Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Forumowy Zegarek w hołdzie dla Polskiego Pistoletu VIS

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się koncepcja, chociaż przykłady które pokazałeś na razie do mnie nie gadają. Będę się przyglądał i kibicował. Jeśli finalny projekt mi się spodoba to wchodzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie. Przykłady nie podobają mi się, ale pomysł na automacie do rozważenia - zwłaszcza czarnego/ciemnego zegarka. Będę obserwował.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł - moim zdaniem jeden z najciekawszych od dawna. Przydałby się zegarek na wyprawy do lasu i nie tylko. Zgłaszam wstępnie swój akces do tej inicjatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie zbieramy opinie. mile widziane takze pomysly i sugestie co do wygladu i uzytych technik do produkcji zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł. California Dial byłby świetnym uzupełnieniem vintage'owego looku. Przepraszam za zapożyczenia językowe


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczylem temat to sie ucieszylem bo myslalem, ze bedzie chodzilo o klasyczny zegarek militarny inspirowany np. Hamiltonem, Elginem, Bulova itp. gdzie koperta nie powinna przekraczac 39 mm. A tu takie cudactwo, ktore bardziej jest podobne do zegarka modowego niz do militarnego. Szkoda. Ja odpadam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugestia odnośnie techniki - chętnie widziałbym indeksy i wskazówki podświetlone trytem. Z racji charakteru i przeznaczenia zegarka poprawiałoby to czytelność w warunkach ograniczonego oświetlenia, czego nie zapewni najlepsza luma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chętnie dołączę do projektu. 44mm to optymalne rozwiązanie, które mogłoby zadowolić sporą grupę zainteresowanych ;)

 

Oczywiście chciałbym machanika i jak ktoś wcześniej wspomniał na "najwypasieńszej miyocie 9015" :D


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł. California Dial byłby świetnym uzupełnieniem vintage'owego looku. Przepraszam za zapożyczenia językowe

+1

Chodzi za mna zegarek z California Dial + tarcza kanapka. Pokazywalem cos takiego przy okazji prac na limitka Stenka:

 

10627646596_00a373915f_o.jpgsteinhart by muchacho86, on Flickr


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, typ koperty bardzo interesujący w połączeniu z dobrym mechanizmem na pewno warty uwagi. Ale idea ta przypomniała mi pewien zegarek, który parę lat temu wzbudził moje wielkie zainteresowanie. Za wyjątkiem tego egzemplarza nigdy nie trafiłem na podobny. Koperta z zatopionym w nią bezelem szczególnie utkwiła mi w pamięci. Zegarek wyglądał tak:

DSCN3817.jpg

 

DSCN3774.jpg

 

DSCN3840.jpg

i moim zdaniem wpisuje się mocno w styl militarny. Fajnie byłoby kiedyś zrealizować coś w takiej kopercie.


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi by się np spodobał taki: czarna koperta PVD i do tego tarcza z carbonu czy jak to sie nazywa w graficie lub czekoladzie i z datownikiem


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi by się np spodobał taki: czarna koperta PVD i do tego tarcza z carbonu czy jak to sie nazywa w graficie?

 

Także nie głupie ale wtedy zegarek już traci klimat vintage i bardziej zmierza w stronę sci-tech.

 

Co do trytu, nie za bardzo go widzę akurat do takiej koperty jak ma Ennebi ale mocna i grubo nałożona luma nie powinna być problemem.

Dobra luma ma swój fajny militarny klimat. Tryciaki wojskowe zazwyczaj to plastikowe zegareczki kontraktowe o średnicy 36mm. No...Marathon jest tutaj wyjątkiem.

 

Przy kopercie Ennebi skoro zmniejszymy jej średnicę to także odejmiemy z grubości to oczywiste. To tylko inspiracja pokazująca jakiej surowości oczekuję po zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

snc05998.jpg

 

Z tym mi się kojarzy zegarek militarny. Koperta według mnie powinna być tych kształtów tylko wykonana jak we wcześniej pokazywanych zegarka + tarcza kalifornia i będzie ciekawy projekt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koncepcje militarne są oczywiście różne.. Zuan także się wpisuje ale z racji, że on nie kosztuje dużo to każdy sobie może go kupić więc po co mamy robić coś co już jest i to w sensownej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, żaden U-boat nie powstanie. Takie koperty robi wielu producentów: Włosi, Rosjanie, Chińczycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie ma się co rozdrabniać. Stylistyka z pierwszych postów, jest jak najbardziej OK


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dobrego rysownika który narysuje pistolet w 3-ch rzutach. Mam pewien pomysł na dekielek tak na początek :-)

 

Na dekielku widziałbym rysunek Visa w 3 rzutach. Po lewej z lufą skierowaną nieco w lewą stronę, po środku pistolet na wprost ( tak jakby wycelowany w nas ) po prawej pistolet z lufą skierowaną nieco w prawą stronę.

 

Chodzi o taki rzut z prawej strony:

 

radom15.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sieci znajduje sie szkic visa rozładowanego, a poniżej leży magazynek i jakby dorzucić do tego ze trzy naboje leżące obok też dobrze mogłoby wyglądać


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.