Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kosma

Rozrobienie spirytusu :)

Rekomendowane odpowiedzi

Temat może się wydawać zabawny ale potrzebuję jakis sprawdzony przepis. Do tej pory, robiłem takową mieszankę 4 razy. Za każdym razem babcia podawała swoją recepturę, moim błędem było że nigdzie tego nie spisałem. Przekonany myslą, że babcia zawsze podpowie puszczałem przepis w niepamięc, niestety kochana babcia jest od jakiegos czasu, z racji wieku nie w pełni sprawna intelektualnie - pamięć zawodzi :( Podała mi dzis przepis, ale to na pewno nie było tak, no bo gdzie łyżka miodu na 0.5 spirytusu, pamiętam że zużywałem cos około kilograma na 2 litry spirytusu. Potrzebuję wykonać nalewkę, jaką robiłem na wesela w rodzinie na tzw "wiejski stół", tym razem popełniam ją na swoje weselicho. Mam 3 miesiące, tyle trwała procedura według babcinego przepisu - przegryzanie i zlewanie by uzyskać maksymalna klarownosć. Wychodziła cudowna, na jedenym z wesel gdzie była reprezentacja z UK, Mloda po kilku godzinach wesela poprosiła żebym zabrał ze stołu i schował, bo jak się dorawałi owi Brytyjczycy to sie przestraszyła., że wesele się dla nch skończy przed oczepinami  :lol:  :lol:  :lol: . No i tak zostało, że spadało na mnie przygotowanie takiego napitku, bo był smaczy,s am się wkopałem. Ma ktos cos sprawdzonego ?? Sporo w tego necie, ale brak jakis sensownych komentarzy co do efektu, a jak czytam że po tygodniu wywar jest gotowy, to smiać mi się chce. W czwartek wracam z morza i muszę wstawiać.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babci dużo zdrówka życzymy a następnym razem masz to zapisać i ku potomnym i naszym gardłem dać ten przepis TU! :)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem tytuł -autora już nie musiałem :D

Tajemnicą sukcesu jest :

-spirytus jak najmocniejszy i dobrej jakości[lubelski i to w "unijnych ćwiartkach" 200gram ;) ,ja używam bo nie podrabiają]

-miód [spadziowy,lipowy-ze sprawdzonej pasieki nie pół na pół z rozpuszczonym cukrem :) ]

 

proporcje

-miód 100g

-woda 250g [mineralna niegazowana]

-spirytus 0,5l

 

Miód rozpuszczam z wodą uprzednio przegotowaną i wystudzoną [kilka kropel cytryny pomoże uzyskać "klarowność] ,mieszam z miodem....dodaję spirytus i przelewam w 0,5l butelki do której dokładam po lasce cynamonu by lepiej "grzał" ;)

Odstawiam w ciemne,chłodne miejsce na 4-6 tygodni.

Tyle ja :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos insynuujesz ??? :P

 

Spirytus mam lubelski, 4x 0,5 litra, kupiony w dużej sieciówce. Miód mam od gospodarza z wiochy pod Kołobrzegiem, zdaje się że wielokwiatowy i gryczany do wyboru. Miód + wanilia, bez cytryn ? Nie za słodkie to będzie ?? No i kopytne, przy tych proporcjach pod 60 koni wyjdzie :D


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytryna do wody -pisałem :D

No i cynamon ,nie wanilla ;)

 

post-48316-0-93688600-1433718229.jpg

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kilka kropek to mało, jak kilka cytryn szło zawsze, a ile na pół litra spirytusu ?? Głupi ja, że na papier nie przelałem tej wiedzy. Wujasy i stryjki wiedzą jakiego smaku mniej więcej się spodziewć, starego misia na sztuczny miód nie nabiore. Dlatego chodzi mi o jakis przepis miód + cytryna, żeby to nie było moje wesele, to bym się tak nie spinał :P Sporo tu doswiadczonych w tym tamcie Panów, może ktos cos podrzuci do czwartku. Jak nie to poleci freestyle i tyle.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia gustu ,im wiecej dasz cytryny ,tym bardziej będzie "wytrawne"

weż na testy 0,5 l i zrób w różnych wersjach a sam ocenisz czego szukasz.... :P  :P

 

Na kawalerskim najwyżej "skarmisz" :D

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytrynówka po mojemu:

0,5 litra spirytusu (biorę tylko Polmos Wawa - najdroższy z dostępnych w handlu)

0,7 litra wody

1 cytryna

4-5 łyżeczek miodu (do herbaty, pełne - ile wlezie)

 

Wlewam do dzbanka spiryt, wlewam 0,5 litra wody. W pozostałej części wody (0,2l) rozpuszczam miód. Wyciskam sok z cytryny.

Wlewam wszystko do dzbanka i dobrze mieszam.

Rozlewam do butelek, albo słoików.

Przez następne kilka dni (tydzień?) potrząsam butelkami by zamieszać 2 razy dziennie.

Zostawiam w spokoju na jeszcze jeden tydzień.

Po tych dwóch tygodniach filtruję.

 

Rozlewam do finalnych butelek i tyle.

Dobre, mocne i nie ma kaca :D

 

Niech moc będzie z Wami :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A to wszystko to takie sznelcugi.

Nie ma to jak porządna nalewka.

Tylko, że to musi postać. Im dłużej tym lepiej.

Polecam dereniówkę, pigwówkę albo na rokitniku.

Plus oczywiscie standarty: wiśniówka i na czarnej porzeczce. Smorodina, to już wyższa szkoła jazdy.

Ale faktem jest, że podstawą jest pewny spirytus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybsza jest przepalanka, rozrabiamy mamę z tatą jeden do jednego, na patelni rozpuszczamy cukier i wlewamy do butelki i na drugi dzień można pić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosma ,my tu gadu gadu o napitkach  :lol:  :lol: ,a ile osób będzie reprezentowało forum na Twoim weselu?

Myślałeś o liczbie? :lol:  :D  B)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię od X lat tzw. " Mamrotkę " :) jest przepyszna , im dłużej stoi tym lepsza np. rok.

sok z 8 cytryn

0,5kg miodu

0,5 litra rumu

0,5 litra wódki

0,5 litra spirytusu

najpierw mieszam dokładnie sok z cytryny z miodem, półgodziny czekamy, dolewam rum, znowu półgodziny, dolewam wódkę, przerwa i na koniec spirytus. Po półgodzinie przelewamy przez gazę do butelek. Przepis  braciszków z Jasnej Góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomógłbym, ale u Nas się nie rozrabia... no chyba, że po spirytusie ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię od X lat tzw. " Mamrotkę " :) jest przepyszna , im dłużej stoi tym lepsza np. rok.

sok z 8 cytryn

0,5kg miodu

0,5 litra rumu

0,5 litra wódki

0,5 litra spirytusu

najpierw mieszam dokładnie sok z cytryny z miodem, półgodziny czekamy, dolewam rum, znowu półgodziny, dolewam wódkę, przerwa i na koniec spirytus. Po półgodzinie przelewamy przez gazę do butelek. Przepis  braciszków z Jasnej Góry.

 

No to musi kopać nieźle, musi ponad 70% mieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, nie przewiduje delegatury forumowej , sam nawet nie założenia zegarka w tym dniu, bo nie mam nic adekwatnego w swojej kolekcji, zawsze myslalem o jakimś vintage. Po kupnie kwadratu brak funduszy wolnych :(

 

Wysłane z mojego Venue 8 3830 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel2499 właśnie nie policz sobie to ma ok.45 volt a jeszcze jak postoi z pół roku, pije się jak normalną nalewkę, w nogi jednak wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maleno dzieki za przepis, w weekend postaram sie zrobic o ile moja nie bedzie nosem krecic na taka ilosc alkoholu ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym czasem u mnie w kuchni... :D

 

75906cc3ecd837fd0998aa164c200bae.jpg

 

Wysłane z mojego GT-I9305


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 litry pysznej zupki :)

 

829313da46593f9d106b2143a8ba0172.jpg

 

Wysłane z mojego GT-I9305


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy z łyżkami w dłoniach

Rozlewaj :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klarowność na poziome wody w Wiśle, o smaki i zapachu to się nawet nie wypowiadam ale za 90 dni będzie niebo w gębie

 

48542f4d1a82df34bee1b51042d8b064.jpg

 

Wysłane z mojego GT-I9305


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale ta szklaneczka to aż się prosi o wychylenie na poczekaniu  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty, nie pijalne jest. Próbowałem parę razy, pali rure :D Zleje to 10-12 razy i będzie przezźroczyste jak woda na koniec.

 

Wysłane z mojego GT-I9305


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosma, przecież zdecydowanie prościej jest "wujów" (o których pisałeś) nauczyć pić sam czysty spirytus, niż bawić się w to rozcieńczanie. :) 

Teraz po rozcieńczeniu to wujowie będą tylko narzekać, a to że się słabo przegryzł, albo Ci powiedzą że to bimber dobrze zaprawiony. :)   


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.