Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dascola

Taka sympatyczna parka "rocznych miesieczniakow " :)

Rekomendowane odpowiedzi

Parka, takich innych , puszkowych nieco roczniakow :)

post-26878-0-01490300-1401715330.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość długo się nie odzywałaś Dascola, ale wróciłaś i jak zwykle wchodzisz z przytupem. Śliczna parka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość długo się nie odzywałaś Dascola, ale wróciłaś i jak zwykle wchodzisz z przytupem. Śliczna parka.

Dzikuje :)  Wakacje sie zbilzaja i ladna pogoda , to mniej mieszkam w necie :P

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roczniak na roczniaki i roczniakiem pogania!

Supppper!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roczniak na roczniaki i roczniakiem pogania!

Supppper!

 

No niestety  :P  brak miejsca :rolleyes: Dziekuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje piekne- ty sie lepiej pochwal tym "empire" co stoi kolo okna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje piekne- ty sie lepiej pochwal tym "empire" co stoi kolo okna. :)

Tym?

pkbk.jpg

 

cqt3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak TYM.  Dla mnie to jedno z marzen. :wub: .(wahadlo raczej  tu nie pasuje i szkielko chyba trefne). Poza tym: I like it,. :)  :P . Bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak TYM.  Dla mnie to jedno z marzen. :wub: .(wahadlo raczej  tu nie pasuje i szkielko chyba trefne). Poza tym: I like it,. :)  :P . Bardzo.

Ten zegar jest w watku roczniakow , wrzucilam go cos okolo roku moze 10 miesiecy .  Wahadlo podobno zgadza sie z mechanizmem. Tez wolala bym inne nieco wybrzuszone , ale jeszcze mi nie wpadl mi takowy w rece :P. Duzo jest ich w USA a clo to porazka :blink: A ...klosz , czekam az sie zbije to go wymienie :D Zaczynam doceniac nieco Beckera za jego  ciekawe wahadelka.

 

Dziekuje i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, clo to okolo 5% ogolnej wartoci czyli max 500 pln.  Klosza nie tlucz bo moze byc calkiem wartosciowy. Jesli chodzi o  roczniaki GB czy mozesz zamiscic dokladne fotki obudowy roczniaka szkieletora i tego ktorego ja opisalem w poscie "dziadka", tego z zakolkowanymi otworami. Chce dojsc prawdy czy to skladaki czy w fabryce GB  robiono fuszerke-przepraszam wszystkich wielbicieli GB. R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, clo to okolo 5% ogolnej wartoci czyli max 500 pln.  Klosza nie tlucz bo moze byc calkiem wartosciowy. Jesli chodzi o  roczniaki GB czy mozesz zamiscic dokladne fotki obudowy roczniaka szkieletora i tego ktorego ja opisalem w poscie "dziadka", tego z zakolkowanymi otworami. Chce dojsc prawdy czy to skladaki czy w fabryce GB  robiono fuszerke-przepraszam wszystkich wielbicieli GB. R.

 

093b93a57dd65486med.jpg

 

Czy masz na mysli te drewniane obudowy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym po lewej rzeczywiście jest cieńsza listwa na dole drzwiczek, podobnie jak w roczniaku czerralfa. Brakuje mniej więcej tyle ile wynosi grubość dolnej płyty. Być może odcięto dół kasetonu aby wstawić nową płytę? Nie wiem, ale w moim zegarze listwy są jednakowej szerokości i nie ma kołkowanych otworów. Jutro zrobię zdjęcia.

 

Szkieletor powyżej po prawej to składak (mechanizm jest starszy od skrzynki) a w portykowym z kolei mechanizm wydaje się zbyt młody w stosunku do obudowy.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziekuje :) . Mam jeszcze jedno pytanie. Jakie numery sa naniesione w tych obudowach? - spod powinien miec jekis numer, oraz na kazdym spodzie obydwu drzwiczek powinnien byc ten sam. Jesli w zegarze Kol. Dascoli i w moim odcieto listwe kasetonu jak pisze Kol WueM. Te numerki zostaly ponownie naniesione przez kogos innego, moze bedzie widac roznice czcionki, itp. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziekuje :) . Mam jeszcze jedno pytanie. Jakie numery sa naniesione w tych obudowach? - spod powinien miec jekis numer, oraz na kazdym spodzie obydwu drzwiczek powinnien byc ten sam. Jesli w zegarze Kol. Dascoli i w moim odcieto listwe kasetonu jak pisze Kol WueM. Te numerki zostaly ponownie naniesione przez kogos innego, moze bedzie widac roznice czcionki, itp. Pozdrawiam.

 

Na obu drzwiczkach od spodu, po stronie zawiasów, jest jedynka (widać na zdjęciu). Oprócz tego jedynka jest wypisana ołówkiem na podstawie i drzwiczkach na środku. Po co ołówkiem, skoro jest wybita? Widocznie oznaczenia ołówkiem pochodzą sprzed procesu sklejania kasety w całość. Witryna ma też wpusty, które wchodzą w zagłębienia podstawy. Jeśli była podcinana, to tych wpustów nie będzie.

 

post-22303-0-80281600-1401785960_thumb.jpgpost-22303-0-66086000-1401785970_thumb.jpg


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Wiec w moim zegarze sa tez wpusty i witryna nie wyglada na podcinana. Jedynka znajduje sie na obu drzwiczkach, oraz na podstawie.

 

post-38332-0-38934800-1401797010_thumb.jpg

 

post-38332-0-73643200-1401797048_thumb.jpg

 

post-38332-0-83548300-1401797064_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.