Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MistWixter

Projekt pudełek na zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio stwierdziłem, że moim zegarkom przyda się jakiś "domek" :)  a ponieważ ostatnio dużo bawię się w drewnie postanowiłem skonstruować jakieś pudełko czy pudełka na zegarki z dodatkowym podświetleniem i innymi bajerami. Problem leży tylko w tym, że obie koncepcje mnie urzekły i nie wiem którą wersję wybrać: pojedyncze pudełko dla każdego zegarka czy jedno duże, do czego i jak podłączyć podświetlenie itd. Dlatego zwracam się do was o opinię w sprawie tego projektu i może o parę wskazówek jak to zrobić. Pod spodem załączam projekty. Pozdrawiam

post-75220-0-00210900-1421603042_thumb.jpg

post-75220-0-03421700-1421603063_thumb.jpg

post-75220-0-35297600-1421603096_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się wypowiem w temacie wielkości pudełka, do zrobienia wybrałbym większe, aby przy każdym otwieraniu oko cieszyło więcej skarbów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja autocada jest na rynku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się wypowiem w temacie wielkości pudełka, do zrobienia wybrałbym większe, aby przy każdym otwieraniu oko cieszyło więcej skarbów

 tutaj masz rację chociaż, może by tak zrobić jakiś system łączenia segmentów pojedynczych w jeden duży ( jakiś system magnesów lub haczyków )

wtedy każdy zegarek byłby osobno i razem równocześnie ( i uniknie się wtedy pustych miejsc w pudełku oraz zawsze do nowego zegarka dorabiać segment )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja autocada jest na rynku :D

mam lekkie problemy z jego obsługą ale mogę spróbować zrobić projekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz rację chociaż, może by tak zrobić jakiś system łączenia segmentów pojedynczych w jeden duży ( jakiś system magnesów lub haczyków )

wtedy każdy zegarek byłby osobno i razem równocześnie ( i uniknie się wtedy pustych miejsc w pudełku oraz zawsze do nowego zegarka dorabiać segment )

tylko nie magnesy, kiepsko to działa na mechanizmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie magnesy, kiepsko to działa na mechanizmy

 

faktycznie....tego nie przemyślałem. Dzięki za podpowiedź :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz tego do siebie- to był żart... ja nawet takich rysunków nie umiem wykonać  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym za jednym dużym, mówię to z własnego doświadczenia :) Miałem dwa pudełka z Lidla które nigdy nie chciały stać w jednym rzędzie na komodzie i cały czas mnie to denerwowało, zbudowałem im postument (również czasem bawię się w drewnie) który łączy je ze sobą a dodatkowo mam pod pudełkiem szufladę gdzie znajdują się zegarki które w pudełkach na górze się nie mieszczą.
Może taka modyfikacja w postaci szufladki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym za jednym dużym, mówię to z własnego doświadczenia :) Miałem dwa pudełka z Lidla które nigdy nie chciały stać w jednym rzędzie na komodzie i cały czas mnie to denerwowało, zbudowałem im postument (również czasem bawię się w drewnie) który łączy je ze sobą a dodatkowo mam pod pudełkiem szufladę gdzie znajdują się zegarki które w pudełkach na górze się nie mieszczą.

Może taka modyfikacja w postaci szufladki? 

 

też się przedtem nad tym zastanawiałem  :D ewentualnie myślałem, żeby zrobić coś w rodzaju skrzynki podróżnej z różnymi komorami w środku do eksponowania zegarków, coś w tym stylu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz tego do siebie- to był żart... ja nawet takich rysunków nie umiem wykonać  ;)

lubię się uczyć nowych rzeczy tak wiec spróbuję ( właściwie czemu nie, jedyny problem to brak czasu, bo taki zwykły rysunek tabletem graficznym to 5 minut a cały projekt 3D to już troszkę więcej czasu zajmuje )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie....tego nie przemyślałem. Dzięki za podpowiedź :D

 

a tak w ogóle, to jakbyś zrealizował projekt, to może bym zakupił takie pudełko na 10 zegarków od Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie czemu nie ;-), musiałbyś się zgłosić na pw jak zrobię prawdziwy prototyp to się dogadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam lekkie problemy z jego obsługą ale mogę spróbować zrobić projekt

...........służę pomocą jeśli zajdzie taka potrzeba.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...........służę pomocą jeśli zajdzie taka potrzeba.

Pozdrawiam

Dzięki będę pamiętał ( wrazie czego napisze na pw)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może któryś z kolegów podejmie się stworzenia i zamówienia pudełka klubowego ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że wielkość pudełka powinna zależeć od tego ile masz zegarków które warto pokazać, lub które lubisz oglądać.Na pewno wygodniej jest nawet przenosić jedno pudełko z kilkoma zegarkami niz kilka pojedyńczych. Jednakże duże pudło zajmuje dużo miejsca. Mi śniła a się kiedyś witrynka,ale z moich zegarków tylko jeden zasługuje na pokazywanie i dla tego do niedawna posiadałem takie pudełeczko z LIdla. Do czasu, aż żona posprzątała komodę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może któryś z kolegów podejmie się stworzenia i zamówienia pudełka klubowego ???

fajny pomysł tylko się założę, że nikt nie ma czasu lub "odwagi" żeby to zrobić  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że wielkość pudełka powinna zależeć od tego ile masz zegarków które warto pokazać, lub które lubisz oglądać.Na pewno wygodniej jest nawet przenosić jedno pudełko z kilkoma zegarkami niz kilka pojedyńczych. Jednakże duże pudło zajmuje dużo miejsca. Mi śniła a się kiedyś witrynka,ale z moich zegarków tylko jeden zasługuje na pokazywanie i dla tego do niedawna posiadałem takie pudełeczko z LIdla. Do czasu, aż żona posprzątała komodę :D

Widocznie trzeba najpierw zrobić "wypasione" pudełko po czym powiedzieć żonie,że te zegarki przy nim jakoś niemrawo wyglądają i namówić małżonkę na parę nowych czasomierzy cudeniek  :D a co do tego, że jedno-elementowe pudełko jest łatwiejsze w transporcie co nie trzeba mi mówić  :P  myślałem też żeby zrobić jedno bardzo eleganckie pudełko na te najpiękniejsze zegarki , a do tego parę małych na pojedyńcze zegarki np. g-shocki w których pudełkach panowałoby ich naturalne środowisko ( i w każdym jakiś inny motyw natury lub innych ciężkich warunków )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

fajny pomysł tylko się założę, że nikt nie ma czasu lub "odwagi" żeby to zrobić  ^_^

a moze zrobmy taki konkurs...kto zrobi najlepsze to bedzie to klubowe pudelko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze zrobmy taki konkurs i kto zrobi najlepsze to bedzie to klubowe pudelko?

Właściwie czemu nie? można założyć osoby temat za jakiś czas i wstawiać zdjęcia projektów. A potem zrobimy ankietę które najlepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

fajnie czemu nie...

nieumiem projektowac ale napewno bym pogladal...

mialem taki pomysl z kumplem z pracy na takie pudelko wiec kto wie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie czemu nie...

nieumiem projektowac ale napewno bym pogladal...

mialem taki pomysl z kumplem z pracy na takie pudelko wiec kto wie ;)

Jest szansa tylko trzeba teraz znaleźć parę osób które się tym zainteresują i zrobią prototypy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie trzeba najpierw zrobić "wypasione" pudełko po czym powiedzieć żonie,że te zegarki przy nim jakoś niemrawo wyglądają i namówić małżonkę na parę nowych czasomierzy cudeniek  :D a co do tego, że jedno-elementowe pudełko jest łatwiejsze w transporcie co nie trzeba mi mówić  :P  myślałem też żeby zrobić jedno bardzo eleganckie pudełko na te najpiękniejsze zegarki , a do tego parę małych na pojedyńcze zegarki np. g-shocki w których pudełkach panowałoby ich naturalne środowisko ( i w każdym jakiś inny motyw natury lub innych ciężkich warunków )

zgadzam się z Tobą w 100%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plany masz ambitne. Ciekaw jestem efektów końcowych., szczególnie te G-shocki bo właśnie planuję kupno G-Shocka, a co do żony to powiem Ci tylko jako anegdodetę, że przed ślubem kupiła mi "okazyjnie" roleksa za jedyne 200pln. głupio się poczuła, gdy dowiedziała się, że dała się naciągnąc oszustowi, ale za to ładnie wyglądał.Od tamtej pory jedynym zegarkiem jaki kupiła była eklektroniczna stacja pogody :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.