takie coś się bierze? Zegarek noszony tak samo, nie upadł. Będę zobowiązany za info zwrotne.

Pozdrawiam.

To nie kwarc,a zegarek mechaniczny i na jego chód wpływ mają rózne rzeczy...

Zresztą Twój nie odbiega od normy ,więc? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ten zegarek potrafi być bardzo dokładny, więc precyzja prawie 10x gorsza martwi mnie trochę. Poza tym nie wiem, co go do tego skłoniło. Pole - chyba tylko od komórki. Wstrząsy - na pewno nie. Zastanawiam się, czy ew. rozmagnesowanie lub regulację można robić u tzw. dobrego zegarmistrza bez utraty gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Problem w tym, że ten zegarek potrafi być bardzo dokładny, więc precyzja prawie 10x gorsza martwi mnie trochę. Poza tym nie wiem, co go do tego skłoniło. Pole - chyba tylko od komórki. Wstrząsy - na pewno nie. Zastanawiam się, czy ew. rozmagnesowanie lub regulację można robić u tzw. dobrego zegarmistrza bez utraty gwarancji?

jeszcze raz-to ze potrafi nie znaczy ze bedzie dokładny cały czas,to zegarek mechaniczny!

dokładność chodu bywa zmienna...

Twój spełnia normy producenta

Kup "Stoperan" w aptece a zegarka nie noś do zegarmistrzapost-48316-0-86441400-1393743811_thumb.jpg

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha,ha, dobre. Poprawiłeś mi humor od rana :) Spokojnej niedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha,ha, dobre. Poprawiłeś mi humor od rana :) Spokojnej niedzieli.

to fajnie :) ,również miłego dnia zycze ,i mam nadzieję ze Cię uspokoiłem.... ;):D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namagnesować zegarek w obecnym świecie "elektryczności" i współistniejącym z nim polem elektromagnetycznym można właściwie prawie wszędzie. Choćby płyta indukcyjna w kuchni czy mikrofala, po Bóg raczy wiedzieć jeszcze gdzie :) .  

Wykopuję temat bo nigdzie nie znalazłem. Czy noszenie zegarka automatycznego podczas gotowania przy użyciu płyty indukcyjnej będzie dla niego mocno szkodliwe?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez koguar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.