Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość z00h

Zegarmistrz Warszawa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość z00h

Szukam dobrego i wyprobowanego zegarmistrza, ktory bedzie w stanie dokonac przegladu zegarkow mechanicznych produkcji radzieckiej.

 

Kogo mozecie polecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość z00h

Ciezko uwierzyc ze nie macie zadnych sprawdzonych warszawskich specjalistow. Wiem, ze istnieje funkcja szukaj, ja jednak potrzebuje konkretow. Wiem rowniez, ze warto zajrzec do zakladu na Zlotej, ale mi bardziej zalezy na udanym przegladzie a nie pelnym odrestaurowaniu.

 

Zreszta, na pewno wielu zegarmistrzow tu zaglada! Jakby co dajcie znaka na PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, ze istnieje funkcja szukaj, ja jednak potrzebuje konkretow.
To poszukaj konkretów! Nie chce mi się za Ciebie szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość z00h
Wiem, ze istnieje funkcja szukaj, ja jednak potrzebuje konkretow.
To poszukaj konkretów! Nie chce mi się za Ciebie szukać.

 

Z tej opcji skorzystalem przed zadaniem pytania. Nie dala satysfakcjonujacych rezultatow.

 

PS Gratuluje koledze tego Poljota. To chyba model schylkowy jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było:

"Witam

Bardzo dobry zegarmistrz w W-wie to p. Jerzy Rosiak tel. 0600 087 594, ul. Ząbkowska 14. Ogromne doswiadczenie, sumienny i cierpliwy. Najlepiej najpierw zadzwonić, umówić sie na ekspertyzę lub od razu na usługę.

Jest to mój nauczyciel, u którego uczyłem się fachu (teraz dla mnie to tylko hobby)."

 

Teraz tylko zmiana adresu na Ząbkowską 11 czyli na przeciwko.

Najlepiej powiedzieć że "się jest z klubu z internetu"

pzdr.

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Jurek Rosiak to naprawdę b.dobry fachowiec

serwisuje moje wszystkie zegarki

POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość z00h

Wielkie dzieki za pomoc.

 

Oprocz powyzszych adresow warto jeszcze zajrzec do zegarmistrza na Pulawska 96.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,ten zegarmistrz jest naprawdę fachowcem.Robił mi kiedyś dwa zegarki.Atlantica i poljota de luxe i do dziś chodzą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! A może ktoś wie cos o Panu z Rakowieckiej róg Al.Niepodległości (przy metrze)?? Jak z cenami, terminami?? Zakład stwarza wrażenie "ze starych zapasów", więc może i mistrz jest niezły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było:

"Witam Bardzo dobry zegarmistrz w W-wie to p. Jerzy Rosiak tel. 0600 087 594, ul. Ząbkowska 14. Ogromne doswiadczenie, sumienny i cierpliwy. Najlepiej najpierw zadzwonić, umówić sie na ekspertyzę lub od razu na usługę.

Jest to mój nauczyciel, u którego uczyłem się fachu (teraz dla mnie to tylko hobby)."

 

Teraz tylko zmiana adresu na Ząbkowską 11 czyli na przeciwko.

Najlepiej powiedzieć że "się jest z klubu z internetu"

pzdr.

Marek

 

To szkoda że wcześniej nie wiedziałem że trzeba tak powiedzieć :D

Szczerze mówiąc to mam mieszane uczucia co do tego Pana, myślę że może rzemieślnik jest dobry i chce dobrze, tylko nie za bardzo zawsze mu to wychodzi tak jak chce klient:

 

- zostawiłem około 15 grudnia dwie Rakiety na 2209 i 2628H na przegląd, regulację oraz zdjęcie tarczy z 2209 którą chciałem oddać do Głowackich na renowację (co mi ten Pan odradzał szczerze bo się nie opłaca i nie przekonywały go argumenty że to pamiątka po dziadku którą chcę odnowić na tyle by wyglądała jakby wyszła dopiero z fabryki).

Odbiór na 30 grudnia czyli 2 tygodnie, cena 200zł.. drogo ale no trudno, spieszyło mi się gdzieś bardzo to się nawet nie targowałem.

 

Pojechałem w terminie po odbiór i co się okazało z 2209:

Tarcza nie zdjęta bo "to naprawdę nie ma sensu", szkiełko było pęknięte więc owszem wymienił "w cenie", ale zamiennik tak wypukły że nawet nie to że dużo odbiegał od oryginału), ale na tyle że z tym stosunkowo płaskim zegarkiem nie miało to prawa bytu. No i założył pasek taki że wolałem na niego nawet nie patrzeć.

Druga Rakieta 2628H po przeglądzie o ile wcześniej spieszyła 20 sekund to teraz robi na dobę aż 92 do przodu. Była mała plamka ledwo widoczna na tarczy którą udało mu się zetrzeć aczkolwiek z efektem małej ryski, ale praktycznie jej nie widać także z tym nie ma problemu.

 

Skończyło się tak że jestem lżejszy o 200PLN, Rakieta 2209 jest u Głowackich na renowację, wymianę szkiełka i paska a zegarek z 2628H chyba wyreguluję sobie sam. Pewnie tam wpadnę jeszcze bo bywam w okolicy, ale jedynie na wymianę baterii w kwarcach bo chociaż nie wkłada najtańszych Chińskich.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinolot

Witam.

Byłem wczoraj u Pana Jerzego Rosiaka z Poljotem kal. 3133.

Kupiłem go niedawno, stan szufladowy, wyprodukowany około 1990r.

Bardzo mi się spodobał i chciałem go sobie na codzień nosić - przesmarowanie i przegląd.

Tak sobie myślałem że ten mechanizm to jeden z bardziej znanych rosyjskich, nie jakiś tam egzotyczny.

Pierwsza reakcja Pana Jerzego po zerknięciu na zegarek - od razu narzekanie, że nie lubi zegarków ze stoperem.

I generalnie niechętnie się podejmie - a jak nawet się podejmie to za 400 zł (konserwacja i ew. naprawa).

Cenę jestem w stanie nawet zrozumieć, bo to dość skomplikowany mechanizm.

Przyznam szczerze że po takim podejściu do sprawy nie dałbym mu żadnego zegarka do naprawy. Bo w końcu nie wiem czy zna ten mechanizm czy nie,

czy w ogóle będzie w stanie. A ja nie mam zamiaru bujać się od jednego zegarmistrza do drugiego.

Dziś zadzwonie do przedstawicielstwa Poljota - podobno mają też serwis. Pewnie cenę krzykną mi z kosmosu - ale jest duża szansa na to, że będą wiedzieli co robią.

 

Mam pytanie do Was. Znacie może jakiegoś zegarmistrza w Warszawie który naprawia lub konserwuje te mechanizmy i nie narzeka/wybrzydza itd.?

Będę wdzięczny za odpowiedzi. Podobno jest dobry zegarmistrz na Pięknej w Warszawie. Posiada dużo dobrych opinii. Czy ktoś z Was naprawiał ruski u niego?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbować u rodziny zegarmistrzów Głowackich przy ul. Złotej 62 ? Nigdy nie byłem, ale słyszałem dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam pytanie do Was. Znacie może jakiegoś zegarmistrza w Warszawie który naprawia lub konserwuje te mechanizmy i nie narzeka/wybrzydza itd.?

Będę wdzięczny za odpowiedzi. Podobno jest dobry zegarmistrz na Pięknej w Warszawie. Posiada dużo dobrych opinii. Czy ktoś z Was naprawiał ruski u niego?

Pozdrawiam.

 

Czołem,

Pan Zbigniew Bronowski, Piękna 47,

Ma wiedzę - robi takie zegarki że klękajcie narody (IWC portugalczyk z wiecznym kalendarzem sam u niego widziałem). Nie boi się chronografów, robił moją Monzę.

Bardzo dokładny, bardzo czysty i najważniejsze - lubi zegarki.

Pozdrawiam


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! A może ktoś wie cos o Panu z Rakowieckiej róg Al.Niepodległości (przy metrze)?? Jak z cenami, terminami?? Zakład stwarza wrażenie "ze starych zapasów", więc może i mistrz jest niezły?

 

Dołączam się do pytania :) słyszał ktoś coś o tym zegarmistrzu?


Strela Chronograph, Casio DW-5600E, Stowa Flieger LE, Atlantic Worldmaster, Schamburg Conceptum, Omega Seamaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinolot

Dzwoniłem dziś do Poljota.

Opisałem co mam do przeglądu - sam przegląd kosztuje 120 zł.

 

Myślicie że dobrym wyjściem jest oddanie zegarka do przedstawicielstwa Poljota? Czas oczekiwania 2 tyg czyli w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 zł za przegląd chronografu to jest bardzo tanio. ruski nie ruski - to przecież licencja valjoux więc stopień skomplikowania dokładnie taki sam. rozebrać, wyczyścić, nasmarować, wyregulować. za zwykłe bez komplikacji bierze się więcej...


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinolot

Ha. Jednak muszę sprostować. Dzwoniłem jeszcze raz. 100 zł kosztuje sama regulacja. Całkowity przegląd i smarowanie to 250 zl co i tak w sumie nie jest tragedia gdyż

 

A) Serwis Poljota

:) Dają 2 lata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię u p. Janka Dubera i sobie chwalę.

http://www.hotfrog.pl/Firmy/Zegarmistrz-Jan-Duber

 

A Głowackich radzę omijać szerokim łukiem. Jeżeli nic się nie zmieniło to ruski traktują pogardliwie a odnawiane przez nich tarcze często mają się do oryginału jak syrenka do mercedesa. Koncertowo spierdzielili Cymę po moim dziadku (zupełnie inny kolor niż w oryginale, logo odtworzone niedbale i krzywo). W Atlantiku domalowali na tarczy podziałkę krzyżową, której w oryginale nie było a Omegę, którą mieli tylko przesmarować najpierw zgubili a jak w końcu się odnalazła to wymagała serwisu bo uszkodzili mechanizm datownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byłem wczoraj u Pana Jerzego Rosiaka z Poljotem kal. 3133.

Kupiłem go niedawno, stan szufladowy, wyprodukowany około 1990r.

Bardzo mi się spodobał i chciałem go sobie na codzień nosić - przesmarowanie i przegląd.

Tak sobie myślałem że ten mechanizm to jeden z bardziej znanych rosyjskich, nie jakiś tam egzotyczny.

Pierwsza reakcja Pana Jerzego po zerknięciu na zegarek - od razu narzekanie, że nie lubi zegarków ze stoperem.

I generalnie niechętnie się podejmie - a jak nawet się podejmie to za 400 zł (konserwacja i ew. naprawa).

Cenę jestem w stanie nawet zrozumieć, bo to dość skomplikowany mechanizm.

Przyznam szczerze że po takim podejściu do sprawy nie dałbym mu żadnego zegarka do naprawy. Bo w końcu nie wiem czy zna ten mechanizm czy nie,

czy w ogóle będzie w stanie. A ja nie mam zamiaru bujać się od jednego zegarmistrza do drugiego.

Dziś zadzwonie do przedstawicielstwa Poljota - podobno mają też serwis. Pewnie cenę krzykną mi z kosmosu - ale jest duża szansa na to, że będą wiedzieli co robią.

 

Mam pytanie do Was. Znacie może jakiegoś zegarmistrza w Warszawie który naprawia lub konserwuje te mechanizmy i nie narzeka/wybrzydza itd.?

Będę wdzięczny za odpowiedzi. Podobno jest dobry zegarmistrz na Pięknej w Warszawie. Posiada dużo dobrych opinii. Czy ktoś z Was naprawiał ruski u niego?

Pozdrawiam.

 

 

Też byłem wczoraj u Pana J. Rosiaka ze swoją "kieszonką" IWC. Widać, że człowiek zna się na rzeczy. Był bardzo miły, pogadaliśmy ok. godziny. Przegląd zegarka będzie mnie kosztował 150-250 zł ale nie ma co się dziwić, bo staruszek iwucek (prawie 90 lat) wymaga sporego nakładu pracy.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinolot

Byłem dzisiaj w serwisie Poljota.

Gruntowny przegląd 250 zł.

Zegarków masa, zegarmistrz miał na ręku tę samą Strelę którą i ja posiadam.

Opowiedział mi jakie są czułe punkty mechanizmu 3133 i co najciężej się reperuje w nim.

Sprawiał wrażenie że wie o czym mówi. Czas oczekiwania 2 tygodnie.

Zobaczymy...zdam relację jak zegarek będzie po przęglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak na razie korzystam z usług Pana Jacka Buks W-wa ul. Dąbrowszczaków 12 tel. 720-191-742. Nie wybrzydza na żadne marki,typy i bez kwękania podejmuje się naprawy, konserwacji wszystkich zegarków mechanicznych. Wydaje mi się, że jest dobrym fachowcem, a przynajmniej ja jestem zadowolony z jego usług. Cen nie ma z kosmosu, a jak się z nim chwilkę pogada, że klient jest kolekcjonerem i co chwila ma coś do roboty to jeszcze schodzi z ceny. Robiłem u niego dwa atlantiki (jeden pamiątkowy, oba totalne przywracanie do życia),Łucz z 2209, Rakieta, Benrus, Pobieda. Teraz będę grzał z Primkmi, Liuxem, Poliotem i w dalszej kolejności czeka jeszcze parę różnych sztuk. Raz tylko powiedział do mnie żebym Signała zatrzymał sobie na pamiątkę bo jest przy nim dużo roboty i naprawa finansowo będzie wychodziła dla mnie niekorzystnie, allllleeeee ale jak chcę to rzecz jasna robotę zrobi.

U Głowackich ceny mają niestety kosmiczne i raczej nic u nich naprawiać nie będę, chyba, że jak raz już było koperta do renowacji czy tarcza.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej biegam do tego samego zegarmistrza. Bezproblemowo i w przystępnych cenach robiłem trochę rusków i francuza, parę czeskich, szwajcarów kilka. Nie narzekam i nie myślę o zmianie na innego fachowca.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio reanimowałem dwie Mołnie, które dostałem (ja i mój brat) od taty jakieś 25 lat temu i zdecydowałem się na zegarmistrza, który ma punkt w Alejach Jerozolimskich w D.H. Smyk i bez zarzutu wszystko działa i bez naciągania ;) Już tam robiłem kilka rusków i zawsze wychodzę zadowolony. Jest tam też możliwość zrobienia czyszczenia bransolety, polerki, np szkło to koszt 12 zł Ogólnie polecam.

Natomiast nie wiem czy robią chrono, ale rakiety, slavy, ruhle na pewno.

Gdzieś w pracy mam ich wizytówkę - sprawdzę w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś zaniosłem moją Amfibię do pani zegarmistrz ze Starej Miłosnej ul. Jana Pawła. Wymiana szkiełka (pękniętego) plus dwa teleskopy 2mm-20zł. Dodatkowo będzie smarowanie i regulacja bo zegarek ma już parę latek i śpieszy 3 minuty. Do tej pory nigdy nic nie robiłem u tego zegarmistrza, ale z relacji znajomych wynika, że pani ogarnia większość prostych werków, także zobaczymy pod koniec tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.