Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gniewko

Zegarek pamiątka na chrzest - koniecznie z możliwością graweru

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

Potrzebuję porady w temacie zakupu zegarka dla mojego syna jako pamiątka na chrzciny od rodziców. Koniecznie na zegarku musi być możliwość zapisania dedykacji.

Trochę jestem wyrwany z tematu współczesnych zegarków bardziej siedzę w tematyce vintage. Dlatego licze na Waszą pomoc jaki zegarek kupić tak by cieszył za 20 lat kiedy go dostanie :)

 

Kilka parametrów jakie musi spełniać potencjalny zegarek:

 

Budżet: od 5000zł do 11 000zł

Typ: manual/automat

Wielkość: min 39mm max 43mm

Koniecznie "swiss made", nowy i koniecznie z możliwością umieszczenia graweru.

 

Jeśli macie informacje jak wygląda procedura grawerowania dedykacji na zegarku i kto to zrobi porządnie np. w Warszawie będę bardzo wdzięczny.

 

Ja wstępnie obstawiałem coś z Frederique Constant ale jak na złość wszystkie chyba mają szklane dekle więc lipa z dedykacją? :(

 

Liczę na Was Panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej włożyć te pieniądze na fundusz lub lokatę, wyjąć za 20 lat i niech sobie sam kupi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o lokatę czy zegarek, który ma zarobić na siebie. To ma być taka sentymentalna pamiątka od rodziców, którą będzie mógł mieć na codzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Istvan,

Hmm, tu raczej chodzi o pamiątkę, i to taką na duży kawał życia, niż o sam fakt dostania czy kupienia sobie zegarka. 

O i Gniewko Ci odpisał...

 

 

Co do wyboru zegarka nie pomogę, sam wolę starocie. Ale wiem, że w tym zakresie cenowym jest z czego wybierać. 

Nowe a wpadające w wintydżowy styl, w dodatku z zakresie określonego budżetu, są zegarki Longinesa Heritage.

Np. http://www.e-zegarki.info.pl/sklep/producent/36/Longines.html

http://www.longines.com/watches/heritage-collection

Na deklach niektórych modeli jest trochę miejsca.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Jeżeli koniecznie nówka to stawiałbym na coś od Nomosa, ewentualnie Longinesa. Natomiast pomyślałbym też mocno nad jakimś ledwo używanym Speedmasterem i najwyżej zrobieniem mu płatnego serwisu (odnowią go na wizualną nówkę sztukę) - zegarek zdecydowanie ponadczasowy, wartość rosnąca, a i jest gdzie pisać na dekielku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 11 k PLN można chyba nową Omegę De Ville Co Axial kupić... Design tego zegarka też jest mocno uniwersalny.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos nawet przeglądałem, ale wszędzie te szklane dekle, z nową Omegą w tej cenie może być krucho i nie wiem jak rozmiary. Obstawiam po swoich i żony wymiarach, że syn niski raczej nie będzie więc celuje w odrobinę większe rozmiary.

Strasznie mi się podoba ten zegarek, ale ma szklany dekiel:

Frederique-Constant-Slimline-Moonphase-M

 

Ciekawym modelem jest Tudor Style ma pełen dekiel (lekko "zaśmiecony" grawerem firmowym), ale jak by go delikatnie podpolerować to można być coś z tego ugrać (no i ma super rozmiar 41mm)?

dsc09380.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos nawet przeglądałem, ale wszędzie te szklane dekle, z nową Omegą w tej cenie może być krucho i nie wiem jak rozmiary. Obstawiam po swoich i żony wymiarach, że syn niski raczej nie będzie więc celuje w odrobinę większe rozmiary.

Strasznie mi się podoba ten zegarek, ale ma szklany dekiel:

 

 

Ciekawym modelem jest Tudor Style ma pełen dekiel (lekko "zaśmiecony" grawerem firmowym), ale jak by go delikatnie podpolerować to można być coś z tego ugrać (no i ma super rozmiar 41mm)?

 

Tudor to wg mnie super wybór, na deklu znajdzie się miejsce, a zegarek ponadczasowy i w idealnym rozmiarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Nie każdy szklany dekiel skreśla grawer - często może dać się coś napisać na krawędzi, kwestia konkretnego egzemplarza i narzędzi grawera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś z modeli chronos-art, istnieje możliwość sporej indywidualizacji zegarka, nie tylko grawerka napisu, ale też grafiki. Mechanizm swiss made.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC Mark XVII? W necie widziałem gdzieś za 12-13 k. Może dałoby radę coś uciąć z ceny.

 

Edycja: Frederic robi coraz ciekawsze zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc.

Wstępnie zdecyduję się jednak na Tudor Style. Bardzo elegancki zegarek, super rozmiar, pełny dekiel dobre konotacje z Rolexem czynią ten zegarek chyba najlepszym kandydatem na pamiątkę dla syna. Na bransolecie wygląda pieknie szczególnie wersja z srebną tarczą ma śliczny szlif słoneczny.

Teraz postaram się rozeznać temat graweru jak to wyglada w Warszawie.

A może ktoś poleci dobre miejsce na wykonanie takiego graweru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.