Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szuwar1978

Citizen AS4020-52E luźne wskazówki.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Na poczatku kwietnia kupiłem sobie citka jak w temacie. Po tygodniu zaczęło mnie zastanawiać dlaczego wskazówka minutowa raz się schodzi a raz nie z podziałką minutową przy pełnej minucie. Jak się okazało wskazówka ma luz w granicy jednej podziałki minutowej. Jak się puknie w kopertę lub mocniej ruszy ręką wskazówka minutowa przestawia się o niecała minute. Najlepiej widać to przy próbie zerowania wskazówek bo lekko pukając w koperte wskazówka sama sìę przestawia. Zobaczcie sami jak to wygląda:

https://youtu.be/SuWDddgeIq0

 

Na żywo wyglada to lepiej ale na filmie też widać.

Po tygodniu od zakupu zegarek wysłany do sprzedawcy jako niezgodny z umową i żądaniem wymiany na nowy. Teraz czekam jak to ładnie określili na ekpertyze.

Zegarek kupiony tu www.otozegarki.pl

 

Czy ktoś spotkał się z takim problem? Czy ja mam po prostu pecha...

 

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie jest to problem zle zamocowanej wskazowki ale pewnego luzu na kołach zębatych. Zauważyłem podobny efekt w kilku zegarkach, widzialem tez kilka dluzszych watkow na zagranicznych forach gdzie podobna przypadlosc dotyka kilka modeli drogich i znanych marek np. Breitling. Jest to rzeczywiscie drazniace ale nie wiem czy mozna to poprawic/naprawic/ulepszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majkk faktycznie był prywatny już poprawiłem....

 

Wytrych powiem Ci że mnie zmartwiłeś. Jestem dość pedantyczny jeżeli chodzi o takie sprawy i jeżeli to faktycznie przypadłość tego modelu to chyba go oddam bo nie da mi to spokoju. Miałem przed citizenem casio Giez AS-1100 i 6lat chodził bez najmniejszych problemów ale już mi sie opatrzył i skusiłem się na citizena i jestem na początku lekko rozczarowany. Czekam na opinie sklepu zobaczymy co wymyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja czekam bo sam pisałem na PW żebyś odsyłał.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sie spodziewałem. Oto odpowiedz od sprzedawcy:

 

Wskazówka minutowa ma naturalny luz międzyzębowy – zegarek wskazuje czas bezbłędnie.

 

 

 

Niestety nie ma podstaw do wymiany zegarka na nowy model. Zegarek odeślemy Panu na początku przyszłego tygodnia.

 

Oczywiście przysługuje Panu możliwość reklamacji u dystrybutora i oczywiście zegarek możemy na Pana prośbę przekazać na serwis centralny celem reklamacji.

 

Bylem teraz zobaczyc w swiss i oglądałem taki sam model i jest dokładnie to samo więc wyglada że ten typ tak ma i jest to o czym pisał Wytrych.

Pozostaje z tym żyć albo zmienić marke.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Na poczatku kwietnia kupiłem sobie citka jak w temacie. Po tygodniu zaczęło mnie zastanawiać dlaczego wskazówka minutowa raz się schodzi a raz nie z podziałką minutową przy pełnej minucie. Jak się okazało wskazówka ma luz w granicy jednej podziałki minutowej. Jak się puknie w kopertę lub mocniej ruszy ręką wskazówka minutowa przestawia się o niecała minute. Najlepiej widać to przy próbie zerowania wskazówek bo lekko pukając w koperte wskazówka sama sìę przestawia. Zobaczcie sami jak to wygląda:

https://youtu.be/SuWDddgeIq0

 

Na żywo wyglada to lepiej ale na filmie też widać.

Po tygodniu od zakupu zegarek wysłany do sprzedawcy jako niezgodny z umową i żądaniem wymiany na nowy. Teraz czekam jak to ładnie określili na ekpertyze.

Zegarek kupiony tu www.otozegarki.pl

 

Czy ktoś spotkał się z takim problem? Czy ja mam po prostu pecha...

 

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi..

Z filmu wynika że to przesunięcie jest w granicach  często spotykanych w zegarkach kwarcowych. Gdyby to wzajemne przesunięcie sie zmieniało , tzn gdyby przy wskazówce minutowei na dwunastce godzinowa przyjmowała wyraźnie nieprawidłowe  połozenie i do tego zmieniane wtedy można sie zastanawiać. A tutaj wygląda że ten typ tak ma. Jeśli Cię to denerwuje trzeba bedzie przy zakupie testować konkretny egzemplarz wybranej firmy. Obawiam się że przy "kwarcach" bedzie to b. czesto spotykane. A już luz na wskazówce godzinowej jest w prawie każdym zegarku. Wystarczy przestawić wskazówkę minutową raz do przodu a potem do tyłu i przy nawrocie można dostrzec że wskazówka godzinowa będzie miała przestój czyli będzie reagować z pewną zwłoką. I to nie przeszkadza by zegarek uważany był za wartościowy obiekt w swojej klasie. Najlepiej sie nie przejmować i przestać zauważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Przesłałem ten filmik do citizen japan i oto jaką otrzymałem odpowiedz:

 

Thank you for your email. This is CITIZEN Customer Support headquarters for overseas markets. Your email has been transferred to our office from US CITIZEN.

 

Thank you for the video to let us well understand the situation of your watch. From our initial observation, it is not normal. We recommended you to send the watch to our service center and have further inspection to check the reasons. We have copied our team in Europe. We believe our team in Europe may contact you shortly and better assist you.

 

Napisali że to nie jest normalne i mam odesłac do serwisu w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie różnica w między citizenem produkowanym na Japonię a tym produkowanym na resztę świata. W japońskim prawdopodobnie kontrola jakości by coś takiego wychwyciła, te produkowane w Chinach niestety nie są tak dokładnie sprawdzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jutro zegarek wysyłam do serwisu z załączoną korespondencją z Citizen Japan i zobaczymy co z tego wyjdzie. Poinformuje Was jak będę coś wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by wychwyciła a może by nie wychwyciła. Na dwoje babka wróżyła.

W dzisiejszych czasach Made in Japan nie gwarantuje doskonałości takiej jak w latach 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku.

Ale tak czy inaczej w podobnej cenie zawsze brać lepiej Made in Japan niż Made in China nawet tylko ze względu na rzadkość produkcji MiJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co z tego wyniknie. Napisali mi że skontaktuja się w mojej sprawie z serwisem w europie. Mam taka cichą nadzieję że kontakt z Japonii pomoże rozwiązać problem.

 

Ciąg dalszy mojej walki z luzem na wskazówkach :)

 

Zgodnie z obietnica serwis japoński przesłał informacje do Europy do niemiec wraz z moim filmikiem i dziś otrzymałem informacje z niemiec:

 

Dear Tomek,

 

 

 

this is Citizen Watch Europe.

 

Thank you for your email and the video.

 

 

 

I think too, that the effect isn’t normal.

 

If you still have the possibility to return the watch back to your dealer and change the watch to a new one, that would be the easiest way.

 

 

 

If not I would like to ask you to send us the watch directly to Hamburg / Germany.

 

 

 

http://www.citizenwatch.de/en-US/Content/Service%20and%20Repairs

 

 

 

 

 

I’m looking forward to your news,

 

best regards

 

 

 

Reiner Hausmann

 

Serviceleitung

 

------------------------------------------------

 

Citizen Watch Europe G.m.b.H

Hans-Duncker-Str. 8

DE 21035 Hamburg

 

 

Czyli druga opinia że luz nie jest normalny w tym modelu.

Zegarek jest w Warszawie w Anyro zobaczymy co wymyślą.

Będę Was i formował o postępach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem informacje z serwisu. Będzie nowy zegarek :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze  :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec sprawa zakonczyła sie oddaniem zegarka i czekam na zwrot kasy. Model ktory otrzymałem z serwisu niestety miał to samo czyli wynika że ten typ tak ma z małym ale zegarek miał widoczne ślady ingerencji w mechanizm i wskazowka była bardziej sztywna najprawdopodobniej coś robili żeby było to mniej widoczne. Ja takiego stanu nie przyjmuje.

Teraz trzeba wybrać inny model :)

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.