Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mikus1987

Pierwszy automat lub manual budżetowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

do tej pory używam zegarków kwarcowych. Lecz zainspirowały mnie automaty, lub też w pełni manualne zegarki. (chyba wolę automat)

Do tego, przyznam, że zakochałem się w zegarkach typu "skeleton"

Chciałbym kupić sobie jakiś pierwszy automat z przynajmniej częściowo widocznym mechanizmem, ale taki, który mnie nie zrazi do tego mechanizmu na przyszłość. 

Wiem, że ceny dobrych zaczynają się od 4 tysięcy ja nie chcę wydać więcej niż np 700-1000 zł. 

Oczywiście chciałbym nowy zegarek z gwarancją itd. 

Szukałem różnych okazji na allegro, czasem wystawiają jakieś powystawowe w dobrych cenach ale nic mni nie zachwyciło. 

 

O dziwo podobają mi się wizualnie nawet takie pseudo zegarki marki Winner albo coś w tym stylu skeletony z manualnym naciągiem w kwocie ok 100zł. Choć wiem, że zakup czegoś takiego bardziej mnie pewnie zniechęci do tego rodzaju mechanizmu. 

 

Co polecicie na początek w takich kwotach? No i czy zdarza się, dobry zegarek z automatem za np 500zł? gdzie najlepiej kupować? może są jakieś fajne strony z dobrymi cenami. proszę o podpowiedź. 

 

Obecnie noszę, bisseta, Timexa expedition, casio edifice, i kilka innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam automat od orienta albo seiko z serji 5 .

Do tysiąca to:

Orient Ray

Orient mako

Orient kurator

Orient bambino

Cała oferta seiko5

Seiko skx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale żaden z nich nie jest w opisanej przeze mnie konwencji "skeleton" wolał bym coś, co sam będę widział jak pracuje. Dlatego chcę automat. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to za te pieniądze to max co może byc widać, reszta to kicz i aż zal na to patrzeć. Za większt budżet to co innego:

 

https://dolinski.pl/zegarki-tissot/zegarki-meskie/t-classic/t-complication-squelette/tissot-t-complication-squelette-t070.405.16.411.00.html

 

http://www.watchshop.com/mens-hamilton-khaki-skeleton-automatic-watch-h72515585-p99970876.html

 

chyba że: ......

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ileś lat pod tą marką zegarki sprzedają. Sam nie miałem w ręku, więc jakości nie ocenię. To typowy Chińczyk pod marką brzmiącą "zachodnio"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię stać . To bierz OSa

A jak nie to orienta z otwartym sercem . Będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to dobry sposób na wyrzucenie 6 stówek w błoto  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegoś takeigo szukam.

 

nie lepiej poszukać zegarka zamiast "czegoś takiego"?

 

chcesz kupić zegarek z OH to popatrz na Orienty

np

FDB05001D0

FDB08001W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobra myśl . Mi odradzali OH mówili znudzi się i takie tam. Nie potwierdzam . super jest . Kolega jak by kupił szkielet i to nawet pożądany, to by go chyba zlinczowali ;)

Oczywiście to było żartem . :)

Popatrz na te orienty z dziurką . Coś Ci powinno przypasować.

Obawiam się o jakość tego zegarka podanego w linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym to się zakochałem/....

 

http://www.thomas-earnshaw.com/products/es-8011-01-longcase

 

czegoś takeigo szukam. i można kupić w okolicach 600zł...

 

Cóz to że on sie nie podoba 99,9 procentom użytkowników tego forum to nie znaczy ze nie ma sie podobać Tobie. Jak sie podoba to kup, ale jeśli się znudzi musisz sie liczyc z bardzo dużą strata przy odsprzedaży.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Thomas jakiśtam jest na tym samym werku, na którym owo "wcielenie Jaragara". Przepłacanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie swatch za około 400zł i po sprawie (masz wszystko co chciałeś)


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że jednak za dobry automat z widocznymi bebechami muszę zapłacić ogromne pieniądze. (niestety, orienty nie przypadają mi do gustu) lubię zegarki troszkę bardziej masywne, z wyższymi koppertami (ok 15mm) szerokość ok 45mm może być więcej, i podobają mi się właśnie takie, które mają widoczne wnętrze. Może te z małym kółkiem czyli jeśli dobrze łapię to OH, są ładne ale mnie osobiście jednak bardziej przypada do gustu coś w rodzaju (mój wymarzony ) Perrelet skeleton. Nie ukrywam, że oglądałem stornę tej marki Thomas Earnshaw, i szczerze mówiąc, jest tam wiele zegarków które mi się podobają. Lecz sami mówicie, że te mechanizmy są do kitu:( szkoda mi wydać 600zł w błoto:( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że są do kitu. To jest werk Seagulla. Po prostu powinno to ustrojstwo być ciut tańsze, bo to masowa chińska robota. Tyle ile chcą za tego Durmonta to powinny być okolice maksimum. A z Jaragarami to on ma wspólny design i kraj pochodzenia. Czyliż marna zrzynka z Breitlinga + dziura pokazująca balans. Werk - jeśli przeszedł kontrolę jakości - powinien być ok... Jeśli przeszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle zastanawiam się nad tymi Thomas Eargnshaw. Niby coś tam z kolekcji mają ciakwego, niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji, jaki tam jest werk... bo wykonanie widać dosyć ładne, najbardziej podoba mi się model es 8037-02 ze względu na taką koronkę jak mi się podoba, kolory, kształt, kolor paska itd. ale ciągle się boję, że to będzie to samo co zegarki za 80 zł na allegro... choć jest gwarancja 2 lata... hmmm więc chyba aż taki gówno to nie jest... 

orienty i seiko, nie mają nic w ofercie, za co bym zapłacił nawet 2000zł bo to nie moja stylistyka. Ehhh, nie lubię tych dylematów, kiedy wiem że coś ni jest bardzo dobre, ale jednak się podoba i wybór jest poniekąd nieracjonalny... choć z drugiej strony, chyba nie produkuje się zegarków za takie piniądze, które są zabawkami ze straganu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, egzo, uwierz że gdybym miał tyle to bym kupił, bo to właśnie coś takeigo jak szukam:) hehe, ale jednak dla mnie nie ta liga finansowo nie ma szans :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamo podobne . Wisiała kiedyś na bazarku eta przerobiona na szkielet i wsadzona do koperty z wr 100 . Jeśli to czyta ten co wystawiał i jeszcze ją ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.