Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mylof

Użytkownik
 • Content Count

  1,005
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

41 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

595 profile views
 1. Brązowy pasek bardzo odmienia ten zegarek. Dobrze to wygląda, choć na czarnym też super.
 2. W mojej Omedze na werku 8500 miałem problem z zacinającym się datownikiem. Po pierwszej wysyłce do serwisu Swatch Group - usterka występowała nadal. Po drugiej wysyłce do serwisu Swatch Group - usterka występowała nadal. W końcu oddałem do Pana Bauma w Gdańsku Wrzeszczu i zegarek naprawiony.
 3. Mario1971 - ja również gratuluję Lange ! Wspaniały !!!! Nic tylko usiąść wygodnie w fotelu, szklaneczka dobrej whisky, lupa i kontemplacja mechanizmu.... Cóż chcieć więcej !
 4. A jaka cena tego zielonego Aquanauta w białym złocie ?
 5. W Amsterdam Vintage Watches sobie podstawowego Aquanauta w stali pooglądałem i bardzo mi się spodobał. To dziwny zegarek ze specyficznym urokiem. Na zdjęciach i filmikach w internecie ten model zawsze wydawał mi się nieciekawy. Trzeba jednak obejrzeć zegarek na żywo, aby wyrobić sobie o nim zdanie.
 6. Panowie, a gdzie przymierzyć i sfotografować Aquanauta na nadgarstku zanim złożymy pisemne zapytanie czy jesteśmy godni, aby wpisać nas na listę oczekujących na możliwość złożenia zamówienia ? Załóżmy, że ktoś jest zainteresowany, to ma się decydować w ciemno i ewentualnie wpłacać zaliczkę bez możliwości uprzedniego przymierzenia zegarka ? Aby przymierzyć któryś z modeli Rolexa można spotkać się kimś z forum, ale Patek ? Wytłumaczcie mi zatem Panowie, jak wygląda - zapewne bardzo ekscytujący proces kupowania Patka - czy to de facto kupowanie w ciemno bez przymiarki ?
 7. 1. Omega 2. Rolex 3. Grand Seiko 4. JLC 5. Doxa
 8. Coś z nowszych zegarków. Pokazany kilka dni temu Patek Philippe Ref. 5303R-001 Minute Repeater Tourbillon.
 9. Moje jedyne "kwarcowe marzenie", to kupić kiedyś taki sam zegarek, jaki dostałem na Komunię i którym szpanowałem przed dziewczynami. Niestety pod koniec podstawówki, zepsułem go podczas kąpieli w Bałtyku.
 10. Pamiętam ten temat. Śledziłem kilkanaście lat temu z wypiekami na twarzy, będąc na początku mojej fascynacji zegarkami mechanicznymi. Swoją drogą, szkoda, że na naszym forum nie jest już aktywny użytkownik Otho, którego posty były cennym źródłem wiedzy. Nie pamiętam, czy był już tutaj prezentowany Audemars Piguet Royal Oak Tourbillon Extra-Thin in Black Ceramic. Mamy tu do czynienia z ciekawą wersją tarczy Royal Oak, w tym wypadku nazwaną "Tapisserie Evolutive". Źródło zdjęć : Hodinkee
 11. W Code 11.59 jest bardzo ciekawa koperta. Tutaj szacunek. Mechanizm fantastyczny. Nie mogę jednak zrozumieć designu tarczy ( indeksy , wskazówki , pustka ). Burgund mi się podoba, ale to nie ratuje projektu Code 11.59. Ktoś inny powinien zastąpić Bennahmiasa - gość jest moim zdaniem niepoważny i po porażce Code 11.59 ( tak to raczej trzeba nazwać ) nie nadaje się do dalszego prowadzenia AP. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 12. No właśnie, jak już wielokrotnie pisałem w tym wątku - wszystko co ciekawe od JLC jest limitowane. Nie pojmuję takiej strategii firmy. Super były Mastery z emaliowanymi tarczami.
 13. Mniej więcej na poziomie JLC (choć niektórzy powiedzą pewnie, że wyżej, a inni, że niżej), firmą godną uwagi jest też Grand Seiko. To już się robi naprawdę coraz ciekawsza alternatywa dla szwajcarskich manufaktur (zwłaszcza po wprowadzeniu nowych mechanizmów tj. 9SA5 oraz 9RA5). Nie odbiegając jednak od tematu; poza lekceważącym dla osób zainteresowanych ofertą tej firmy limitowaniem zegarka Master Control Memovox Timer, też uważam, że tegoroczne nowości JLC ocenić należy pozytywnie. Cieszą nowe mechanizmy, odświeżony design, który pozostał jednak zgodny z tradycją JLC.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.