carlito1 59 #1 Posted April 12, 2014 Jak w temacie Wiem, że istnieje forum poświęcone wyłącznie miłośnikom tej marki, ale jak i tu powstanie coś podobnego, aczkolwiek bądź co bądź na mniejszą skale, to się przecież nic nie stanie. Panowie i mam nadzieje, że i również jakieś Panie, zapraszam do wklejania zdjęć swoich nabytków (również tych, których już z nami nie ma), jak i do dyskutowania o wszystkim co związane z tą zacną marką. 0 "Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman. Share this post Link to post Share on other sites
carlito1 59 #2 Posted April 12, 2014 (edited) Aktualnie posiadam takie o to cudo : Jest to ośmidniowy, ręcznie nakręcany Luminor 1950 z funkcją chronografu i GMT. Panerai 275. Genialny zegar! Reszta zdjęć w galerii : http://zegarkiclub.pl/forum/topic/104010-panerai-275/ A nie tak dawno jeszcze temu miałem 320stke, którą również bardzo miło wspominam. Pozwole sobie wkleić pare zdjęć : Edited April 12, 2014 by carlito1 0 "Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman. Share this post Link to post Share on other sites
Robson01 3 #3 Posted April 12, 2014 Michał myślę, że temat jak najbardziej ok. Tym bardziej w kontekście tego, że na wspomnianym przez Ciebie forum ruch jest delikatnie mówiąc niewielki. Gratuluję Pama, poprzedni też super, może nawet wizualnie 320 bardziej mi się podobała. Muszę "wkleić" swojego. 0 Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem. Share this post Link to post Share on other sites
carlito1 59 #4 Posted April 12, 2014 (edited) Wklejaj i nawet się nie zastanawiaj Ja od czasu, kiedy przyjechał teraz do mnie Pam 275 myśle powoli już o kolejnym zegarku tego producenta. Uwielbiam ten design. Może spróbuje ceramiki, albo jakiegoś ośmiodniowego Radiomira... Najbardziej jednak bym chciał 389 albo 508, niestety obawiam się, że są to za duże na mnie zegarki A szkoda, bo szalenie mi się te modele podobają. Edited April 12, 2014 by carlito1 0 "Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman. Share this post Link to post Share on other sites
pablo122 1383 #5 Posted April 12, 2014 Jestem jak najbardziej na tak! Nie wiem czy pamiętasz Carlito był taki pomysł ze trzy lata temu jak Darek-zegarek kupił 320, ale rozeszło się po kościach OP jest moim zdecydowanym faworytem w świecie zegarków. Daje mi najwięcej radości i emocji! Miałem kilka Pamów i najprawdopodobniej lada tydzień lub miesiąc będzie następny Miałem jeszcze dwa Radiomiry i 111, ale nie mam ani pół zdjęcia 0 Share this post Link to post Share on other sites
carlito1 59 #6 Posted April 12, 2014 Oczywiście, że pamiętam! Swoją drogą szkoda, że Darka już z nami nie ma, ale podejrzewam, że napewno wciąż sobie przegląda to forum (pozdro Darek, odezwij się na maila). Pablo naprawde super Pamy miałeś, tylko pogratulować. Którego najlepiej wspominasz? 0 "Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman. Share this post Link to post Share on other sites
pablo122 1383 #7 Posted April 12, 2014 Trudno by było wybrać jednego, ale chyba Radiomira 210, kupiony tu na forum od Kolegi @zetore, pierwszy Pam jakiego miałem i widziałem nigdy nie zapomnę tego WOW, kiedy otworzyłem pudło 0 Share this post Link to post Share on other sites
carlito1 59 #8 Posted April 12, 2014 Bo te zegarki mają w sobie taką jakąś magie, która powoduje to wow właśnie Ja też tak zawsze mam, kiedy widzę jakiegoś Pama 0 "Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman. Share this post Link to post Share on other sites
zetore 15 #9 Posted April 12, 2014 Pablo to byłata sztuka:-) 0 Share this post Link to post Share on other sites
carlito1 59 #10 Posted April 12, 2014 (edited) Jestem ciekaw co sądzicie o Pamach w rozmiarze 47mm, użytkował ktoś z Was? Jest pare modeli, które mi się strasznie podobają, ale podczas przymiarki emocje opadają ze względu na to, że wydają mi się te zegarki za duże. Wkurzam się przeokrutnie, kiedy widzę jak Panerai wypuszcza jakiś fajny model w takim rozmiarze. Przy okazji, nie wiem czy czytaliście, test Panerai 579 : http://www.ablogtowatch.com/panerai-luminor-1950-pam557-pam579-destro-8-days-hands/ No dosłownie miażdży! Albo Regatta 526. Z tym, że ten zegarek jest przystosowany jak sama nazwa wskazuje do regat. http://m.youtube.com/watch?v=0MEh7FmMsLs Serdecznie wsystkim polecam ten filmek. No i wcześniej przeze mnie wspominane modele 508 i 389 : Fantastyczne zegarki, tylko właśnie ten nieszczęsny rozmiar... Edited April 12, 2014 by carlito1 0 "Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman. Share this post Link to post Share on other sites
pablo122 1383 #11 Posted April 12, 2014 Dzieku zetore! :-) Mialem tez 190 z mechanizmem JLC, ale przelezala dwa lata w sejfie i pojechala do Zyda. Ani raz u mnie na rece :-(. Glupi bylem, ze sprzedalem ten kultowy model. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Jajacek 320 #12 Posted April 12, 2014 Tymczasem 243 . 0 Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204 ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof i inne ... Share this post Link to post Share on other sites
irekm 1050 #13 Posted April 12, 2014 Mnie się te zegarki podobają ale też nadzwyczaj szybko nudzą. Pewnie jeszcze nie raz jakiegoś kupie ale nie teraz. 0 Beware the fury of a patient man. Share this post Link to post Share on other sites
Guest Passero #14 Posted April 12, 2014 Witam, to i ja wrzucę swoją skromną 312, choć jak patrzę na zdjęcia załączone przez Michała to chyba powinienem mocno popracować nad techniką robienia zdjęć. 0 Share this post Link to post Share on other sites
pablo122 1383 #15 Posted April 12, 2014 (edited) Tymczasem 243 . Miód malina! Najlepszy Sub od Paneraia! Zdjęcie PiterM Co do 389, miałem na początku pewne obiekcje, ale teraz jestem pewien, że to super zegar. Mierzyłem kiedyś 305 i rozmiar mnie nie przeraża, dałbym radę z nim żyć Edited April 12, 2014 by pablo122 0 Share this post Link to post Share on other sites
carlito1 59 #16 Posted April 12, 2014 305 to również jeden z tych olbrzymów, który mi się strasznie podoba. Podobnie 372 : 0 "Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman. Share this post Link to post Share on other sites
pablo122 1383 #17 Posted April 12, 2014 (edited) 372 piękny! Panerai 510. Bardzo ciekawy zegareczek. Tradycyjna historyczna, prosta koperta i ośmiodniowy mechanizm . W dobrej cenie Edited April 12, 2014 by pablo122 0 Share this post Link to post Share on other sites
anda_7 12 #18 Posted April 12, 2014 W Pamach podoba mi się tylko jedna rzecz - ten wihajster naokoło koronki. A z tego wątku to bym się napił jakiegoś single malta 0 Share this post Link to post Share on other sites
ptakug 185 #19 Posted April 12, 2014 Mam takie pytanie do szanownych Panów. Który Pam będzie odpowiedni dla nadgarstka zaledwie 16,5 0 Share this post Link to post Share on other sites
Guest Passero #20 Posted April 12, 2014 372 piękny! Panerai 510. Bardzo ciekawy zegareczek. Tradycyjna historyczna, prosta koperta i ośmiodniowy mechanizm . W dobrej cenie Świetny jest ten zegar, przymierzałem go kilka razy i za te pieniądze ...umówmy się, żadna manufaktura nie oferuje ośmiodniowej rezerwy chodu! 0 Share this post Link to post Share on other sites
pablo122 1383 #21 Posted April 12, 2014 Mam takie pytanie do szanownych Panów. Który Pam będzie odpowiedni dla nadgarstka zaledwie 16,5 To nie jest proste pytanie, bo moim zdaniem obwód nadgarstka to nie wszystko. Jeszcze budowa tegoż tzn. czy jest bardziej płaski czy okrągły itd. Moim zdanie ważniejszy jest tez całokształt budowy ciała, poza tym ja utrzymuję, że Panerai na każdym nadgarstku wygląda jak narośl , taka jego uroda i basta!Tu opracowanie Klaudiusza na ten temat, może coś pomoze:http://paneristi.pl/showthread.php?t=166 0 Share this post Link to post Share on other sites
ptakug 185 #22 Posted April 12, 2014 Wielkie dzięki za odpowiedź. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Guest Passero #23 Posted April 12, 2014 Mam takie pytanie do szanownych Panów. Który Pam będzie odpowiedni dla nadgarstka zaledwie 16,5 Możesz spróbować z Pam'em 392, ale obwód nadgarstka to jedno, a jego kształt to drugie-bez przymiarki się nie obejdzie. 0 Share this post Link to post Share on other sites
13lesiu 958 #24 Posted April 12, 2014 Ze mną jest tak,że OP zauroczyła mnie totalnie z tym,że będę musiał jeszcze trochę poczekać na swojego pierwszego Pama np.takiego 0 Share this post Link to post Share on other sites
pablo122 1383 #25 Posted April 12, 2014 (edited) Ze mną jest tak,że OP zauroczyła mnie totalnie z tym,że będę musiał jeszcze trochę poczekać na swojego pierwszego Pama np.takiego Widzę, że chcesz zacząć z wysokiego c To chyba 373, lekko licząć 100k. To mi się podoba! Edited April 12, 2014 by pablo122 0 Share this post Link to post Share on other sites