Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość vitriol

SEIKO - zagraniczne sklepy, modyfikacje co, gdzie i jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Vitriol może i ładniej ale to tak jakbym doBMW zamiast oryginalnego znaczka 1.8 zamontował M-Power. Jeżeli już to zmiana bezela na jakiś z limitowanego sumiaka bo jest subtelniejszy i od tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mod fajny, kiedyś bardziej mi się podobał ale teraz mając jedno sumo na pewno nie rozgrzebałbym go do takiego moda. Czy kupiłbym drugie na modzenie? Raczej nie, chyba wolałbym poczekać, dołożyć i kupić MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Chciałem namacalnie sprawdzić jakość wskazówek Jake'a. Jest Ok.

 

Bezel do limitki SBDC027 kosztuje zbyt dużo, nie pamiętam dokładnie, ale coś 300 EUR, czy nawet ponad. Biorąc pod uwagę, że nie jest ceramiczny a tylko lakierowany uważam że to chore pieniądze. Mnie koperta MM300 się nie podoba, nie patrzę na moda jak na tuning a jak na połączenie najlepszego z dwóch światów - koperta sumo i tarcza, wskazówki MM300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, o ile są, to gdzie można kupić bezele do SEIKO Samurai SNM i Stargate SRP? Mogą być aftermarket/mod/inny. Z góry ziękuję za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Oby wyszła też ceramika w domyślnym designie Seiko.

 

4427afcda8575f78a927b8067ab64872_1024x10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Trzy filmiki a dużo udanych modów.

 

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Monsterwatches jest w Holandii, nie jest to 'sklep' a raczej mocno rozwinięta działalność hobbystyczna, ale moim zdaniem jest pierwszym miejscem gdzie pytałbym o części do Seiko.

 

 

Przy okazji - gdzie kupić lumę:

 

NoctiLumina

WatchLume

Walsh - Luminous compounds

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuje czarny bezel do seiko srp637,orientuje się ktoś gdzie mógłbym zdobyć takowy bezel, pisałem już do panów z pierwszej strony i tylko mam jedną odpowiedż i trochę cena mnie przeraża dlatego szukam dalej. Pzdr.

 

P1000678.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim "modzie" - SARB035 na jubilee od SKX13 (należy się trochę pomęczyć z dogięciem końcowych ogniw):

 

53ef6ffd3f21a0d04ea5002ac77b804e.jpg

 

Dla porównania to samo na SARB033:

 

051e998e7d96c7b632bfeadc95d42c7f.jpg

 

Zastanawiam się, bo fabrycznej bransolety nie jestem w stanie dopasować od obwodu nadgarstka ze względu na brak dobrej mikroregulacji w zapięciu. Jest jeszcze opcja kombinowania z zapięciem, by zyskać mikroregulację:

 

20150323151938_kekcckngfc5.jpg

 

Można też kombinować z wymianą całego zapięcia, ale to już trochę zabawy. (Należy dokupić specjalne ogniwo z teleskopem i jakieś inne zapięcie Seiko 18mm.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zestawienie wyglada nieźle.

Jedno jest pewne ze bedzie wygodne.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam SKX013 i na próbę przełożyłem bransę do SARBa. Na żywo wygląda lepiej, niż na tych zdjęciach, tyle że ewidentnie należałoby umiejętnie dogiąć ogniwa końcowe, by schodziły równo z krzywizną uszu. Bransy od SKXa nie poświęcę, ale mogę zawsze domówić drugą. Co do wygody, oj tak - SKX na jubilee nosi się jak złoto. SARB na jubilee przypomina już trochę Rolexa Datejust :P


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie byłem przekonany do bransolety od SKX ( tak jak i do samego zegarka ) ale komfort użytkowania jest bardzo dobry.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim "modzie" - SARB035 na jubilee od SKX13 (należy się trochę pomęczyć z dogięciem końcowych ogniw):

 

 

 

Dla porównania to samo na SARB033:

 

 

 

Zastanawiam się, bo fabrycznej bransolety nie jestem w stanie dopasować od obwodu nadgarstka ze względu na brak dobrej mikroregulacji w zapięciu. Jest jeszcze opcja kombinowania z zapięciem, by zyskać mikroregulację:

 

 

 

Można też kombinować z wymianą całego zapięcia, ale to już trochę zabawy. (Należy dokupić specjalne ogniwo z teleskopem i jakieś inne zapięcie Seiko 18mm.

Wygląda to bardzo dobrze. Uwielbiam jubilee za wygląd i lekkość. Niektórym przeszkadza, że jest licha, ale dla mnie to akurat zaleta.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licha - dobre okreslenie dla pierwszego wrażenia jakie sprawia ta bransoleta.

Pózniej jest juz tylko lepiej.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Jubilee i SARB to bardzo dobre połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc dziwi mnie, że do tak popularnego zegarka nie ma na rynku alternatywnych bransolet, tak jak np. do SKXów jest masa dedykowanych opcji z pełnymi ogniwami końcowymi. Że nie wspomnę o braku półogniw do bransolety fabrycznej albo chociaż wersji zapięcia z jedną dziurką mikroregulacji @!#% więcej.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Szczerze mówiąc dziwi mnie, że do tak popularnego zegarka nie ma na rynku alternatywnych bransolet, tak jak np. do SKXów jest masa dedykowanych opcji z pełnymi ogniwami końcowymi.

 

Tak, ale cały aftermarket kręci się wokół diverów Seiko, SARB chyba 50/50 ląduje na paskach, może stąd mniejszy popyt.

Jubilee SKX031 przypasowałem też do Alpinista. Z drugiej strony, ktoś tutaj zamontował do Alpinista ebayowy aftermarket jubilee datejuste'a. Nie pamiętam czy miała SEL, ale możesz poszukać jak to wyglądało.

 

Że nie wspomnę o braku półogniw do bransolety fabrycznej albo chociaż wersji zapięcia z jedną dziurką mikroregulacji @!#% więcej.

To jest na osobny temat do narzekań :) Mam tak samo w niebieskiej limitce, rozwiązaniem jest takie zapięcię, ale do SARBa chyba potrzebujesz 18mm.

 

ACC-DE22-016B-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten motylek to byłoby dobre rozwiązanie, gdyby robili je w rozmiarze 18mm (ani na ebayu, ani na strapcode itd. nie ma - wszystko 20mm+). Nawet gdyby takie zapięcie nabyć, trzeba by napisać do Japonii zapytanie o dodatkowe ogniwo z teleskopem, bo w SARBie jest tylko jedno takie (to które wchodzi od strony mikroregulacji) - po drugiej stronie jest inne. Ogólnie dużo zachodu i pewien koszt.

 

Bransoleta od SKX013, nowa i oryginalna (wersja z gładkimi bokami ogniw, nie zgniataną blachą) to koszt ok. 200zł. Przy czym musiałbym dogiąć umiejętnie ostatnie ogniwa pod kopertę SARBa. Jeszcze się zastanowię na tą opcją.

 

Póki co przetestuję przedłużkę zapięcia, bo to najtańsza impreza. Będę musiał tylko przepolerować boki na błysk, by pasowała do fabrycznego zapięcia i może takie połączenie nie będzie mnie razić, a przynajmniej załapię odpowiednie dopasowanie. Zegarek i tak docelowo zamierzam nosić na pasku, ale szkoda by bransoleta leżała cały czas nieprzydatna, w szczególności latem.

 

Żeby nie zaśmiecać tematu - przy okazji poszukiwań rozwiązania problemu z SARBem, natknąłem się na zdjęcia ciekawego moda do SKX007/9.

 

3349179b08ecf73531479896ce2107bb.jpg

093be33dbc93befaf5efda62a6d1ee35.jpg

 

Gładki bezel od murphy manufacturing i zegarek wygląda zupełnie inaczej.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim "modzie" - SARB035 na jubilee od SKX13 (należy się trochę pomęczyć z dogięciem końcowych ogniw):

 

Dla porównania to samo na SARB033:

Super wyszło.

Brak regulacji na zapięciu i brak "połowy" ogniwa miałem w Seiko Byczku. Jest to naprawdę irytujące. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten motylek to byłoby dobre rozwiązanie, gdyby robili je w rozmiarze 18mm (ani na ebayu, ani na strapcode itd. nie ma - wszystko 20mm+). Nawet gdyby takie zapięcie nabyć, trzeba by napisać do Japonii zapytanie o dodatkowe ogniwo z teleskopem, bo w SARBie jest tylko jedno takie (to które wchodzi od strony mikroregulacji) - po drugiej stronie jest inne. Ogólnie dużo zachodu i pewien koszt.

 

Bransoleta od SKX013, nowa i oryginalna (wersja z gładkimi bokami ogniw, nie zgniataną blachą) to koszt ok. 200zł. Przy czym musiałbym dogiąć umiejętnie ostatnie ogniwa pod kopertę SARBa. Jeszcze się zastanowię na tą opcją.

 

Póki co przetestuję przedłużkę zapięcia, bo to najtańsza impreza. Będę musiał tylko przepolerować boki na błysk, by pasowała do fabrycznego zapięcia i może takie połączenie nie będzie mnie razić, a przynajmniej załapię odpowiednie dopasowanie. Zegarek i tak docelowo zamierzam nosić na pasku, ale szkoda by bransoleta leżała cały czas nieprzydatna, w szczególności latem.

 

Żeby nie zaśmiecać tematu - przy okazji poszukiwań rozwiązania problemu z SARBem, natknąłem się na zdjęcia ciekawego moda do SKX007/9.

 

 

 

 

Gładki bezel od murphy manufacturing i zegarek wygląda zupełnie inaczej.

Wygląda to nieźle, ale dla mnie kastracja funkcji bezela z diverze to marnotrawstwo ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś używa bezela zgodnie z przeznaczeniem, to tak. W większości przypadków jest to zmiana, jak każda inna - jak się podoba, to działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez klepo
      Chciałbym zapytać czy to jest warte tych pieniędzy ..
      https://www.amazon.de/dp/B0084C2HJI?da_df=1&tag=dradisplay0b-21&ascsubtag=98a342c2094d034e304d07f19269eee0_CT&ref=dra_a_rv_mr_ho_xx_P600_100
    • Przez klepo
      Witam wszystkich
      Poszukuję bransolety Super Engineer II do Seiko SRP 637 Baby Tuna. Kupiłbym na stronie Strapcode ale jak podliczyć wszystkie koszty to niestety może być nawet 800zł. Szukam więc albo używanej w ładny stanie albo jakiegoś nowego zamiennika (nie wiem jak tam jest z jakością). Za każdą pomoc składam z góry podziękowanie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.