Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie :) Wiem, że istnieje forum poświęcone wyłącznie miłośnikom tej marki, ale jak i tu powstanie coś podobnego, aczkolwiek bądź co bądź na mniejszą skale, to się przecież nic nie stanie. Panowie i mam nadzieje, że i również jakieś Panie, zapraszam do wklejania zdjęć swoich nabytków (również tych, których już z nami nie ma), jak i do dyskutowania o wszystkim co związane z tą zacną marką.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam takie o to cudo :

 

IMG_3715-2_zpsb9f1828b.jpg

IMG_3602-2_zps044a0134.jpg

 

Jest to ośmidniowy, ręcznie nakręcany Luminor 1950 z funkcją chronografu i GMT. Panerai 275. Genialny zegar!

 

Reszta zdjęć w galerii :

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/104010-panerai-275/

 

A nie tak dawno jeszcze temu miałem 320stke, którą również bardzo miło wspominam.

 

Pozwole sobie wkleić pare zdjęć :

 

IMG_7471-2_zps76f09875.jpg

IMG_7466-2_zpsb04e661d.jpg

IMG_7457-2_zps1834d523.jpg

IMG_7508-2_zpsedb2c089.jpg

IMG_5466-2.jpg

IMG_1948-4-1.jpg

IMG_4223-2-1.jpg

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał myślę, że temat jak najbardziej ok. Tym bardziej w kontekście tego, że na wspomnianym przez Ciebie forum ruch jest delikatnie mówiąc niewielki. Gratuluję Pama, poprzedni też super, może nawet wizualnie 320 bardziej mi się podobała. Muszę "wkleić" swojego.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejaj i nawet się nie zastanawiaj :) Ja od czasu, kiedy przyjechał teraz do mnie Pam 275 myśle powoli już o kolejnym zegarku tego producenta. Uwielbiam ten design. Może spróbuje ceramiki, albo jakiegoś ośmiodniowego Radiomira... Najbardziej jednak bym chciał 389 albo 508, niestety obawiam się, że są to za duże na mnie zegarki :( A szkoda, bo szalenie mi się te modele podobają.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej na tak! Nie wiem czy pamiętasz Carlito był taki pomysł ze trzy lata temu jak Darek-zegarek kupił 320, ale rozeszło się po kościach  :) 

 

OP jest moim zdecydowanym faworytem w świecie zegarków. Daje mi najwięcej radości i emocji! :) 

 

Miałem kilka Pamów :rolleyes:  i najprawdopodobniej lada tydzień lub miesiąc będzie następny  :wub: 

 shsl.jpg

s66u.jpg
szja.jpg
biw7.jpg
 
Miałem jeszcze dwa Radiomiry i 111, ale nie mam ani pół zdjęcia  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że pamiętam! :) Swoją drogą szkoda, że Darka już z nami nie ma, ale podejrzewam, że napewno wciąż sobie przegląda to forum (pozdro Darek, odezwij się na maila).

 

Pablo naprawde super Pamy miałeś, tylko pogratulować. Którego najlepiej wspominasz?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno by było wybrać jednego, ale chyba Radiomira 210, kupiony tu na forum od Kolegi @zetore,  pierwszy Pam jakiego miałem i widziałem nigdy nie zapomnę tego WOW, kiedy otworzyłem pudło  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te zegarki mają w sobie taką jakąś magie, która powoduje to wow właśnie :) Ja też tak zawsze mam, kiedy widzę jakiegoś Pama :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw co sądzicie o Pamach w rozmiarze 47mm, użytkował ktoś z Was? Jest pare modeli, które mi się strasznie podobają, ale podczas przymiarki emocje opadają ze względu na to, że wydają mi się te zegarki za duże. Wkurzam się przeokrutnie, kiedy widzę jak Panerai wypuszcza jakiś fajny model w takim rozmiarze.

 

Przy okazji, nie wiem czy czytaliście, test Panerai 579 :

 

http://www.ablogtowatch.com/panerai-luminor-1950-pam557-pam579-destro-8-days-hands/

 

No dosłownie miażdży!

 

Albo Regatta 526. Z tym, że ten zegarek jest przystosowany jak sama nazwa wskazuje do regat.

 

http://m.youtube.com/watch?v=0MEh7FmMsLs

 

Serdecznie wsystkim polecam ten filmek.

 

No i wcześniej przeze mnie wspominane modele 508 i 389 :

 

post-27475-0-12840700-1397298496_thumb.jpg

 

post-27475-0-35602600-1397298519_thumb.jpg

 

Fantastyczne zegarki, tylko właśnie ten nieszczęsny rozmiar... :(

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieku zetore! :-)

 

Mialem tez 190 z mechanizmem JLC, ale przelezala dwa lata w sejfie i pojechala do Zyda. Ani raz u mnie na rece :-(. Glupi bylem, ze sprzedalem ten kultowy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ivcscy.jpg

 

B)  Tymczasem 243 . 


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się te zegarki podobają ale też nadzwyczaj szybko nudzą. Pewnie jeszcze nie raz jakiegoś kupie ale nie teraz.  


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

post-64114-0-91209600-1397319780_thumb.jpg

 

Witam,

 

to i ja wrzucę swoją skromną 312, choć jak patrzę na zdjęcia załączone przez Michała to chyba powinienem mocno popracować nad techniką robienia zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

B)  Tymczasem 243 . 

 

 

Miód malina! Najlepszy Sub od Paneraia!  :)

fqex.jpg

Zdjęcie PiterM

 

Co do 389, miałem na początku pewne obiekcje, ale teraz jestem pewien, że to super zegar.

 

Mierzyłem kiedyś 305 i rozmiar mnie nie przeraża, dałbym radę z nim żyć  B)

Edytowane przez pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

305 to również jeden z tych olbrzymów, który mi się strasznie podoba. Podobnie 372 :

 

post-27475-0-88706100-1397326533.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

372 piękny!  :wub:

 

Panerai 510. Bardzo ciekawy zegareczek. Tradycyjna historyczna, prosta koperta i ośmiodniowy mechanizm  :o . W dobrej cenie  :)

mtz3.jpg

qdbl.jpg

Edytowane przez pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pamach podoba mi się tylko jedna rzecz - ten wihajster naokoło koronki.  :P

A z tego wątku to bym się napił jakiegoś single malta  :P  :P  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do szanownych Panów. Który Pam będzie odpowiedni dla nadgarstka zaledwie 16,5  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

372 piękny!  :wub:

 

Panerai 510. Bardzo ciekawy zegareczek. Tradycyjna historyczna, prosta koperta i ośmiodniowy mechanizm  :o . W dobrej cenie  :)

mtz3.jpg

qdbl.jpg

Świetny jest ten zegar, przymierzałem go kilka razy i za te pieniądze ...umówmy się, żadna manufaktura nie oferuje ośmiodniowej rezerwy chodu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do szanownych Panów. Który Pam będzie odpowiedni dla nadgarstka zaledwie 16,5  :unsure:

 

To nie jest proste pytanie, bo moim zdaniem obwód nadgarstka to nie wszystko. Jeszcze budowa tegoż tzn. czy jest bardziej płaski czy okrągły itd. Moim zdanie ważniejszy jest tez całokształt budowy ciała, poza tym ja utrzymuję, że Panerai na każdym nadgarstku wygląda jak narośl  ;) ,  taka jego uroda i basta!

Tu opracowanie Klaudiusza na ten temat, może coś pomoze:

http://paneristi.pl/showthread.php?t=166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Mam takie pytanie do szanownych Panów. Który Pam będzie odpowiedni dla nadgarstka zaledwie 16,5  :unsure:

Możesz spróbować z Pam'em 392, ale obwód nadgarstka to jedno, a jego kształt to drugie-bez przymiarki się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze mną jest tak,że OP zauroczyła mnie totalnie z tym,że będę musiał jeszcze trochę poczekać na swojego pierwszego Pama np.takiego

post-41915-0-83855000-1397331068_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze mną jest tak,że OP zauroczyła mnie totalnie z tym,że będę musiał jeszcze trochę poczekać na swojego pierwszego Pama np.takiego

 

Widzę, że chcesz zacząć z wysokiego c  :)

 

To chyba 373, lekko licząć 100k. To mi się podoba!

Edytowane przez pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.