Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

hugo012

Użytkownik (no_required_posts)
 • Content Count

  946
 • Joined

 • Days Won

  2

hugo012 last won the day on February 29 2020

hugo012 had the most liked content!

Community Reputation

432 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. hugo012

  Orient

  Zdjęcia z neta wraz z porównaniem do oryginału:
 2. W moim przypadku kontakt mailowy był sprawny. Nie mam problemu z tą sytuacją, ale gdybym na ich miejscu chciał uszczelnić to, kto i gdzie stosuje oryginalne części, to po prostu bym tej części nie odsprzedawał losowemu zegarmistrzowi ("[...] your watchmaker can contact us and we would sell him the crystal"), a oferował serwis wyłącznie u siebie bądź w autoryzowanych przez nich serwisach. Teraz nie widzę logiki w działaniu.
 3. Z ciekawości - czy udało się Wam kupić część bezpośrednio od Damasko? Byłem zainteresowany wymianą szafiru na taki z jednostronnym AR do DA36 (dla zainteresowanych cena za szkło to 65 EUR, montaż kolejne 90 EUR). Pracownik Damasko potwierdził w rozmowie możliwość zakupu u nich samej części i montażu na własną rękę poza ich serwisem, ale żeby sfinalizować transakcję musi się z nimi skontaktować mój zegarmistrz bądź "repair center", a niespecjalnie chciałbym człowieka angażować w korespondencję i robienie zagranicznych przelewów. Nie mam wielu doświadczeń z oficjalnymi serwisami, stąd pytanie: czy to jest standardowa praktyka w branży?
 4. Przedmiotem sprzedaży jest Seiko Prospex SPB083J1 "Great Blue Hole" Special Edition Pełen zestaw: pudełko oraz dokumentacja wraz z dowodem zakupu. Stan idealny, forumowe 9/10. W zestawie nieużywany granatowy pasek gumowy. Cena: 2850 PLN już z kosztem przesyłki kurierskiej.
 5. Mnie się udało dorwać w perfekcyjnym staniei Super Seville w automacie z papierami sprzed kilku dekad. Jest zaskakująco lekki i jak dla mnie ma w sobie jednak zbyt dużo efektu bling, ale Bulova potrafiła w Rolexa.
 6. Dzięki. Miałem kilka Morellato, również tych ręcznie szytych i przeważnie byłem zadowolony. Z dużych szeroko dostępnych marek w rozsądnych cenach wg mnie oferują najwięcej. Słyszałeś wcześniej o skórze Taurillon w paskach zegarkowych, czy myślisz że to modowe hasło wydmuszka, za którym stoi zwykła skóra?
 7. Szukając casualowego paska do 61GS natknąłem się na artykuł o modelu wykonywanym ze skóry Taurillon na Bulang and Sons. Paski te są wykonywane dla nich przez firmę Kaufmann, a ta z kolei ma w ofercie dwa modele pod własnym brandem wykorzystujące ciekawy, beznarzędziowy system teleskopów. To wszystko oczywiście za ułamek ceny produktów B&S. Stąd pytanie do ludzie bardziej obeznanych. Co sądzicie o paskach firmy Kaufmann i czy mieliście kiedyś w ręku model wykonany ze skóry Taurillon? Czy jakość jest rzeczywiście wyższa względem standardowych produktów o "pomarszczonej" strukturze skóry np. firmy Morellato?
 8. 1972 świeżo po serwisie:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.