Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bastek1980

Citizen AT8019-02W - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam już tak namieszane w głowie, że sam nie wiem czego chcę.

Początkowo patrzyłem za zegarkami Seiko, później Orient. Spodobał mi się model FFD0J004W0. Gdy byłem już praktycznie zdecydowany na tego Orienta, to poszedłem do sklepu aby go przymierzyć. Na żywo wygląda o wiele lepiej niż na fotach znalezionych w sieci. Rozmiar fajny, dobrze leży na ręce. Super wykonanie, rezerwa chodu, szafirowe szkło... cena dobra, jednak na dutyfree można go kupić nieco taniej...

Myślę sobie, że chyba go kupię... i w tym momencie w tok mojego rozumowania włączył się sprzedawca i zaczął coś mówić o Citizenach Radio Controlled. Początkowo nawet nie za bardzo chciałem go słuchać, bo przecież myślałem, że podjąłem decyzję co do Orienta. Później na nieszczęście sprzedawca pokazał mi Citizena AT8019-02W i zrobił prezentację jego możliwości. Przymierzyłem go na nadgarstek... Okazał się niewiele większy od Orienta. Brązowy skórzany pasek super łączył się z brązową tarczą i kopertą ze szczotkowanego złota. 

Pff i zgłupiałem. Citek droższy od Orienta o prawie 1000 zł... ale zwariowałem na punkcie jego funkcjonalności. Co do jego wykonania również nie ma się do czego przyczepić. Żonie początkowo podobał się Orient... do czasu jak nie zobaczyła tego Citizena. Teraz podpuszcza mnie, żebym go kupił jednak waham się czy jest on wart swojej ceny. Zaznaczam, że początkowo chciałem wydać na zegarek w granicach 500-600 zł, a teraz doszło już do kwoty 1700 zł z małym haczykiem. W takim tempie to nawet kurs franka szwajcarskiego nie rośnie. 

Może mi ktoś pomóc w wyborze, lub dać kilka wskazówek co, jak, z czym się to je itp? Nadmieniam, że nie mogę wybrać tego który bardziej mi się podoba, bo oba mi się tak samo podobają i oba mają służyć jako zegarek do wszystkiego, na co dzień... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej porady raczej nie uzyskasz. Chcesz, żeby zestawić se sobą zegarki o kompletnie różnej budowie, funkcjonalności i kompletnie różnej cenie. Tak się nie da.

Wybierz ten, który bardziej się Tobie podoba i którego funkcje pokrywają Twoje potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa zupełnie inne zegarki. jeśli główną funkcją ma być dokładne mierzenie czasu to Radio Control jest idealny. pytanie tylko czy warto do niego tyle dopłacać? za te pieniądze możesz mieć elegancki automat i (!) solidny, dokładny kwarc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wpadłeś do naszego bagienka :) .

Teraz będzie tak- skoro zwiększyłeś budżet do 1700,00 to zaczniesz szukać czy jednak za te pieniądze nie

dostaniesz czegoś jeszcze lepszego od tego Citizena - a dostaniesz  :)  - i zaczniesz od nowa.

 

Proponuję, sztywno określić wymagania.

sztywno określić budżet.

znaleźć najlepszą opcję, kupić, nie patrzeć, nie szukać i nie porównywać więcej

może się uda. :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomnianych 1700 to on nie wart. Citizen w naszych sklepach naziemnych strasznie drogi . Pewnie gdybyś poszukał i chciało się sprowadzić zza granic UE by ci wyszło dobre 30% taniej .... albo coś lepszego za te pieniądze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tym bagienku siedzę już od paru miesięcy i tak stopniowo zwiększam budżet. Jeżeli chodzi o sprowadzenie tego Citizena zza granicy, to niestety ale w Azji są niedostępne (wyprzedane), a w Europie ceny są podobne, tak że nie opłaca się do sprowadzać żeby zaoszczędzić 30 zł. W USA niestety też nic nie znalazłem, no chyba że źle szukałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka. Znalazłem ten zegarek w sklepie baldev.nl za kwotę 229 Euro + 29 Euro przesyłka do Polski. Kupował ktoś z Was w tym sklepie? Boję się ż otrzymam jakąś podróbkę. Cena jest dużo niższa niż w pozostałych europejskich sklepach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupować pewnie nikt nie kupował, gdyż:

- to strona sklepu naziemnego, sklep internetowy traktowany częściowo jako forma "komisu".

- taniej bo to model powystawowy ( aczkolwiek niby piszą że jak nówka, i z 2 letnią gwarancją)

- mają chyba opcję płatności paypal, przy której mniej ryzykujesz bo kasa sprzedawcy jest przez jakiś czas zamrażana

- napisz do nich maila popytaj. Sam sklep wygląda raczej wiarygodnie (na podstawie fotek ich sklepu naziemnego przynajmniej),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego holenderskiego sklepu, to faktycznie nie zwróciłem uwagi na opis. Wynika z niego, że zegarek posiada jakieś rysy, więc go odpuszczę. W jednym z polskich sklepów internetowych uzyskałem cenę 1660 zł... Nadal trochę drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie zauważyłem  :unsure:


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na tym forum nowym użytkownikiem, więc chciałem się na początku ze wszystkimi przywitać i prosić o opinie.
Jako prawie 30 letni facet postanowiłem wydać trochę więcej PLN i nabyć drogą kupna dobry zegarek. Po odwiedzeniu kilku sklepów moją uwagę przykuł Citizen AT8011-04E, http://www.ceneo.pl/26687072. Nie ukrywam,ze bardzo podoba mi się funkcja Eco Drive i Radio Controlled. Chciałem poznać waszą opinię na temat tego modelu i ewentualnie propozycję innych zegarków w podobnej stylistyce i cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ale..... Jesli nie musi być nowy to jeden z kolegów ma na bazarku oceanusa T1000 w bardzo ładnym stanie za niewiele wyższą cenę niż ten citek. Stylistyka i funkcje podobne ( kilka dodatkowych bajerów po stronie oceanusa), ale oceanus to zegarek znacznie wyższej klasy, na świetnej bransolecie,  no i przede wszystkim z utwardzanego tytanu a nie stali, co z pewnością zauważysz/docenisz po kilku miesiącach użytkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a orientuje się ktoś, gdzie można kupić ten model w lepszej cenie niż na ceneo czyli 1500 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniecznie nowy i na pasku bo nie przykładałem sie na siłce :)

No właśne to jest cały bajer z utwardzanym tytanem - zegarek z bransoletą waży tyle samo albo i mniej jak na pasku. Ten ocek to waga z bransoletą około 90 gram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśne to jest cały bajer z utwardzanym tytanem - zegarek z bransoletą waży tyle samo albo i mniej jak na pasku. Ten ocek to waga z bransoletą około 90 gram

Nie chodziło mi o wagę, ale o obwód nadgarstka. Mam za chudą rączkę na bransoletę :) Ale dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu dwa razy bym się jeszcze zastanowił za nim kupisz ten zegarek. Wg mnie to trochę za drogo jak na zegarek kwarcowy. Moja propozycja do rozważenia to Edifice EQS A500 jest wersja na pasku lub bransoleta. Rewelacyjny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogo, nie drogo... Zegarek Citizen AT8019-02W pomimo, że kwarc ale wart każdej złotówki. Eco drive + radio control daje super kompilację. Świadomość, że ma się na ręku coś tak zaawansowanego technologicznie - bezcenna. Do tego szafirowe szkło i ciekawy, nieoklepany kolor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest w świetnej cenie.

 

http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-as4020-44b-eco-drive-nighthawk-chrono-aviator-euro-radio-sapphire-leather-watch

 

Pasek jest tylko średni. Kolor fajny ale zwęża się z 23 do 18 mm i chłonie wilgoć. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.