Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość anger76

Biały klasyczny garniturowiec - Seiko Sarb 035 vs Orient Star WZ0021DV

Rekomendowane odpowiedzi

A widziałeś

 

W/g mnie z białej tarczy bije powiew świeżości, uważam, że zegarek z taką tarczą to lepszy wybór na użytkowanie w ciągu dnia.

Niebieski Sarb widziałbym bardziej wieczorową porą (jeżeli chodzi o mój gust:  mi nigdy kolor tej tarczy nie podobała się, żeby nie napisać, że wręcz odpycha)

A widziałeś na żywo? W słońcu, cieniu, wieczorem?

Szlif, kolor (niebieski to mój ulubiony;) )... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem, nie kwestionuję wykonania tej tarczy i gry świateł, nie podoba mi się i już, GrandSeiko niebieskiego też bym nie kupił...

post-32788-0-38211100-1394027417_thumb.jpg
Nawet takiego spróbowałem, ta tarcza to dopiero cuda wyprawiała, wpadała w fiolet, purpurę i wrzos.
Też był bardzo ładny i ciekawy, ale nie zaprzyjaźniliśmy się i rozstaliśmy po 2 tygodniach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

203e51a60b85aa9abfb3a7f1cf49bbd1.jpg

 

 

Nie powiem,  żal trochę du..ę ściśka :), biały to biały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

widziałem, nie kwestionuję wykonania tej tarczy i gry świateł, nie podoba mi się i już, GrandSeiko niebieskiego też bym nie kupił...

GS tylko black or white, też miałem etap fascynacji niebieskością, jak się jednak okazuje klasyka na dłuższą metę lepiej sie broni....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja prawie codziennie mam coś na sobie w granacie, niebieskim, więc ten niebieski też wygląda nieźle :)

Choć muszę przyznać, że tak białego zegarka jak ten OS to nie miałem nigdy. Zawsze był to jakiś ciemniejszy odcień białego a raczej szarości, natomiast ten jest śnieżnobiały. No i AR robi swoje.

Na razie jestem pod wrażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Bo zegarek jest super, tutaj nie ma miejsca na chropowate krawędzie wskazówek jak w SARBACH, ale nie przejmuj się, przejdzie Ci ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to macie powiew świeżości

52ff3603a894b4cd6246c1c4d43cf202.jpgabd772691894a9845ef910869ebfed21.jpg

I jeszcze w gorszym świetle świeci tak :

98200e4a5b75ff544f1f591fb7ea1e9c.jpgb8a82e8b332f1c5e6eab2b87d6273147.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Wygląda świetnie, a jak ocenisz to w porównaniu z 035?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o komfort noszenia to uważam, że Orient wygrywa.

Koperta: części matowe i polerowane, szczególnie na łączeniach wygrywa Seiko.

Wskazówki bardzo porównywalne, chociaż bym się przychylał do Seiko: są delikatniejsze i chyba mają ładniejszy kolor lumy (albo inaczej wygląda w połączeniu z kolorem tarczy)

Indeksy zdecydowanie Orient ;) , natomiast kolor tarczy, cóż lubię delikatny szlif Seiko, ale śnieżnobiały kolor tarczy Orienta też mi odpowiada, szczególnie w połączeniu z indeksami.

Bransoleta: Seiko wydaje się solidniejsza, ale nie jest wygodniejsza, natomiast uważam, że jest lepiej spasowana z kopertą.

Może sprawa błaha, ale lubię napis Seiko na tarczy dużo bardziej niż Orient Star :D

To tak w skrócie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta SARBa 033/035 rwała mi niestety włosy, ale skutecznie pomijałem ten fakt w odniesieniu do całości i 50h rezerwy mocy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba ; czy ktoś mógłby zamieścić zdjęcia OS na pasku - ciekawy jestem kwestii dłuższych uszu i ewentualnej przerwy z kopertą.


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pytasz o ten model to nie posiadam  - w innych nie było problemu

post-32788-0-35043400-1416225954_thumb.jpg
post-32788-0-45348100-1385381009_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale internet pokazuje standard:

orient_wz0021dv_10.jpg?w=800

b63d92ce-0d2b-45cc-a2d3-3650a1bc0941_zps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Bransoleta SARBa 033/035 rwała mi niestety włosy, ale skutecznie pomijałem ten fakt w odniesieniu do całości i 50h rezerwy mocy ...

Ilu łez forumowiczów możnaby uniknąć, gdyby kolega nie ukrywał skrzętnie tego faktu przed kolegami :)

 

Z drugiej strony kolega ma takiego borsuka na łapie, że sie nie dziwię :P

 

Mnie wzmiankowana bransoleta nie pozbawiła ani jednego włoska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale internet pokazuje standard:

  

- to mi wystarcza , dla mnie takie proporcje są Ok , brak zastrzeżeń :-)


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile łez forumowiczów możnaby uniknąć, gdyby kolega nie ukrywał skrzętnie tego faktu przed kolegami :)

(...)

No to się ubawiłem  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Jeżeli chodzi o komfort noszenia to uważam, że Orient wygrywa.

Koperta: części matowe i polerowane, szczególnie na łączeniach wygrywa Seiko.

Wskazówki bardzo porównywalne, chociaż bym się przychylał do Seiko: są delikatniejsze i chyba mają ładniejszy kolor lumy (albo inaczej wygląda w połączeniu z kolorem tarczy)

Indeksy zdecydowanie Orient ;) , natomiast kolor tarczy, cóż lubię delikatny szlif Seiko, ale śnieżnobiały kolor tarczy Orienta też mi odpowiada, szczególnie w połączeniu z indeksami.

Bransoleta: Seiko wydaje się solidniejsza, ale nie jest wygodniejsza, natomiast uważam, że jest lepiej spasowana z kopertą.

Może sprawa błaha, ale lubię napis Seiko na tarczy dużo bardziej niż Orient Star :D

To tak w skrócie ;)

Zasadniczo zgoda, za wyjątkiem wskazówek, wskazówki OS są zdecydowanie lepiej wykończone, jeśli przyjrzeć się krwędziom wskazówek Sarba to są one miejscami delikatnie chropawate, OS ma wskazówki wykonczone idealnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była prośba o pasek to proszę :)

 

nad Seiko sie nie zastanawiałem ponieważ OS jest wg mnie bardziej garniturowy na pasku i wystarczająco casual na bransolecie. 

 

post-60176-0-68552300-1440184567_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Fotka super, wniosek mało odkrywczy :)  SARB i OS mają z GS taką szansę jak T-34 z Tygrysem na ukraińskim stepie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 SARB i OS mają z GS taką szansę jak T-34 z Tygrysem na ukraińskim stepie. :)

 

tygrysy miały problemy z przekładnią skrzyni biegów (i całe mnóstwo innych niedoróbek przy szeroko pojętym napędzie)- czego nie życzę GS, ani żadnemu innemu zegarkowi ;)

 

laik na pewno nie powiedziałby jak bardzo różnią się ceną te zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Oczywiście GS jest bardziej dopracowaną konstrukcją niż Tiger, zdaję sobie sprawę, że Tygrysy miały sporo niedoróbek. Nie zmienia to jednak faktu, że na jednego  zniszczonego Tygrysa statystycznie przypadało 9 zniszczonych T-34.

 

Rykowa wartość Sarba 023 to obecnie ponad 2000 ( na ebay w tej chwili jeden za 2300). Uwzlędniając przelicznik Tigerów vs T-34 daje nam  cenę GS, czyli ok. 20 000 zł.

 

Szach mat. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

zgadza się, GS to Tiger, Sarb o T-34, a OS to Sherman :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.