Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

mylof

Użytkownik
 • Content Count

  1714
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2951 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdańsk-Gdynia

Recent Profile Visitors

1921 profile views
 1. Spring Drive to jednak co innego w zakresie precyzji chodu niż pełna mechanika, więc trudno porównywać jedno z drugim. Wspaniała dokładność chodu to niezaprzeczalna przewaga Spring Drive. Kiedyś chętnie bym dołożył do mojej kolekcji kolejnego GS, tym razem z werkiem Spring Drive.
 2. Według mojej oceny, jakość wykonania obecnie produkowanych zegarków AP spełni Twoje wymagania. Miałem osobiście do czynienia z wieloma modelami, i uważam, że są doskonale wykonane. To widać dopiero na żywo. Świetnie wygląda na przykład pionowe szczotkowanie elementów wykonanych z ceramiki, takich jak bezel czy puschery chronografu. Wszytko jest pięknie wykonane, nie ma się do czego przyczepić. Trzeba jednak pamiętać, że mechanizm 4401, który zasila współczesne modele Offshore chrono (w tym ten, którego referencję podałeś), nie jest wykończony w aż tak wyrafinowany sposób jak niektóre werki Patka czy AL&S, w których mamy nieco więcej ręcznej roboty.
 3. Dzisiaj trochę jeden, trochę drugi.
 4. Mój SBGH 273 spóźnia się 5 sekund na dobę. Nie przeszkadza mi to. Co tydzień, w niedzielę rano, ustawiam dokładny czas we wszystkich moich zegarkach korzystając z zegara na Hodinkee.
 5. Explorer, jako najskromniejszy Rolex, istnieje moim zdaniem trochę poza "rolexową otoczką" jak to nazwałeś. Mało kto pozna, że to Rolex. Nie wyróżnia się, nie błyszczy, jest mały i ma bardzo prosty design. Pomimo tego, że jest doskonale wykonany - jak każdy Rolex - to z oddali dla osób niewtajemniczonych nie będzie nawet wyglądał jak luksusowy zegarek. To jest urok tego modelu. Kto wie ten wie, kto rozumie, ten rozumie. Trudno mi też sobie wyobrazić do jakiego stylu życia czy bycia Explorer nie pasuje. Może do garnituru rzeczywiście lepiej coś prostego na pasku, do sportu bardziej g-shock. Myślę jednak, że jest dużo bardziej uniwersalny niż Omega 300M. Jeśli chcesz, to napisz proszę coś więcej dlaczego masz takie odczucie, że Ex nie pasuje do Twojego stylu bycia czy życia.
 6. Ja swojego Shubuna nigdy nie sprzedam. Mogę się patrzeć godzinami w tę tarczę. W zależności od padającego światła pokazuje swoje różne oblicza. Świetny zegarek.
 7. Dzisiaj moja kochana Daytona.
 8. No proszę, bardzo dobra informacja.
 9. Zwłaszcza Day-Date, Datejust, a już najbardziej to 1908.
 10. Taki Code też Wam się nie podoba ? Nerkę bym oddał 😉
 11. Pozdrawiam miłośników Rolexa ! Dzisiaj 124270, 36mm.
 12. Ad. 2 - nie masz racji, że projekt koperty i tarczy jest "na poziomie micro-brandów". Chyba, że za micro-brand uznamy Rexhep Rexhepi. Koperta jest jedną z najmocniejszych stron tego zegarka. I znów powtarzam to samo - nie widziałeś Code 11.59 na żywo, więc jak możesz się wypowiadać o projekcie koperty ? Trzeba tę kopertę obejrzeć na żywo ze wszystkich stron, aby zrozumieć jak jest unikalna i w jak wyrafinowany sposób skonstruowana. Ad. 3 - moim zdaniem to bardzo dobrze, że AP pokazało linię zegarków, która całkowicie różni się od tego, do czego marka nas dotychczas przyzwyczaiła. Code 11.59 to niewątpliwie kontrowersyjny projekt, ale naprawdę może się podobać. Ad. 4 - czego można więcej oczekiwać w takim budżecie ? Tutaj masz zegarek manufaktury zaliczanej do "Świętej Trójcy", firmy, która jest całkowicie niezależna. Zegarek jest zrobiony z białego złota, a wewnętrzny ring koperty z ceramiki. Mechanizm 4401 pięknie wygląda, rotor z czerwonego złota jest niesamowicie i ręcznie wykończony, no i mamy tu flyback. Zegarek, który kupił KrysH jest wykonany na najwyższym poziomie i jest bardzo wygodny. To wszystko można dopiero zobaczyć trochę z nim obcując, mając na ręku oraz dokładnie oglądając mechanizm. Ciekawe jest też wklęsłe szkiełko, które jest czymś niespotykanym w innych zegarkach. Odwiedziłem niedawno AP House w Mediolanie. Wspaniałe doświadczenie zegarkowe. Przydzielono mi pracownika, który spędził ze mną godzinę. Pani, która mnie oprowadzała i prezentowała zegarki, miała olbrzymią wiedzę. Znajduje się tam nawet małe muzeum, gdzie wystawione są historyczne modele AP. Mierzyłem kilka zegarków, a z linii Code 11.59 zielone chrono w różowym złocie. Przepiękny zegarek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.