Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

hugo012

Użytkownik (no_required_posts)
 • Content Count

  860
 • Joined

 • Days Won

  2

hugo012 last won the day on February 29 2020

hugo012 had the most liked content!

Community Reputation

151 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wysyłam do Higuchiego DHL Expressem, on jako sprzedawca musi pośredniczyć w kontakcie z Citizenem. Zegarek ma 10 lat gwarancji, ale mój był kupiony 11 lat temu, dlatego nie wiem czy uda się podpiąć pod bezpłatny serwis. Czytałem, że w ramach gwarancji Chronomastery przechodzą pełne odświeżenie bez dodatkowych kosztów.
 2. I dla przypomnienia SCVN001, czyli poprzednia reedycja KS z linii historycznej z 2000 r. (moim zdaniem nawet ciekawsza od powyższej nowości):
 3. Z tyłu głowy miałem ten zegarek od 6 lat, czyli mniej więcej tyle, ile ma świetna recenzja z linku poniżej. Szukałem głównie modelu z niebieską wskazówką sekundową, ale jak już się pojawiały, to cenowo wykraczały sporo ponad moje założenie. Nie chcę powtarzać wniosków Moriona, ale poziom wykończenia wskazówek, markerów godzinowych i bransolety jest rzeczywiście bajeczny. Koperta jest bardzo prosta / bez polotu, moja sztuka ma sporo rys i lekką wadę na zewnętrznym antyrefleksie, ale wysyłam go w przyszłym tygodniu do Japonii na serwis Citizena, oprócz wymiany baterii i uszczelki naprawiają/szlifują wszystko jak leci (choć nie znalazłem nigdzie informacji, czy zajmą się AR). Po powrocie podzielę się wrażeniami.
 4. Są już nawet pierwsze używki w Europie.
 5. @Burns i Jash Macie rację, nie widziałem oficjalnej specyfikacji wcześniej, opierałem się tylko na recenzji. Na przybliżeniach nie wygląda jak ceramika, tutaj mniej obrobione zdjęcia. Napisałem do autora artykułu, zobaczymy skąd wziął tego typu informację. EDIT: Szybko odpowiedział - taką informację otrzymał od Seiko („official communication”), ale wg samego autora wkładka to anodyzowane aluminium.
 6. Jest ceramika, wszystkie szczegóły są w artykule na Fratello.
 7. 1550 EUR katalogowo na start, czyli pewnie za jakiś czas po promocjach nie mniej niż 5000-5500 PLN.
 8. Willard u mnie niestety tylko gościnnie. Robi b. dobre wrażenie, na ręku wydaje się mniejszy niż wskazuje na to sucha specyfikacja. Widziałem większość nurków Seiko do 5-7k z ostatnich 15 lat, ten na pewno jest w ścisłej czołówce jeśli chodzi o staranność wykonania. Inna sprawa, że np. pierwsze Samuraje, Stargate czy lepsze sztuki Sumo też były bardzo solidne za ułamek obecnych cen. Rozumiem zmianę podejścia w pozycjonowaniu marki, inflację, powiedzenie „taniej już było”, ale ciężko mi zaakceptować fakt, że trzeba wydać plus 4k, żeby mieć (w miarę) pewność otrzymania zegarka z nieprzesuniętym chapter ringiem.
 9. hugo012

  Casio do kwadratu

  Wybór jednego jest trudny, ale wg mnie obie rocznicówki > 5000. Przy okazji czy w 5000 można zmienić moduł wyświetlacza na inny, np. taki bardziej kontrastowy z nowszych kostek metalowych?
 10. hugo012

  Casio do kwadratu

  W poszukiwaniu pierwszej kostki skończyłem tymczasowo na dwóch, choć jako kompromis pomiędzy tymi modelami chodzi mi po głowie 5030c. Na zdjęciach zawsze robił na mnie wrażenie 5000, na żywo jest stonowany, czyt. nudnawy. Wyświetlacz w 5035 za to jest rewelacyjny i bardziej czytelny pod kątem.
 11. hugo012

  Casio do kwadratu

  Dzięki. Czy M5630D i 5030D-1 z G-SETu czymś się różnią?
 12. hugo012

  Casio do kwadratu

  Nie siedzę w Casio zupełnie - ile w końcu było kwadratowych modeli 5x na 30-lecie? - jest ten Twój z paskiem z włókna węglowego (jaka jest jego referencja?) - jest 5030 - jest 5030C - na OLX widzę taki wynalazek, ale bez paska z carbonu Macie stronę, na której to wszystko jest uporządkowane?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.