Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi Kolego,

 

nigdy nie upieram się przy swojej racji, zwróć uwagę że właśnie dyskutujemy z Kolegami kto mógł popełnić ten zegarek i w którym roku .

Ja swoją opinię w dyskusji opieram (jako człowiek starej daty) na książkach które posiadam

 

post-27334-0-06620900-1568818656_thumb.jpg

tu np tabela z cechami charakterystycznymi dla srebra Londynu

 

post-27334-0-96482700-1568818938.jpg

a tu notki o twórcy tego zegarka J.Dent-cie

 

oraz oczywiście internecie i wiedzy którą posiadam (oczywiście nigdy nie twierdzę że jestem "alfą i omegą").

 

Zwróć jednak uwagę że wszyscy dyskutanci zgadzamy się co do tego że jest to zegarek J.Denta na mechaniźmie łudząco podobnym lub oryginalnym Billodes-a i dyskusja sprowadza się co do czego czy wczesny J.Dent czyli "U" z 1815 czy pośmiertny czyli "U" z 1895.

 

Oczywiście można przyjąć że wszystko było, jest i będzie podrabiane tylko warto zapytać się w jakim celu - bo w tym zegarku zwróć uwagę wszystko się zgadza napis twórcy na tarczy, zastosowany mechanizm jak i punce na kopercie pozwalają datować ten zegarek między 1815 a 1895. Dyskusja sprowadza się do tego czy pierwsza czy druga data.

Oczywiście wszystko można negować.

A tak w ogóle to warto by było poszukać w jakich latach działała firma "Sultan" która była importerem tych zegarków na rynek Turecki.

 

Pozdrawiam

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie - z dumą prezentuję Tissota po zmianach wizerunkowych dokonanych dzięki forumowemu Koledze - dzięki Roman za nieocenioną pomoc 5c57c6bcef071010cbe31708960e30d2.jpg

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie uzupełniliście ubytku w tarczy sekundowej?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie uzupełniliście ubytku w tarczy sekundowej?

A to temat pozostawiony na kolejne spotkania ... na spokoju... po Kliczkowie....

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Takie coś mi w rączki wpadło. Mam kilka pytań na ten temat.

Z jakich może być lat?

Czy jest to prosty tani mechanizm pokroju roskopfów czy coś lepszego?

Szwajcar?

Jakiej koperty szukać?

Za odpowiedzi i pomoc z góry dziękuję

452102da97dcce41fe20afe04b6bff61.jpgae91807f138fd1336b023113dfd7ce2d.jpg2d54c6ff076791d967307312f8fdf9a7.jpg2082c4a805e1becce6fb17be6ebc562e.jpg921fba4ddfbdb4be872f1cec6bd56d1f.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Lepine kotwicowy i wygląda na 15-kamieniowy, często stosowany w tej wersji przez Gustave Jacota - pewnie,że lepszy od kołkowców :)

 

Kopertę trzeba dopasować - nie jest to jakiś wyjątkowy werk, więc powinno się udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm nie jest wyjątkowy ale ciekawy.

Szwajcarski wiek XIX. Lata 50te do 80tych.

Z kopertą nie będzie łatwo. Moim zdaniem to misja prawie niemożliwa.

Trzeba spasować jednocześnie średnicę mechanizm koperta, położenie otworów pod kluczyk w deklu tylnym wewnętrznym oraz położenie tarczy t.j. godziny 12 względem koperty.

 

 

Powodzenia.

 

P.S.

 

Ciekawe są silne przebarwienia. Efekt czasu i czyszczenia szczególnie mechanicznego.

 

Po naszych dyskusjach o zabezpieczaniu powierzchni mosiądzu przed nalotami i korozją trochę poczytałem.

Równy jasnożółty kolor i wygląd powierzchni jak po bardzo drobnym piaskowaniu to efekt złocenia tzw. płomieniowego lub ogniowego.

Nacierano powierzchnię mosiądzu amalgamatem złota z rtęcią a następnie usuwano pozostałości rtęci w płomieniu/ dymie z węgla drzewnego co miało zapobiec utlenianiu.

Matoda biorąc pod uwagę toksyczność rtęci i jej oparów ryzykowna i dlatego porzucona po rozpowszechnieniu się elektrolizy.

Złocenie stosowano powszechnie dla mechanizmów mosięźnych, z wyłączeniem najtańszej masówki.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm nie jest wyjątkowy ale ciekawy.

Szwajcarski wiek XIX. Lata 50te do 80tych.

Z kopertą nie będzie łatwo. Moim zdaniem to misja prawie niemożliwa.

Trzeba spasować jednocześnie średnicę mechanizm koperta, położenie otworów pod kluczyk w deklu tylnym wewnętrznym oraz położenie tarczy t.j. godziny 12 względem koperty.

 

 

Powodzenia.

 

P.S.

 

Ciekawe są silne przebarwienia. Efekt czasu i czyszczenia szczególnie mechanicznego.

 

Po naszych dyskusjach o zabezpieczaniu powierzchni mosiądzu przed nalotami i korozją trochę poczytałem.

Równy jasnożółty kolor i wygląd powierzchni jak po bardzo drobnym piaskowaniu to efekt złocenia tzw. płomieniowego lub ogniowego.

Nacierano powierzchnię mosiądzu amalgamatem złota z rtęcią a następnie usuwano pozostałości rtęci w płomieniu/ dymie z węgla drzewnego co miało zapobiec utlenianiu.

Matoda biorąc pod uwagę toksyczność rtęci i jej oparów ryzykowna i dlatego porzucona po rozpowszechnieniu się elektrolizy.

Złocenie stosowano powszechnie dla mechanizmów mosięźnych, z wyłączeniem najtańszej masówki.

Hmm, ciekawe informacje, dziękuję bardzo a koperty i tak będę szukał, a nóż to się uda

 

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Powiem wam, że werk jest po serwisie i całkiem przyjemnie pracuje a czas trzyma elegancko

 

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę szukaj, trzymaj się średnicy i niech będzie srebrna, resztę można przelutować.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim ( jak się okazało nienajgorszym ) zakupie Tissota zdecydowałem się na taki zakup - mam nadzieję, że nie jest to spektakularna "wtopa" . Pozdrawiam Marcin. b287852712f6d54b5c73cb468e868f12.jpgc49180da8eebcc4a68e92c1d014f4f9f.jpg

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawe informacje, dziękuję bardzo a koperty i tak będę szukał, a nóż to się uda

 

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Powiem wam, że werk jest po serwisie i całkiem przyjemnie pracuje a czas trzyma elegancko

 

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

 

Sądzę,że przy odrobinie wysiłku znajdziesz kopertę srebrną do tego werku - poszukaj na aukcjach czegoś z uszkodzonym balansem i upewnij się tylko co do wymiarów.

 

Co do Omegi Mercela - na pewno to nie wtopa :) Szkoda,że nie srebrna, ale ta kolejowa tarcza jest bardzo ładna - gratuluję. Ten bigielek warto by wymienić na bardziej proporcjonalny ;)

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Omegi Mercela - na pewno to nie wtopa :) Szkoda,że nie srebrna, ale ta kolejowa tarcza jest bardzo ładna - gratuluję. Ten bigielek warto by wymienić na bardziej proporcjonalny ;)

 

Ja nie moge... Jak nie wskazówka to bigiel..  :)  a jaki byc powinien rodzi sie pytanie.. :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Omegi Mercela - na pewno to nie wtopa :) Szkoda,że nie srebrna, ale ta kolejowa tarcza jest bardzo ładna - gratuluję. Ten bigielek warto by wymienić na bardziej proporcjonalny ;)

 

Ja nie moge... Jak nie wskazówka to bigiel..  :)  a jaki byc powinien rodzi sie pytanie..

Po prostu pełniejszy - twój jest za mały,ściśnięty i przez to źle wygląda

Na zdjęciu Omega i Schafhausen

post-68206-0-75256600-1569863007_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź - się znaczy będzie szukanie....

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim ( jak się okazało nienajgorszym ) zakupie Tissota zdecydowałem się na taki zakup - mam nadzieję, że nie jest to spektakularna "wtopa" . Pozdrawiam Marcin.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

Witaj, tak jak Ci napisałem

 

"bigli ci u nas dostatek"  :D

 

post-27334-0-32864400-1569905169_thumb.jpg

 

narzędzi do ich naprawy i kształtowania też  :D

 

post-27334-0-41648500-1569905258_thumb.jpg

 

:rolleyes:

 

post-27334-0-05950800-1569905285.jpg

 

choć jak znam życie to zawsze będzie coś nie tak a to za duża średnica a to za mała grubość  ;)

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebrny "private label" na częściach/werku Tavannesa. Bardzo ładna porcelanowa tarcza. Wskazówki nieoryginalne - pewnie były ludwikowskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....... Wskazówki nieoryginalne - pewnie były ludwikowskie.

 

Wskazówki masz rację ale do ludwików nie pasuje mi czarny sekundnik a wygląda na oryginalny, może gruszki lub katedralne?

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś przykrótki ten sekundnik, prawda?

Złote punkty minutowe na tarczy (i złocenia koperty) sugerują jednak wskazówki w kolorze złotym, a cyfry rzymskie określają grubość minutowej czyli katedralne raczej nie pasują.

 

Lata? Wygląda na okolice lat 20.

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

znajomy ma taką oto kieszonkę, prośba o jakiekolwiek informacje o tym zegarku, z góry dziękuję.

 

https://photos.app.goo.gl/i6DMeUuTkNc9pd8n6

 

 

https://www.google.com/search?sa=X&sxsrf=ACYBGNRm50SSGc7qMrBP_7Bzh8egjCgajQ:1570033906589&q=Uhrenfabrik+Gebr.+Loesch,+Leipzig&tbm=isch&source=univ&client=firefox-b-d&ved=2ahUKEwiNkqaKgP7kAhWz86YKHSyoD5gQsAR6BAgJEAE&biw=1428&bih=737#imgrc=QedGXUA7aRcvlM:

 

 

Na tarczy masz napisane  Gebrüder Loesch Leipzig   -  Bracia Loesch Leipzig - mieli fabrykę zegarków w Lipsku

 

Niemcy kochali wskazówki ludwikowskie - obstawiam że takie właśnie powinny być - ale to tylko moje zdanie

 

 

800px-Gebr%C3%BCder_Loesch_Leipzig_Uhren

Tutaj gościu pisze że nie mieli fabryki tylko byli sprzedawcami (handlowali)

https://www.gutefrage.net/frage/weiss-jemand-was-das-fuer-eine-taschenuhr-ist

 

Gebürder Loesch aus Leipzig. 

So weit mir bekannt, waren das keine Uhrenhersteller, sondern Uhrenhändler, die bereits vor 1900 im Versandgeschäft/Kataloggeschäft tätig waren. Wie viel Uhrenhändler damals, ließen sie ihren Namen auf den Produkten anbringen, bzw. ließen Werke von Hersteller A mit Gehäusen von Hersteller B Kombinieren und  schrieben dann ihren Namen drauf.

 

 

Gebrder Loesch z Lipska.

 

O ile mi wiadomo, nie byli to producenci zegarków, ale sprzedawcy zegarków, którzy byli aktywni w sprzedaży wysyłkowej / katalogu przed 1900 rokiem. Podobnie jak wielu handlarzy zegarkami w tym czasie, na produktach umieszczano ich nazwy lub prac producenta A w połączeniu ze skrzynkami producenta B, a następnie umieszczano na nim swoją nazwę.

Tekst z tłumacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Kolegi Romana korona zyskała nową aureolę :) - dzięki raz jeszcze. 7f28e34cd4cce951f321bf67e3932976.jpg7a55eaee4d06aeb5aa8bfa419a4dcc49.jpg

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.