Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Guest Cyrhla

SEIKO BRIGHTZ Mechanical SDGM003

Recommended Posts

Propozycja kusząca a jak już nazbierasz te 40 sztuk (a to niecały rok) to co będziesz nosił ;)

Co de designu w EDC faktycznie można przebierać ale już wśród nurków tych wyższej klasy takiego tłumu nie ma. Chrono mechaniczne też słabo, co do kwarców bezdyskusyjne temat opanowali perfekcyjnie.

A kto mówi, żeby to zbierać, kupować sprzedawać :)

Co do wyższej półki masz rację, nurków jak na lekarstwo, z chrono to już całkowicie mogiła, ale musisz pamiętać, że to raptem kilka firm, w Szwajcarii masz kilkadziesiąt lub więcej i jaka tradycja. Nie pamiętam też żadnego japońca ze szwajcarskim mechanizmem, za to szwajcary z japońskim sercem bywały i to zacne marki :D

Fakt chrono jak na lekarstwo, ale jak już jest to porządnie. 

Jedno z moich marzeń raczej niestety przy tej cenie nieosiągalne.

WZ0011DY_2.jpg

Przepraszam za odejście od tematu.

Edited by qniczynka

Guest Cyrhla

Mącisz :) Podaj ref :)

Edited by Konrad Wróblewski

Fakt chrono jak na lekarstwo, ale jak już jest to porządnie. Jedno z moich marzeń raczej niestety przy tej cenie nieosiągalne. WZ0011DY_2.jpgPrzepraszam za odejście od tematu.

O ten jest świetny, nie znałem, nie widziałem ależ świetna czcionka datownika

Tak się zastanawiam czy on nie jest nieco podobny do Taga Carrery?

Edited by Marcin666

Tym chrono to weszliśmy na zupełnie inny poziom cenowy, za te pieniądze wolałbym już to

img91353267.jpg

O Grand Seiko napisano chyba już wszystko, Royal Orienty to wybór dla bardzo odważnych. Zainspirowałeś mnie do poszukania live zdjęć tego Royal Orienta, akurat jest świeża sztuka na niemieckim forum. Chciałbym zobaczyć zestawienie zdjęć makro/różnic jakościowych w wykonaniu pomiędzy RO i Orient Starami, bo te zdjęcia które widziałem, specjalnie mnie do RO nie przekonują.

Z ciekawostek z tego tematu, dla mnie nowość, choć informacji jeszcze nieweryfikowałem - podobno wg japońskiego prawa oznaczenie "Made in Japan" może być stosowane nawet w przypadku zegarków całkowicie wyprodukowanych/złożonych za granicą, wystarczy że stosowany są japońskie standardy i nadzór. To by np. tłumaczyło, czemu w Sumo pojawiają się elementy Made in China. 

Edited by hugo012

Kupić go to rzeczywiście odwaga, ale innej drogi nie ma, chyba nie ma nikt na forum, gdyby jakość wykonania była porównywalna do GS, nie mówię taka sama, ale zbliżona, to kupiłbym nawet jutro :D

Kupić go to rzeczywiście odwaga, ale innej drogi nie ma, chyba nie ma nikt na forum, gdyby jakość wykonania była porównywalna do GS, nie mówię taka sama, ale zbliżona, to kupiłbym nawet jutro :D

Fakt Royal Orienta nikt chyba nie ma na forum, a jesli tu nie ma to istnieje spora szansa że i w Polsce. Dla ludzi spoza forum Orient Star to juz egzotyka, a o RO w życiu nie słyszeli i pewnie nie usłyszą.

tak - da radę. widziałem tego sprzedającego (ma trochę fajnych zegarków), ale jeszcze nie kupowałem w tym serwisie. trochę mnie martwi "ocena sprzedającego 3.76/5 ". chociaż na razie nie planuję nic nowego ;)

Ze swojego doświadczenia moge powiedziec, że akurat u tego raczej sie nie kupi bo z nim najzwyczajniej nie ma kontaktu. 

Guest vitriol

Jeśli kiedykolwiek kupię ponownie jakiś zegarek, to będzie to właśnie ten model.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

6a.jpg

7.jpg

8a.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

Edited by vitriol

Mnie również podoba się ten Brightz, i myślę że przy kolejnym zakupie będzie rywalizował z Citizenem Signature Grand Classic. Niestety oba mi się podobają.

Mnie się również oba podobają, jednak chyba skłaniałbym się ku Seiko - w Citizenie nie pasuje mi trochę ta osłona koronki :(

SDGM003/001 przy 17 cm nadgarstku nie będzie zbyt duży? Zastanawiam się nad kupnem, jednak odstrasza mnie trochę 48mm lug to lug.

Będzie bardzo OK.

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional