Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

pit55

Użytkownik
 • Content Count

  730
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

pit55 last won the day on February 16 2015

pit55 had the most liked content!

Community Reputation

20 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

288 profile views
 1. Widzę, że najlepiej wyśmiać wszystko co się pojawi. W podobnej cenie z tym samym mechanizmem rondy są do kupienia inne zegarki swiss made min. Adriatica. Pamiętam, że nowe Błonie sprzedawało w tej samej cenie swoje zegarki stosując miyotę 82xx. Uważam, że to raczej normalna cena w tej klasie zegarków. Wygląd to sprawa względna, jednemu się spodoba drugiemu nie. Każdy zegarek w jakimś sensie zawsze jest podobny do zegarków innych firm. Piloty będą miały zawsze cechy wspólne, divery również. Raczej należą się brawa dla ludzi którzy mają chęć, wolę, pasję na zrobienie czegoś w kierunku "polskiego" zegarmistrzostwa
 2. Na stronie jest więcej innych modeli w kwarcu i automacie. Automat to nowa Ronda 150 . Model w automacie jest w cenie promocyjnej 1650 zł
 3. Nowy mikrobrand pojawił się na polskim rynku. Co prawda na tarczy widnieje napis swiss made lecz marka prawdopodobnie jest polska. Nawiązuje również do polskiej historii. Ktoś coś więcej wie o tym projekcie? https://awchrono.pl/
 4. https://hentschel-hamburg.com/modelle/h1.html W opisie wkradł się błąd AS 1130 nie AS 1139
 5. Czy Dorociński może mieć na ręku takiego Blonexa oficerskiego?
 6. Płk. Kukliński ( Dorociński) w filmie "Jack Strong". Zegarek z epoki.
 7. Kajaki (2014) Akcja filmu na kanwie prawdziwych wydarzeń żołnierzy brytyjskich w Afganistanie
 8. Werk to AS1188. Atlantic varldmastarury fabrycznie też wychodziły w stali, brak sekundnika, brak lumy na wskazówkach.
 9. @Marak No faktycznie było już. @eye_lip Dlatego nosił po wewnętrznej stronie ręki coby się w oczy nie rzucał Jest to jedyne ujęcie w filmie gdzie zegarek pokazany jest z bliska.
 10. Hamilton na ręku kpt Danny Walkera (Josh Hartnett) w filmie Pearl Harbor
 11. Dla mnie rola zegarka jako odmierzacza czasu już dawno przeszła do lamusa w dobie telefonii komórkowej. Zegarek dla mnie dzisiaj to dzieło sztuki, rodzaj biżuterii. I nie ma znaczenia czy drogi czy tani, czy mechaniczny czy kwarcowy. To dodatek do garderoby który sprawia przyjemność gdy na niego spoglądam. O gustach nie ma co dyskutować, każdy bierze co mu się podoba.
 12. Możecie wypowiedzieć się jeszcze na temat tego orienta? https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-sun-moon-automatic-japan-made-sak00004b-mens-watch-12008.html Jak dla mnie wygląda bardzo ciekawie i teoretycznie spełnia moje wymagania Orient to bardzo dobre zegarki i bardzo dobre mechanizmy inhouse. Miałem już kilka Orientów ( obecnie 3 szt w domu) i wszystkie na bardzo dobrym chodzie. Jeden Orient cesarski pierwszej generacji po 32 latach i po serwisie 4 lata temu chodzi z dokładnością ~5 sek. Generalnie zegarki Orient cieszą się długowiecznością nawet wśród tanich modeli.
 13. Zadaj pytanie tutaj https://zegarkiclub.pl/forum/forum/118-poszukuj%C4%99/ Wrzuć zdjęcie bransy, podaj szerokość ogniwa w miejscu gdzie się je rozpina. Może ktoś się odezwie.
 14. Fajne są Orient symphony. Są wersję z szafirem i szkłem mineralnym. Szkło mineralne w oriencie nie jest specjalnie podatne na zarysowania.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.