Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rhotax

Klamry do pasków — profil — ale konkretnie "matematycznie" ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy oglądałem wiele zdjęć z klamrami ręcznie robionymi (ale nie tylko) zawsze wydawało mi się, że one za bardzo..."odstają". Tzn. po zapięciu na ręce, ta część — nazwijmy ją płetwa (ten kawałek na którym spoczywa języczek) — nie przylega do paska, nie ma łuku zagięcia zgodnego z łukiem wygięcia paska na nadgarstku.

Wydawało mi się, że to będzie przeszkadzało i w takim codziennym użytkowaniu co chwila bym zahaczał takim dużym, odstającym kawałkiem metalu.

 

Kupiłem sobie jakąś grubszą klamrę do testów u zegarmistrza...no i rzeczywiście w moim testowym pasku odstaje :/

 

Ale potem gdzieś znalazłem takie zdjęcia:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0dc4e746e3cd39b6 http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f6382bfa787255e3 tutaj wydaje się, że płetwa idealnie przylega do paska (na pierwszym zdjęciu szczególnie) czyli — można ?

 

Pytanie czy to rzeczywiście zależy tylko od mocniejszego wygięcia płetwy czy jeszcze od profilu...języczka ?

Bo gdy wezmę tą moją klamrę i tak w linii prostej naciągnę pasek tak, że języczek styknie się z płetwą to mam taką "szparę" między dwoma końcami :/

post-31332-0-97615800-1398595682_thumb.jpg

 

Aby leżały na styk ze sobą, muszę zjechać po języku w dół, ale wtedy odsuwa się od płetwy

post-31332-0-77184900-1398595755_thumb.jpg

 

Czy języczek nie powinien najpierw (idąc od strony teleskopu) wyginać się mocno w dół, nawet poniżej linii klamry, potem drugie zagięcie ostro w górę, a potem trzecie zagięcie już na samej końcówce aby przylgnąć do płetwy ? Mocno w dół idzie np. w tej klamrze

 24blackbig.jpg

 

Ktoś zna zasady jak się profiluje klamrę, języczek (pewnie ma tu znaczenie np. jaka jest grubość paska i od tego zależą wielkości zagięć na języczku) ? Czy też wszystko robi się na oko, tzn. raz kiedyś ktoś dawno temu zrobił profil pod konkretny pasek i teraz po prostu się powtarza ten kształt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamerek ze zdjęcia powstało dosłownie kilka sztuk no i faktycznie tak robić można było :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, poznaję po awatarze, że to z kolegi "tutoriala" zdjęcie pochodzi :)


 

A wracając do zagadnienia — to właśnie z czego wynika tak idealne dopasowanie ? Z mocniejszego wygięcia niż standardowo tej płetwy ? A może mógłbym prosić o zdjęcie samej tej klamerki (tzn. nie zapiętego paska) tak lekko z boku, żeby zobaczyć krzywiznę płetwy i ... krzywiznę języczka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaspel
      Sprzedam najnowszy patent Sinn - system duoflex do mocowania paska do zegarków u1/U2/ux z rozstawem w uszach 22.
      W komplecie zupełnie nowy, nie docinany niebieski pasek z mocowaniami w tegimencie, najnowszy typ klamry Sinn - w końcu z mikroregulacja, oraz dociety na ok 17cm pasek koloru zielonego.
      Wszystko oryginalne Sinn, wraz z pudłem i instrukcja.
      Zdjęcia przedstawiają sprzedawany zestaw, założone na zegarek dla przykładu.
      Stan powiedzmy 9/10
      Sama zwykła klamra to koszt 800-1000zl plus nowy pasek 650.
      Cena tego zestawu to ponad 2000zl.
      Ja poproszę było 1600 jest 1️⃣4️⃣0️⃣0️⃣
       
       






       

       



       














    • Przez Romolomo
      Witam Szanowne Grono. 
       
      Stałem się posiadaczem zegarka Mako XL od Orienta. Niestety, fabryczna bransoleta nie ma przedłużenia umożliwiającego zakładanie zegarka na piankę. Czy znacie może jakiś sklep, gdzie mógłbym coś takiego dobrać do w/w zegarka. Może macie doświadczenie z takimi zakupami? 
    • Przez Miś Uszatek
      Witam kolegów. 
       
      Od września zeszłego roku mam bardzo dużo czasu, z którym nie bardzo wiedziałem co zrobić.Jak zapewne kilku z Was wie od kilku miesięcy jeżdżę na wózku po dwóch operacjach kręgosłupa.Na początku był to straszny cios,który spowodował depresję itd.Ale cóż życie płynie ,karawana idzie dalej i trzeba sie było nauczyć jakoś z tym żyć. Rok temu na imieniny moja żona zakupiła mi piękny pasek do zegarka u kolegi andygp. No i w pewnym momencie zastanowiłem się czy ja też mógłbym robić coś w skórze co choć trochę mogłoby sie podobać rodzinie,dzieciom czy przyjaciołom.Poprostu musiałem znależć sobie nowe hobby,bo wcześniej było to wędkarstwo.Trochę różnej skóry trafiło do kosza, trochę pasków,na różnym etapie wykonania trafiło do kosza,trochę złotówek wydałem w Juchciku nie wiedząc czy nie na marne, ale jaką miałem alternatywę-Barwy szczęścia,a może Klan czy też Trudne sprawy? Wziąłem się do roboty i tak oto chciałem się pochwalić pierwszym paskiem(takim co by się nie wstydzić) wykonanym dla zięcia,gdyż bransoleta z jego zegarka ,,dała ciała,, Przepraszam za jakość zdjęć,ale robione telefonem,przy sztucznym świetle i na szybko bo zięć już stał nad głową po odbiór.Jak większość kolegów ,,paskorobów,, będę się doskonalił w rzemiośle i myślę ,że ciąg dalszy nastąpi.
       
      Wojtek.
       

       
    • Przez Praktyk
      Spodobała mi się Ciecha klamer wyrobu technika, a skoro sam nie stronię od pilnika …
       
      Stal 304.
      Rozmiar 18mm.
      Drugie podejście - w pierwszej złamał mi się gwintownik - prawie się popłakałem.
       
       

       

       

       

       

       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.