Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tom1303

Revue Thommen Cricket

Rekomendowane odpowiedzi

Trafil mi sie dosyc okazyjnie taki oto" budzik". To lata 90 - te czy moze jednak Vintage? Ciekawy werk w bardzo dobrym stanie (moim skromnym zdaniem). Zegarek i budzik nakreca sie jedna koronka .Koronka nakreca sie w obie stony . czy ta jedna koronka obsluguje dwie sprezyny? Nie spotkalem sie jeszcze z takim rozwiazaniem...

Czy ktos, cos moze wiecej napisac o tym zegareczku.

post-76533-0-76492000-1450082519.jpg

 

post-76533-0-24018800-1450082503.jpg

 

post-76533-0-94247600-1450082488_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Lata 90.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Mechanizm to słynny 120 Cricket Vulcaina, w Revue Thommen zwany Revue RT80. Kiedyś obie firmy stanowiły jedno. :)

Cricket to pierwszy budzik zaprojektowany do noszenia na nadgarstku i wprowadzony do produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nad tym werkiem wspólnie pracowały cztery firmy, tych dwóch teraz nie mam jak sprawdzić, ale w sieci to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Ja znalazłem info, że w 1947 pokazał go Vulcain. Za mechanizm dostał nawet nagrodę, czym chętnie się chwalił na swoich mechanizmach (napis Vulcain Grand Prix). Dopiero w 1961 połączył się z Revue, Phenix Watch Co i Buser Freres & Cie w grupę M.S.R. Dlatego Cricket był wykorzystywany (zapasy mechanizmów) również przez Revue jeszcze w latach 90-tych. Od 2001 r. (wskrzeszenie firmy) wyłączne prawo do Cricketa ma znowu Vulcain.

tom1303 - ze swoim Cricketem możesz spokojnie wpisać się do klubu Vulcaina. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm to słynny 120 Cricket Vulcaina, w Revue Thommen zwany Revue RT80. Kiedyś obie firmy stanowiły jedno. :)

Cricket to pierwszy budzik zaprojektowany do noszenia na nadgarstku i wprowadzony do produkcji.

 

Ja znalazłem info, że w 1947 pokazał go Vulcain.

 

 

Norbert,

Eterna w 1931 roku pokazała zegarek naręczny z 8 dniową rezerwą chodu i alarmem.

 

__

 

Pokazany Cricket piękny!


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za ciekawe informacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Tomek - dzięki za poprawkę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.