Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cytochrom

5 nieznanych kieszonkowych werków 4 repetycje i jedno coś

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż totalnie nie moja specjalność ale proszę o jakiekolwiek informacje na temat poniższych werków:

 

1. dwie sprężyny  brak sygnatur pod tarcza

wiecej zdjęć tutaj https://plus.google.com/photos/106035974052912308915/albums/6113213454886502465

IMGP1370.JPG

 

 

IMGP1373.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mechanizm zegarka z "seconde morte" i dwoma tarczami dla różnych stref czasowych. Nazywany jest admiralskim i był pomocny w nawigacji zliczeniowej. Centralna sekunda przeskakuje jak w zegarku kwarcowym. Szkoda, że brakuje przekładni wskazań (dwóch). Pokaż resztę.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kINOL - DZIĘKI OGROMNE:) - ŁADUJĘ POWOLI RESZTĘ ( DORWAŁEM OKOŁO 100 WERKÓW NA REPETYCJI  I PRUBUJĘ OGRANĄC ALE NIE WIELE SAM ROZPOZNAJE)

4. REPETYCJA 3

https://plus.google.com/photos/106035974052912308915/albums/6113214599943073345

IMGP1387.JPG

IMGP1388.JPG

 

 

 

IMGP1386.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani Piotr..ani Artur...ani Narfas..?


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani Piotr..ani Artur...ani Narfas..?

Ja tam prosty człowiek jestem i na takiej hautehorlążerii się nie wyznaję. Dodatkowo tekst "dorwałem około 100 werków na repetycji" sprawił że brew mi się uniosła tak wysoko, że czuję ją gdzieś na plecach i poczułem pewne onieśmielenie.

Numer 1 wygląda mi jakoś vacheronowato, chociaż nie zamierzam się przy tym upierać.

Istnieje pewne szansa że numer 4 to Le Phare. Numer 3 w sumie może też.

Pozostałe nie wywołują u mnie żadnych drgnień intuicji, takie rzeczy to ja znam głównie z obrazków.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 4 to Le Coultre ( częste skojarzenie ) i 5 pewnie też , a i 1 może ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Skacząca sekunda - budowa typowa, trudno wytypować producenta.

2. Repetycja 1 - nie mam pojęcia

3. Repetycja 2 - Le Phare

4. Repetycja 3 - LeCoultre

5. Ostatnia repetycja - Breguet


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzięki Piotrze:)

Już zwątpiłem  iż się czegoś dowiem:)

pozdrawiam

Rafał


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piątka to Breguet , hmm ... .  Możliwe . Możesz wskazać żródło tej informacji .

Mnie ten werk wydawał się jakby na to za młody ( chociaż z drugiej strony ten podwójny mostek nad przekładnią chodu ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breguet to nie tylko Abraham Louis.

Podobieństwo jest tak duże, że z wystarczającym prawdopodobieństwem mogłem przypisać ten werk firmie Breguet,

 

post-859-0-01438600-1423650135_thumb.jpg

 

http://watch-wiki.org/index.php?title=Kategorie:Bildgalerie_Uhrwerke_Breguet_Montres_SA


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest jakieś podobieństwo ? Ale wątpliwości mam spore .

Wskazane przez Ciebie mechanizmy są na oko 50 lat starsze od tego w wątku .

Dużo więcej zegarków przypisuje się Breguetowi , niż on ich wykonał ( a szczególnie w całości poskładał ) .

Do 1830 było tego góra 5000 sztuk . A potem to już zaczeła się wolnamerykanka ( sprawdziłem umarł w 1823 r.) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewności to ja nie mam przy żadnym z tych werków (no może Le Phare), przecież z takich zdjęć to tylko zgadywanka. Breguet wykonywał sporo surowych mechanizmów dla wielu firm, tak jak i LeCoultre, w obu przypadkach gdy werk nie sygnowany, to właściwe powinno się mówić, producent no name i tyle, ale że każda firma ma jakieś tam charakterystyczne cechy w budowie mechanizmów, to zazwyczaj przypisujemy je którejś z firm, ale to zawsze jest tylko prawdopodobieństwo, a nie pewność.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie . Gdzieś czytałem , że stwierdzenie oryginalności Bregueta to potencjalnie trudne zadanie dla ekspertów ( 200 lat minęło , w tle często duże pieniądze , a tylko pretendentów wielu ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest Breguet to jest Vacheron.

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak . Trafiony , zatopiony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z zegarkiem, który wygląda na Bregueta, a jest LeRoy'em :rolleyes:

 

post-27317-0-06480600-1423685883_thumb.jpg

 

 

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten przynajmniej wiekiem pasuje bardziej .Może gość lubił się podpisywać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coż zaczeło się dziać - dzięki Panowie.

Tego zalazłem w swojej literaturze:)

IMGP1450.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna "seconde morte". Fajne te mechanizmy, tylko co z nimi zrobić? Te kluczykowce są praktycznie bezużyteczne, mogą jedynie zasilić jakąś kolekcję i ładnie wyglądać w szufladce. Z drugiej strony niezłe barbarzyństwo, rozpierniczyć tyle zegarków, żeby złoto z kopert przetopić. :(  Po ostatniej fali robienia pasówek, zegarków kompletnych w złotych kopertach praktycznie nie ma. W zeszłym tygodniu ktoś próbował sprzedać pięciominutowego Lange. Dwa dni temu Patka, a wszystkie jakiś czas temu miały jeszcze koperty...

Będę w przyszłym tygodniu, koło środy :) to pooglądamy.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To złożony problem: z jednej strony pokolenie kolekcjonerów kieszonkowych powoli ale systematycznie spada (ludzie wolą naręczne), w necie jest mniej zainteresowania czyli świadomość ogólna jest mniejsza. Ponadto handel w necie mocno zredukował ceny kieszonek. Naręczne jednak są górą.

z drugiej strony szczególnie na szczycie cen złota ludzie się nie szczypali I dziesiątki zegarków szły do tygla - też spóźniłem się kiedyś na patka ale naręcznego - złota było co kot napłakał a I tak stopili.

Podły świat

pozdr I do zobaczenia

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To złożony problem: z jednej strony pokolenie kolekcjonerów kieszonkowych powoli ale systematycznie spada (ludzie wolą naręczne), w necie jest mniej zainteresowania czyli świadomość ogólna jest mniejsza. Ponadto handel w necie mocno zredukował ceny kieszonek. Naręczne jednak są górą.

z drugiej strony szczególnie na szczycie cen złota ludzie się nie szczypali I dziesiątki zegarków szły do tygla - też spóźniłem się kiedyś na patka ale naręcznego - złota było co kot napłakał a I tak stopili.

Podły świat

pozdr I do zobaczenia

 

Rafal

Jeśli chodzi o kieszonkowe zegarki to staram się ten trend spadkowy hamować - ale co ja sam zrobię z moim marnym budżetem  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie ten Vacheron nie przekonuje, ale to jest tylko moje subiektywne odczucie. Pomimo wysiłków jakoś drugiego takiego egzemplarza sygnowanego przez Vacherona nie znalazłem, mechanizmów takich parę się znajdzie, ale każdy sygnowany przez kogoś innego. Tutaj jest taki mechanizm, a dr. Ranfft nic nie wspomina o Vacheronie. Pewnie wszyscy oni korzystali z tego samego surowego mechanizmu.

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&uswk3&2ustu&1140883300


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.