Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dulek

Dwa zegarki do identyfikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Niedawno otrzymałem dwa rodzinne zegarki (Tissot, Doxa), a ponieważ praktycznie w ogóle się na zegarkach nie znam chciałbym zdobyć trochę informacji od ekspertów :D

 

Zależałoby mi na określeniu +/- daty powstania zegarka oraz jego wartości kolekcjonerskiej (bo sentymentalna jest ogromna). 

 

Przepraszam za niewyraźne zdjęcia, ale niestety nie mam dostępu do lepszego aparatu. Bardzo kiepsko oddają one rzeczywisty wygląd zegarków. Nie otwierałem również zegarków aby sfotografować mechanizm, ponieważ boję się, że coś uszkodzę. Jeśli będzie taka konieczność to postaram się to zrobić. Tissot jest lekko zniszczony, zegarmistrz stwierdził, że mechanizm jest w doskonałym stanie natomiast koperta jest porysowana i przydałoby się coś z tym zrobić, a zegarkowi przydałoby się czyszczenie. Stąd moje pytanie: czy jest ktoś w stanie polecić jakiegoś zegarmistrza na Śląsku, który zajmuje się tego typu sprawami. Doxa natomiast jest w idealnym stanie.

 

Dziękuję bardzo za pomoc! Poniżej zdjęcia:

 

 92bbb0e8ecfda.jpg

 

d13d8b6758da5.jpg

 

57b1a83c5e466.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot pewnie jakieś lata 40-te, damski 30-te. Wartość kolekcjonerska jakaś tam jest, w końcu znane marki, ale Tissot dość mocno zmęczony czasem, zaś Doxa w niemodnym obecnie rozmiarze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się dowiedzieć o nich czegokolwiek więcej?

 

Czy chromowanie koperty tissota, które zaoferował mi zegarmistrz "naruszy" jego antyczność? Chciałbym go zacząć używać i nie wiem w jakim stopniu posunąć się w renowacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny to on jest teraz ale czy da się taki nosić??? według mnie koperta jest mocno zapryszczona - jeśli już zrobisz kopertę to zrób też resztę czyli tarczę i nowa koronka zbliżona do oryginału oraz nowe szkło 

Daj kopertę tam gdzie zrobią z zachowaniem krawędzi a tarczę tam gdzie nie zrobią jej na mleko czyli białą 

Jest kilka tematów gdzie oddać i kogo polecają koledzy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot typowy raczej dla lat '50 - przydałoby się podać numer seryjny dla dokładnego określenia. W przypadku tego drugiego,  damskiego, lata '30 są rzeczywiście prawdopodobne.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kłócił, może i 50-te.

 

Ja bym w nim zmienił jedynie szkło, a tarczy na pewno nie ruszał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot został odnowiony. Ruszana była tylko koperta. Tarcza, koronka i cała reszta zostały takie jak były. Jeśli chodzi o kopertę, to krawędzie są lekko obłe natomiast prawdopodobnie nie dało się tego inaczej zrobić bo wżery były bardzo głębokie. Proszę o ocenę efektu końcowego.

 

T3.jpg

 

T1.jpg

 

T2.jpg

 

T4.jpg

 

T5.jpg

 

Ponadto mam kolejny zegarek do identyfikacji: Doxa - jakie to lata?

 

D1.jpg

 

Wesołych Świąt :) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się Twoje zdjęcia nie wyświetlają.


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się Twoje zdjęcia nie wyświetlają.

 

Naprawione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładnie wyszedł. Najważniejsze, że kolejny staruszek znów pełni funkcję do której został stworzony, czyli pokazuje czas :).


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyszedł. :) Pokaż proszę dekielek tej Doxy.

 

D2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło koledze pewnie o wewnętrzną stronę dekla  z sygnaturą Doxy w owalu - ale bez tego to jest na 100% dekiel Doxy 

Wskazówki i koronka też DOXA 100% 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wskazuje numer seryjny, rok produkcji tego zegarka to rok 1951.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.