Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kskup

zegarek elegancki casual;> budżet +/- 2000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o kwarce to nie sposób znaleźć temat w tym dziale, w którym nie przewijało by się seiko... to o czymś świadczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej - ja kupiłbym 2-3 zegarki za te 2 tysiące. Wtedy rekomendowałbym to, co Ci się spodoba w Seiko/Orientach. Jeżeli zaś koniecznie chcesz wydać równe 2 tysiące na JEDEN zegarek, bierz ten:

 

 

 

U przeciętnego odbiorcy zegarkowych wrażeń będziesz mieć prestiż 1000 razy większy niż wszystkie zegarki wymienione w tym topiku dotychczas. ;)

 

A bardziej serio - marka, wygląd, uniwersalne przeznaczenie. Za 1930 zł proponowano mi go niedawno w kwarcu (automatic przekracza Twój budżet o 950 złotych - po negocjacjach, sprzedadzą Ci go w PL za 2950). :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kwarce to nie sposób znaleźć temat w tym dziale, w którym nie przewijało by się seiko... to o czymś świadczy

Nie tylko kwarce .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Longines za 2450 zł? Ciekawe gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakim cudem dałem "4" zamiast "9" (poprawione). Do takiej ceny zeszły 3 spośród 5 sklepów, w których pytałem. Ale nie wiem, czy życzyłyby sobie, żebym to tutaj publikował. ;) Cena wyjściowa: 3590 zł.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko ładny utarg. Nie zmienia to jednak faktu, że dać 2000 zł za kwarc to głupota. Przynajmniej w moim odczuciu.

 

Seiko SARB i Orient Star na razie nie do pobicia do 2000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w cenie tego lążina ma Seiko i Orienta razem jak się postara... Poza tym w czym on jest lepszy od pokazywanych wcześniej Seiko i Orientów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o rozpoznawalność marki Longines w Polsce .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rozpoznawalność czy o tzw. "prestiż"? Bo jeśli o to pierwsze to IMO Seiko jest bardziej rozpoznawalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuję więc jeszcze bardziej, świadomie trywializując nieco. ;) Za 2 koła na JEDEN zegarek NIE brałbym ŻADNEGO Japończyka - wziąłbym Longinesa - z powodów, które wymieniłem. Ale (sam tak zrobiłem, ostatecznie), zamiast klasycznej baterii ze szpanerskim dla wielu logo, wybrałbym DWA porządne, tańsze, ale "z zębem" Japończyki w tej kwocie (a nawet mniejszej). Bo jeśli kogoś kasa nie ogranicza w ogóle, nie ma o czym dyskutować. Ale jeżeli "mniej może oznaczać więcej", to sugeruję jak wyżej. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longinesa Conquest poleciłem już w 2 poście i okazał się za "mało złożony"... a więc doradzamy dalej ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy doradzaniu dojrzewa we mnie chęć i wizja przyszłego zakupu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha.

Nie wiem czy zauważyliście, ale autor tematu już dawno nie wypowiada się na ten temat, a dyskusja zaczęła toczyć się tylko o "wyższości Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia".

 

Uważam, że najpierw autor tematu powinien określić coś więcej (tak jak pisałem kilkanaście postów temu) o swoich zapatrywaniach, a dopiero potem można mu coś sensownie doradzić. Chyba, że nie wie o co mu chodzi to niech napisze. Wtedy będzie sprawa jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ nam autor tematu wcale nie jest niezbędnie potrzebny do niezwykle bezproduktywnego, acz zajmującego i pasjonującego kontynuowania naszych jałowych, jednak przyjemnych rozważań. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ nam autor tematu wcale nie jest niezbędnie potrzebny do niezwykle bezproduktywnego, acz zajmującego i pasjonującego kontynuowania naszych jałowych, jednak przyjemnych rozważań. ;)

+1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja nadal podtrzymuję zdanie, iż kupno tego Longinesa na kwarcu za 2000 zł to przesada. Przede wszystkim dlatego, że w przyszłym tygodniu sam kupuję Hydroconquesta i nie wyobrażam sobie, aby był na baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydro jest fajny, ale chyba nie do dostania za 2k, to po pierwsze, a po drugie taki kwarc zaproponowany przez Lincoln Six Echo (Seiko) czy też diver Orienta (w innym temacie i w jego galerii) nie są gorsze.

A na dodatek nie wymagają rotomatu czy stałego nakręcania ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapaliłem się w kwestii Longinesa, ponieważ sam za chwilę kupuję Hydro i przy podejmowaniu decyzji, nawet nie dopuszczałem myśli o kwarcu. Jasne jest chyba, że nikomu tutaj nie proponuję kupno tegoż modelu. Chodziło mi raczej, o to, że jeśli już wydać trochę pieniędzy to kupić coś lepszego i na automacie. Ja do tego podchodzę w taki właśnie sposób i choć rozumiem sposób myślenia innych, nie podzielam go.

 

Nigdzie nie napisałem, że Orient i Seiko to złe zegarki. Sam miałem kilka lat zegarek tej drugiej marki i mam bardzo pozytywne wspomnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ nam autor tematu wcale nie jest niezbędnie potrzebny do niezwykle bezproduktywnego, acz zajmującego i pasjonującego kontynuowania naszych jałowych, jednak przyjemnych rozważań. ;)

Dobre :)

Częste zjawisko na forum , nowy temat , sporo propozycji a autora nie ma .

Jak widać nam to nie przeszkadza w zupełności :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Warhawk: mój Oriencik jest w klasycznym automaciku, a Seiko to kwarc z automatycznym naciągiem. ;)

 

http://www.blog.yesap.com/index.php/2011/09/opisy-mechanizmow-szczegolnych-wykorzystywanych-w-zegarkach-seiko/

 

Hydroconquest w automaciku, mniam. :) Ja w zasadzie podzielam zdanie Istvana, że te 1930, które w końcu mi zaproponowano za Conquesta w kwarcu, to przesada - dlatego ostatecznie z niego zrezygnowałem i stwierdziłem, że Longineska pyknę w automaciku, kiedy będę mieć więcej luźnej kasy. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Istvan

Ja też mam ML Pontos i Glycine w automacie, ale to nie oznacza, że uważam kwarce za gorsze.

Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lincoln

Ups. Jeżeli chodzi o Orienta to nie doczytałem opisu, natomiast poczytałem o automatycznym naciągu i nabrałem ochoty na Seiko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ nam autor tematu wcale nie jest niezbędnie potrzebny do niezwykle bezproduktywnego, acz zajmującego i pasjonującego kontynuowania naszych jałowych, jednak przyjemnych rozważań. ;)

 

 

Autor tematu z niepodzielną uwagą śledzi każdy z postów, "łykając" wszystkie opinie jak młody pelikan i chłonąc informacje niczym gąbka wodę! Kontynuujcie wymianę, ponieważ autor ciągle tkwi w aboulomanii... Oby tylko dialog ten obywał się bez szarmycli.

Tyle w ramach eksplikacji autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.