Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alex37

Jaki zegarek z kompasem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić zegarek z kompasem. Trochę podróżuję i mógłby się przydać. Chciałbym coś z seiko, citizena, może orienta.

Zegarek powinien posiadać następujące parametry:

- koperta stal lub tytan, absolutnie nie plastik

- najchętniej bransoleta

- koperta nie mniejsza niż 40mm

- absolutnie nie lorus i jemu podobne

- chętnie szafirowe szkło.

 

Wydaję mi się, że pasowałby mi citizen altichron, aczkolwiek cena osiagająca 3000zł w tym przypadku będzie za wysoka.

 

Może mi ktoś doradzić jakich modeli szukać?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko sarg 003

Seiko alpinist na bransolecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko sarg 003

Seiko alpinist na bransolecie

 

Ciekawe modele, a cos mniej klasycznego a bardziej krzykliwego (wizualnie) możesz mi polecić? Może być równeiż citizen.

 

Na jakiej zasadzie działa w nich ten kompas? Któryś model miał tylko podziałkę obracaną dodatkowym pokretłem, mnie oczywiście chodzi o w pełni funkcjonalny kompas ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka cena Cie interesuje? Ja proponuje Casio PRW-6000, z tamtych firm to ciężko dostać coś takiego jak ten protrek ;)
Jakością nie odstaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One odpadają bo to kompas słoneczny czyli pi razy drzwi... Musisz szukać czegoś w zegarkach kwarcowych. Ja osobiście nie znam zegarka mechanicznego z kompasem magnetycznym chyba, że doczepka na pasku.

 

sprowadzenie tego zegarka wyjdzie jakieś 2400-2500

http://www.shoppinginjapan.net/bn4021-02e

 

jeżeli będziesz kupował na własną rękę musisz uważać bo są dwie odmiany, jedna wyskalowana w stopach, druga w metrach, a że to zegarek analogowy nie ma możliwości tego przestawienia.

 

Poza tym Casio Protrk/Pathfinder/G-shock, Tissor -T-touch Expert, Omawiane Citizeny, wszelkiej maści Garminy, Suunto, Timex,  Seiko też coś miało, ale nie produkuje już tej linii - trzeba by szukać z ubiegłego roku ... 

 

SBEB003_1.jpg

 

Musisz podać przedział cenowy i sposób realizacji kompasu czy analogowy czy cyfrowy ... a co najważniejsze w jaki sposób ma pokazywać czas ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to się poddaję.

Burns , mógł byś mi przybliżyć działanie kompasu w sargu lub alpiniscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przedzial cenowy to altichron się łapie, bo na ibaju lata poniżej 2k. Dzięki za info, będe zwracal uwage na jednostki.

 

Kompas ma dzialać jak kompas, podane w 2 gim poście zegarki faktycznie posiadają kompas, ale przypominający działaniem szukanie mchu na korze drzew, takie rozwiązanie nie będzie dla mnie dobre.

 

Plastikowe zegarki odpadają, musi być metalowy koloru metalicznego, widzę Panowie że nie będzie łatwo taki znaleźć.

 

W każdym razie dziękuję za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tyle się dowiedziałem ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z serii casio protrek z linii prx/pwx. Np. prx-7000t.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z serii casio protrek z linii prx/pwx. Np. prx-7000t.

Kasjo za 5000 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.