Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

piter70

Japońskie marki zegarkowe

Recommended Posts

Witam koledzy,szukałem ale nie znalazłem.Chodzi mi o listę japońskich marek zegarkowych - mam tu na myśli firmy które produkują lub produkowały  zegarki na serio i to zegarki z prawdziwego zdarzenia pod własnym szyldem.Trzech Króli nie będę tu wymieniał - wiadomo.Casio też.Spokojnie można dopisać Ricoh'a i Fuji Time, jest kilka takich brandów jak Lorus,Pulsar,Alba,Q&Q,Perfect -marki należące do tych większych producentów ale tymi firmami nigdy się nie interesowałem.Spotkałem a w zasadzie miałem zegarek z automatycznym mechanizmem Morioka Tokei wyprodukowany dla Hondy (sprzedałem go chyba koledze Lawnoverman-głupi ja... :wacko: ) przez jakiś czas firma ta próbowała działać na własną rękę ale prawdopodobnie kupiło ją Seiko.Gdzieś ktoś coś o markach Tonika,Urika,Myama...

Liczę na was i waszą wiedzę.Pozdrawiam

Nie pomyślałem o niezależnych manufakturach,jakoś tak bardziej ze Szwajcarią się kojarzą ale zrobiło na mnie wrażenie-szczególnie działalność tego pana z pierwszego linka Hajime Asaoka . Co do dużych producentów to jeszcze przypomniałem sobie że  jakieś dwadzieścia parę lat temu miałem zegarek marki Sharp,taki czarny plastik z kwarcem w środku,nic szczególnego ale wtedy to było coś...

W zasadzie nie szukam ale ciekawi mnie jak wielu jest/było producentów japońskich.

Guest liscak

Z elektronicznych były zegarki Sanyo.

Nie googlowalem, ale perfect i QnQ nie są chińskie?

Wysłane z z1c

W sensie produktu tak,ale znaki towarowe należą do tych większych Japończyków.

To do kogo należy marka Perfect? :) Bo googiel nic nie wie, albo źle szukam, zaciekawiło mnie to, nie powiem. Tak jak Q&Q wiedziałem, że należy do Citizena tak myślałem, że Perfect wymyślili sobie Chińczycy tak jak wiele różnych no-name produktów typu Huanghohang, albo Hungwell.

Szanowni koledzy,

A czy coś więcej niż sam spis japońskich marek? Może jakieś opinie o Kentex - nie tyle design bo on faktycznie jest baaardzo atrakcyjny, a o jakości mechanizmów, historii marki etc.?

To do kogo należy marka Perfect? :) Bo googiel nic nie wie, albo źle szukam, zaciekawiło mnie to, nie powiem. Tak jak Q&Q wiedziałem, że należy do Citizena tak myślałem, że Perfect wymyślili sobie Chińczycy tak jak wiele różnych no-name produktów typu Huanghohang, albo Hungwell.

Baza Urzędu Patentowego RP wskazuje, że na obszarze RP prawo ochronne do słownego znaku towarowego "Perfect" m.in. na zegary posiadają dwa podmioty:  PERFECT Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sp. z o.o. oraz "VOLANTIS" Grzegorz Szczypek

Szanowni koledzy,

A czy coś więcej niż sam spis japońskich marek? Może jakieś opinie o Kentex - nie tyle design bo on faktycznie jest baaardzo atrakcyjny, a o jakości mechanizmów, historii marki etc.?

QuadrifoglioVerde jest lub był ich dystrybutorem na PL

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.