Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
yorki_man

PRIM – nejlepší české hodinky!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Dodatkowo wyprostowałem sekundnik. Był chyba za piękny bo miałem niebywalego pecha i pękł mi bezel przy zdejmowaniu Trzeba ostrożnie zdejmować i zakładać bo to bardzo cienki plasticzek. Niefart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Ostatnio dzięki uprzejmości Kolegi forumowego wpadł mi taki podusiowaty Prim ;-) w bardzo ładnym stanie:

 

gallery_26467_836_22770.jpg

 

Jako, że od razu spasował mi wizualnie do mojej kolekcji bauhausowych pepików nie mogłem się oprzeć, żeby go nie adoptopować.

Taka mała czeska banda się uzbierała ;-)

 

gallery_26467_836_86712.jpg

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Gratuluję. Przyglądam się waszym Primkom i już od jakiegoś czasu noszę się z myślą żeby wejść w posiadanie jednego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dzięki uprzejmości Kolegi forumowego wpadł mi taki podusiowaty Prim ;-) w bardzo ładnym stanie:

 

Jako, że od razu spasował mi wizualnie do mojej kolekcji bauhausowych pepików nie mogłem się oprzeć, żeby go nie adoptopować.

Taka mała czeska banda się uzbierała ;-)

Rewelacyjne są!Szczególnie ten w kopercie krab...Gratuluję kolekcji!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Piękny :wub:

Nosiłbym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Sborez ładnego masz tego sporta :wub:

Nawiasem mówiąc szkoda, że Czesi z takim padakowatych materiałów robili te koperty. Serducha całkiem ładne i technicznie przemyślane były.

Ciężko też dorwać prima nie steranego z zewnątrz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Sborez ładnego masz tego sporta :wub:

Nawiasem mówiąc szkoda, że Czesi z takim padakowatych materiałów robili te koperty. Serducha całkiem ładne i technicznie przemyślane były.

Ciężko też dorwać prima nie steranego z zewnątrz!

O to, to. Zwłaszcza Prima Sport, obojętnie której generacji.

Powłoka chromowa ściera się, ale to normalne, choć w Primach tego chromu tyle, co kot napłakał.

Ale że sama koperta wyciera się od spodu zmieniając kształt to już porażka.

Bardzo fajne zegarki tylko materiały do d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że koperta sciera się od spodu to normalne.

Niestety to, czy i jak szybko do tego dojdzie, zależy głownie od grubości chromu i tu jest problem.

Powłoki chromowe są dość twarde, mosiądz z definicji miękki - w każdej mosiężnej kopercie jak zetrze się powłoka chromowa, mosiądzu zaraz zaczyna ubywać.

Jest to szczególnie niebezpieczne np. w radzieckich kopertach z deklem przykręcanym metalowym ringiem - gdy wytrze się koperta wokół ringu, nie ma gwintu i nie da się przykręcić dekla.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I will take some better photos, but informations are here:

I use only movement from the old one of Prim Igen 1 which I've got from my father. And after that i bought new parts from Elton (not Parexo which are made in China) and my watchmaker completed all together. Koperta is from steinless steel. 


Jest: Rolex Explorer I, Prim Sport Igen, Traser Automatic Master, Ruhla chronograph

Doświadczenie: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/94813-sborez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

I will take some better photos, but informations are here:

I use only movement from the old one of Prim Igen 1 which I've got from my father. And after that i bought new parts from Elton (not Parexo which are made in China) and my watchmaker completed all together. Koperta is from steinless steel. 

Stainless steel case? Show photo, please.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prim oferuje takie renowacje. Na bazie czechosłowackiego zegarka tworzą nowy, biorąc to, co się nadaje do użytku, a dorabiając np. właśnie kopertę ze stali.

Można zatem po prostu zrobić czyszczenie i smarowanie, a można odbudować zegarek jakby na nowo, łącznie z całkiem nową kopertą czy tarczą.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Prim oferuje takie renowacje. Na bazie czechosłowackiego zegarka tworzą nowy, biorąc to, co się nadaje do użytku, a dorabiając np. właśnie kopertę ze stali.

Można zatem po prostu zrobić czyszczenie i smarowanie, a można odbudować zegarek jakby na nowo, łącznie z całkiem nową kopertą czy tarczą.

Wiem, czytałem temat na forum chronomag.cz.

Ale cena renowacji, w zależności od jej zakresu, od 4000 do 10.000 KCs jest powiedzmy średnio zachęcająca, a tak naprawdę nieopłacalna.

No chyba, że ktoś naprawdę bardzo chce coś reanimować, ale za cenę reanimacji można kupić co najmniej jeden jak nie dwa, a przy odrobinie szczęścia i trzy  zegarki w idealnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Sport I generacji w idealnym (NOS) stanie byłby jednak droższy.

Większość dobrych stanów to stany aż dobre, ale jednak i tylko dobre zarazem.

Mało jest zegarków z idealną tarczą czy kopertą. 

 

Poza tym jeśli ma to być renowacja zegarka np. twojego ojca i chcesz go dalej nosić, stalowa koperta wyprodukowana przez producenta jest lepsza niż chromowany NOS.

Do tego - NOS jest pięknym zegarkiem kolekcjonerskim, ma swoją wartość, i nosząc go bezpowrotnie niszczymy perełkę.

A tu otrzymujemy zegarek typowo do noszenia. Także to nie ma być opłacalne, zależy czego kto oczekuje - restaurować zwykłego trupka, żeby stał się "kolekcjonerski" - faktycznie bez sensu...

 

Gdybym miał możliwość takiej kompleksowej renowacji Kamy, którą ostatnio pokazywałem, pewnie bym rozważył...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wszystko zależy od indywidualnego podejścia.

Ja jednak jakąkolwiek rodzinną pamiątkę wolałbym w takim stanie w jakim jest, nawet bardzo znoszoną, zniszczoną, nawet nie na chodzie.

Ewentualnie mały serwis na tyle żeby działał.

Nie poddawał bym kompleksowej renowacji żeby dusza z niej nie uleciała ;)

Ale co kto lubi, co kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Właśnie nie wiem, jak to jest z tym ulatywaniem duszy z takiego zegarka.

Tak jak stary samochód...

Gdybym miał po dziadku jakieś fajne zabytkowe autko, np  gdyby zachował się jego Moskwicz w kolorze Leningradzkie Noce, raczej bym zrobił renowację i to taką full wypas, niż trzymał rdzewiejącego trupa.

Mnie wydaje się, ze tak, jak nie warto robić tego typu renowacji zwykłym starym trupkom, tak właśnie takim pamiątkowym zegarkom może i warto, właśnie z uwagi na tą duszę :)

Jeśli chcesz dalej nosić taką pamiątkę, bo jeśli nie, to faktycznie lepsza chyba taka zużyta... Bardziej prawdziwa...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zegarkami to chyba trochę inaczej niż z samochodami.

Nie wyobrażam sobie jeździć starym zdezelowanym zabytkiem. W samochodach cały urok polega właśnie na

wiernej i dobrze zrobionej renowacji.

Jeżeli chodzi o zegarki - to nie wyobrażam sobie mieć w kolekcji stare zabytkowe zegarki po rekonstrukcji ( odnowieniu ) - to już nie to samo co oryginał. A jak chce cos nosić to ide do sklepu i kupuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Z zegarkami to chyba trochę inaczej niż z samochodami.

Nie wyobrażam sobie jeździć starym zdezelowanym zabytkiem. W samochodach cały urok polega właśnie na

wiernej i dobrze zrobionej renowacji.

Jeżeli chodzi o zegarki - to nie wyobrażam sobie mieć w kolekcji stare zabytkowe zegarki po rekonstrukcji ( odnowieniu ) - to już nie to samo co oryginał. A jak chce cos nosić to ide do sklepu i kupuję.

Mniej więcej to samo miałem na myśli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zegarkami to chyba trochę inaczej niż z samochodami.

Nie wyobrażam sobie jeździć starym zdezelowanym zabytkiem. W samochodach cały urok polega właśnie na

wiernej i dobrze zrobionej renowacji.

Jeżeli chodzi o zegarki - to nie wyobrażam sobie mieć w kolekcji stare zabytkowe zegarki po rekonstrukcji ( odnowieniu ) - to już nie to samo co oryginał. A jak chce cos nosić to ide do sklepu i kupuję.

 

Owszem, to nie do końca to samo, choć jak pisałem wyżej - renowacja zegarka będącego rodzinną pamiątką celem dalszego jego noszenia - moim zdaniem ma sens.

Renowacja zegarków do kolekcji - nie, lepiej znaleźć oryginalny egzemplarz w lepszym stanie. Tu chyba nie ma wątpliwości...

Choć niegdyś sam dałem do "zrobienia" tarczę zegarka Typ-17 (aktualnie zresztą u Krzysztofa). Czemu? Bo nie miał wcale. Tzn miał oryginalna blaszkę, z której była zrobiona.

Nie jest genialna, ale lepsza niż blaszka. Także wszystko do rozważenia. 

 

Ten Prim Sport parę postów wyżej - moim zdaniem, świetny i uważam, ze było warto.

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In our market there is no problem to buy a lot of old Prim Sport I, but if it is in good condition the price is very high and you should be very carefull of parts from Parexo and parts from others type of Prim. It is good business for some people and mainly on Aukro.cz is a lot of "fakes". Watches from my father were in very bad conditions, bad body, bezel, hands and dial also. So I bought parts for renovation and now I have great watches which I can give to my son. With "heart" from my father. It was only one way how to wear. 

 

The price of renovation was:

 

Parts: 8.000,- CZK (cca 1.330,- PLN) - now the parts are more expensive, i think +20%

Service: 1.300,- CZK (cca 220,- PLN)

 

I have black date circle also, but I don't have time to change for the white. 

 

After renovation with black date (photo of my colleague, there is inverted bezel also):

post-79520-0-07885000-1483170398_thumb.jpg

 

For more photos after renovation (versions with/without date, inverted bezel, other colors of dials, hands etc.):

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/11060-renovované-igeny


Jest: Rolex Explorer I, Prim Sport Igen, Traser Automatic Master, Ruhla chronograph

Doświadczenie: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/94813-sborez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.