Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

hugo012

Użytkownik (no_required_posts)
 • Content Count

  885
 • Joined

 • Days Won

  2

hugo012 last won the day on February 29 2020

hugo012 had the most liked content!

Community Reputation

184 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W tym przypadku stare ogłoszenie = nowy temat, ale rozumiem, że nie ma innej opcji. Dziękuję bardzo za pomoc.
 2. Cześć, jak technicznie wygląda kwestia przedłużenia ważności ogłoszenia sprzedaży o kolejne 30 dni? Czy mogę po prostu zapłacić i przedłużyć, czy muszę przepisywać temat od zera i robić nowe zdjęcie? Sprawa nie jest dla mnie do końca jasna, ponieważ w moim kanale aktywności ciągle mam ogłoszenie, które jest starsze niż 30 dni, ale nie jest widoczne na liście w dziale SPRZEDAM.
 3. Wysyłam do Higuchiego DHL Expressem, on jako sprzedawca musi pośredniczyć w kontakcie z Citizenem. Zegarek ma 10 lat gwarancji, ale mój był kupiony 11 lat temu, dlatego nie wiem czy uda się podpiąć pod bezpłatny serwis. Czytałem, że w ramach gwarancji Chronomastery przechodzą pełne odświeżenie bez dodatkowych kosztów.
 4. I dla przypomnienia SCVN001, czyli poprzednia reedycja KS z linii historycznej z 2000 r. (moim zdaniem nawet ciekawsza od powyższej nowości):
 5. Z tyłu głowy miałem ten zegarek od 6 lat, czyli mniej więcej tyle, ile ma świetna recenzja z linku poniżej. Szukałem głównie modelu z niebieską wskazówką sekundową, ale jak już się pojawiały, to cenowo wykraczały sporo ponad moje założenie. Nie chcę powtarzać wniosków Moriona, ale poziom wykończenia wskazówek, markerów godzinowych i bransolety jest rzeczywiście bajeczny. Koperta jest bardzo prosta / bez polotu, moja sztuka ma sporo rys i lekką wadę na zewnętrznym antyrefleksie, ale wysyłam go w przyszłym tygodniu do Japonii na serwis Citizena, oprócz wymiany baterii i uszczelki naprawiają/szlifują wszystko jak leci (choć nie znalazłem nigdzie informacji, czy zajmą się AR). Po powrocie podzielę się wrażeniami.
 6. Są już nawet pierwsze używki w Europie.
 7. @Burns i Jash Macie rację, nie widziałem oficjalnej specyfikacji wcześniej, opierałem się tylko na recenzji. Na przybliżeniach nie wygląda jak ceramika, tutaj mniej obrobione zdjęcia. Napisałem do autora artykułu, zobaczymy skąd wziął tego typu informację. EDIT: Szybko odpowiedział - taką informację otrzymał od Seiko („official communication”), ale wg samego autora wkładka to anodyzowane aluminium.
 8. Jest ceramika, wszystkie szczegóły są w artykule na Fratello.
 9. 1550 EUR katalogowo na start, czyli pewnie za jakiś czas po promocjach nie mniej niż 5000-5500 PLN.
 10. Willard u mnie niestety tylko gościnnie. Robi b. dobre wrażenie, na ręku wydaje się mniejszy niż wskazuje na to sucha specyfikacja. Widziałem większość nurków Seiko do 5-7k z ostatnich 15 lat, ten na pewno jest w ścisłej czołówce jeśli chodzi o staranność wykonania. Inna sprawa, że np. pierwsze Samuraje, Stargate czy lepsze sztuki Sumo też były bardzo solidne za ułamek obecnych cen. Rozumiem zmianę podejścia w pozycjonowaniu marki, inflację, powiedzenie „taniej już było”, ale ciężko mi zaakceptować fakt, że trzeba wydać plus 4k, żeby mieć (w miarę) pewność otrzymania zegarka z nieprzesuniętym chapter ringiem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.