Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mylof

Użytkownik
 • Content Count

  1,052
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

81 Bywa pomocny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

713 profile views
 1. To "coś" czyli zegarek mechaniczny, ma wiele innych jeszcze funkcji poza - jak piszesz "pokazywaniem statusu oraz akcjami fliperskimi" : - osadza nas w czasie - według mnie to najważniejszy przedmiot codzienny, najbardziej praktyczny i przydatny; od dziecka mam codziennie zegarek na ręku i nie wyobrażam sobie inaczej, - dostarcza ogromnej przyjemności codziennego posiadania na nadgarstku pięknego przedmiotu i dzieła mikromechaniki, - jest codzienną emanacją hobby właściciela, - jest wyrazem realizacji marzeń, - jest codziennym dostarczycielem radości z jego posiadania, - jest deklaracją szacunku dla rzeczy trwałych, stworzonych do używania przez wiele lat (w przeciwieństwie do kultury rzeczy krótkotrwałych, wymienialnych), - daje poczucie bezpośredniego kontaktu z historią zegarmistrzostwa, - jest najbardziej osobistym ze wszystkich przedmiotów, - jest wyrazem stylu osoby, która go nosi, itd. Można by wymieniać jeszcze długo. Ktoś kto tego nie czuje i twierdzi, że zegarek mechaniczny nie pełni żadnej funkcji poza "pokazywaniem statusu" nie ma zielonego pojęcia o naszym hobby.
 2. Może na zdjęciach nie, ale na żywo na pewno tak. Jak to zwykle bywa, dopiero na żywo można ocenić zegarek.
 3. Dzisiaj miałem okazję przymierzyć Yacht-Mastera (everose gold). Kapitalny ten Rolex. Oysterflex układa się na nadgarstku idealnie. Zegarek jest dobrze wyważony. Złoty napis Rolex na tarczy w połączeniu z czerwonym napisem Yacht-Master to wspaniałe "smaczki". Bezel, tarcza - super. Na żywo (zwłaszcza w ostrym świetle słonecznym) ten zegarek robi piorunujące wrażenie.
 4. Dzisiaj - co prawda przez chwilę - ale na moim nadgarstku wspaniały Rolex Yacht-Master forumowego kolegi Krzysztofa. Później opiszę więcej moich wrażeń z przymiarki tego zegarka; jest imponujący.
 5. W Galerii Bałtyckiej mierzyłeś ? Jak wrażenia ?
 6. W Centrach Handlowych w Polsce chyba nie można robić zdjęć, więc nie będzie łatwo w tym temacie.
 7. A będę mógł sobie sam pościągać ? To przecież jak zdejmowanie pończoch z nóg pięknej kobiety 😉
 8. Akurat do Explorera mi ten bling-bling jakoś nie pasuje.
 9. Koperta w Hour Vision okazała się nie być zbyt szczelną konstrukcją. Śrubki z tyłu zaczęły się same rozkręcać, aż jedna z nich wypadła. Miałem tak dwa razy. Teraz wiem, że muszę co jakiś czas sprawdzać, czy śruby siedzą odpowiednio mocno.
 10. Koło datownika zacinało się także w mojej Omedze Hour Vision. W serwisie Swatch Group w Warszawie nie potrafili naprawić tej usterki, pomimo, iż dwa razy dokładnie opisywałem w czym rzecz. Dopiero zegarmistrz Baum z Gdańska Wrzeszcza naprawił mi zegarek. Moja Omega Hour Vision, kupiona w 2008 r., to pierwszy zegarek z nowym wówczas werkiem 8500. Miałem wiele problemów z tym mechanizmem, a także z kopertą zegarka. To był mój pierwszy zegarek mechaniczny, mam do niego wielki sentyment i nigdy go nie sprzedam, więc wybaczyłem Omedze te problemy. Z jednej strony to mechanika, więc coś się może psuć, lecz z drugiej strony, kupując jednak przedmiot, który ze swej istoty ma być wyrazem precyzji i niemalże doskonałego wykonania, czujemy się zawiedzeni, gdy nasze zegarki w ciągu 13 lat użytkowania lądują kilkanaście razy w serwisie, który zresztą nie zawsze potrafi dokonać jego naprawy...
 11. Ja bym się na Twoim miejscu przejechał do Wrzeszcza, na ulicę Waryńskiego, do Zakładu Zegarmistrzowskiego Pana Bauma. To prawdziwy fachowiec i na pewno zostaniesz uczciwie potraktowany. Wyceny takiej usługi nikt na forum raczej nie będzie się podejmował.
 12. Przyłączam się do gratulacji ! Kapitalne Daytony, ale moim zdaniem Explorer Kolegi Hylu też nie gorszy !
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.