Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

5 pomysłów na prezent dla fana zegarków mechanicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszym świątecznym upominkiem dla miłośnika zegarków jest oczywiście sam czasomierz. Niestety, większość z nas znajdzie pod choinką coś innego. Czy są rzeczy, które mogą dać tyle samo radości za nieco niższą cenę?

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Speedmaster na plakatach ma dość dziwną kopertę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tę torbę weekendową TAG Heuer'a to bym chętnie przytulił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Ja lubię książki więc cieszyłbym się z albumu o zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam "Zegary.Historia pomiaru czasu".  Pozycja obowiązkowa.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek zawsze lepszy,no ale całej wódki świata się nie wypije...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotomat zamówiony u Mikołaja :)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, nie wiedziałem, że firmy zegarkowe zaczęły wypuszczać perfumy. Co za świat.

 

Ciekawe jaki byłby zapach złotego Rolexa? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antiquarius.maximus - często producenci zegarków włączają do oferty perfumy, żeby zastrzec swoją nazwę na tym polu. W przeciwnym razie mogłyby się pojawić jakieś "dziwolągi" z logo sugerującym związek ze znaną marką.


CH24.PL - polski portal o zegarkach luksusowych
Dołącz do CH24.PL na portalu Facebook!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście dobry biznesowo ruch. A taki Channel poszedł nawet w odwrotnym kierunku ;)

 

Po prostujakoś nigdy nie trafiłem na marki zegarkowe w tej kategorii produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

antiquarius.maximus - często producenci zegarków włączają do oferty perfumy, żeby zastrzec swoją nazwę na tym polu. W przeciwnym razie mogłyby się pojawić jakieś "dziwolągi" z logo sugerującym związek ze znaną marką.

 

Tomek, czy ktoś ten produkt traktuje poważnie ?. Przecież sami tych perfum nie produkują, a do takich firm jak Guerlain, Creed, Lubin, nie mają żadnego startu. Jadłem kiedyś czekoladki Vacheron Constantin :). Były nawet dobre, ale przez myśl mi nie przejdzie, aby kojarzyć VC z produkcją czekolady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - czekoladki to upominek, który możesz zamówić ze swoim logo czy własnym nazwiskiem. 

Natomiast marki zegarkowe perfumy (już jako produkty) zamawiają po to, żeby ktoś przypadkowy nie tłukł dziadostwa i nie sygnował go nazwą znanej manufaktury. Jednym słowem chodzi o ochronę znaku na tym polu.


CH24.PL - polski portal o zegarkach luksusowych
Dołącz do CH24.PL na portalu Facebook!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Mariusz - czekoladki to upominek, który możesz zamówić ze swoim logo czy własnym nazwiskiem. 

Natomiast marki zegarkowe perfumy (już jako produkty) zamawiają po to, żeby ktoś przypadkowy nie tłukł dziadostwa i nie sygnował go nazwą znanej manufaktury. Jednym słowem chodzi o ochronę znaku na tym polu.

 

Mnie to nie przekonuje. Jeżeli firma x nie ma tradycji w wytwórstwie określonego produktu, to mnie nie przekona. Innymi słowy… Omega może wytwarzać świetne zegarki o dobrym poziomie prestiżu, ale nie kupiłbym ich perfum nawet gdybym był fanem Omegi. Nie kupiłbym ich pióra… wolałbym Graf von Faber-Castell, nie kupiłbym ich portfela - wolałbym Louis Vuitton gdybym celował w produkt wysokiej jakości. Zawsze patrząc na produkty firm zegarkowych, motoryzacyjnych, niezwiązane z ich podstawową działalnością, odnosiłem wrażenie, że nie stoją za nimi żadne wartości poza pustym marketingiem i chęcią zwiększenia zysków przy bardzo niskim nakładzie własnym. Co Omega ma wspólnego z produkcją perfum ?, kompletnie nic. I taki też jest ich produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbyś zegarek Montblanc ?

 

Ja z pewnością nie, ale pióro już bym rozważył - i wybrał Visconti :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - Ty cały czas mnie nie rozumiesz.

 

Przywołana Omega nie chce czerpać zysków z perfum (one stanowią promil obrotów). Ma je w swojej ofercie, żeby jakaś dziadowska firma nie rozpoczęła produkcji zapachów o tej nazwie. 

 

Chodzi o to, że zastrzec znak firmowy możesz w odpowiednich klasach. I jak chcesz mieć wyłączność na nazwę w przypadku zegarków i perfum, to musisz i jedno i drugie produkować.

W przeciwnym wypadku możesz mieć takie "smaczki"
232.jpg


CH24.PL - polski portal o zegarkach luksusowych
Dołącz do CH24.PL na portalu Facebook!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kielas - rozumiem o czym piszesz, ale szczerze też mało przekonuje mnie taka teoria, może i takie intencje przyświecały, ale nie uważam, żeby takie działanie miało większy sens. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale czy powinny się takiego czegoś obawiać na tyle, żeby wypuszczać swoją linię? Myślę, że nie. Przypomina mi się coś takiego jak Tonino Lamborghini które miało logo bardzo podobne do tego samochodowego i design flakonów w stylistyce aut ale chyba nikt nie brał tego poważnie - nie wiem czy robienie perfum nie szkodzi Omedze bardziej niż jakas marka która to robi pod taką samą nazwą. 

 

może już nie offtopujmy albo przejdźmy na PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.