Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bosunn

Amfibia - mam pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

moze da sie ten drut w srodku jakos podchaczyc i tak odksztalcic by bardziej wystawał, wówczas bezel trzymałby sie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza mocnym przyciąganiu do dna nie będzie problemów :lol:


E===Antea====>

E===Samurai===>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze da sie ten drut w srodku jakos podchaczyc i tak odksztalcic by bardziej wystawał, wówczas bezel trzymałby sie lepiej.

 

Jeżeli już tą metodą, to ostrożnie i nie punktowo - potrafi pęknąć, a o drut nierdzewny coś ostatnio ciężko.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza mocnym przyciąganiu do dna nie będzie problemów :D

a to dobrze, lubie sobie czasem poplynac pod woda, nigdy nie zapomne jak po raz pierwszy i jak narazie jedyny przeplynalem 50m pod woda zabka :lol:


Pozdrawiam, Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nigdy nie zapomne jak po raz pierwszy i jak narazie jedyny przeplynalem 50m pod woda zabka :D

 

Z tą dryfkotwą raczej tego nie powtórzysz...

:lol:

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że w dół :lol:


E===Antea====>

E===Samurai===>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba że w dół :lol:

 

No, z TYM sprzętem jest szansa na rekord świata :D

Gorzej, że dla zaliczenia rekordu zawodnik musi wypłynąć żywy :twisted:

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość burchard

Witam. Mam pytanie, moja Amfibia przy średnim wstrząsie zatrzymuje się na moment potem bez zbędnych ruchów rusza.

Chodzi idealnie (jak na Amfibie), nie mam z nią problemów. Czy to zatrzymywanie kwalifikuje się do lekarza?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba że w dół :lol:

 

No, z TYM sprzętem jest szansa na rekord świata :D

Gorzej, że dla zaliczenia rekordu zawodnik musi wypłynąć żywy :twisted:

 

J.

 

hah :) dobre :)

hmm moze rekordu nie pobije ale biceps sobie powieksze 8)


Pozdrawiam, Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie, moja Amfibia przy średnim wstrząsie zatrzymuje się na moment potem bez zbędnych ruchów rusza.

Chodzi idealnie (jak na Amfibie), nie mam z nią problemów. Czy to zatrzymywanie kwalifikuje się do lekarza?

Pozdrawiam!

 

1. Jak długi moment?

2. co to jest "średni wstrząs"?

 

Przy zadziałaniu ułożyskowania przeciwwstrząsowego mechanizm tego typu może zgubić 1/5 nawet do 1/3 sekundy.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość burchard

1. Jak długi moment?

2. co to jest "średni wstrząs"?

 

Przy zadziałaniu ułożyskowania przeciwwstrząsowego mechanizm tego typu może zgubić 1/5 nawet do 1/3 sekundy.

 

Z odległości około 10cm uderzam o ręke więc nie jest to silny wstrząs.

Tak to jest około 1/5 sekundy, czy to jest jakiś defekt czy to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba to działa troszkę za miękko - może być kłopot przy wibracjach. Przejdź się do zegarmistrza, sprawdzenie nie jest pracochłonne, więc nie wyniesie wiecej niż 5 zł.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość burchard
Chyba to działa troszkę za miękko - może być kłopot przy wibracjach. Przejdź się do zegarmistrza, sprawdzenie nie jest pracochłonne, więc nie wyniesie wiecej niż 5 zł.

 

J.

 

Ok. Dzieki!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie Koleżanki i Kolegów na Forum!

Dziękuję wszystkim za wiele cennych uwag dotyczących Amfibii. Przeglądając wypowiedzi Kolegów, wiele ciekawych rzeczy się dowiedziałem, może nie tylko z dziedziny zegarków. Przepraszam, że wcześniej nie napisałem; może brak czasu, gonitwa dnia codziennego, może dlatego, że z natury jestem małomówny. Co do mojego zakupu (Amfibii) na razie jest to nieaktualne. Słuchając rady jednego z Kolegów z niniejszego Forum, kupiłem Orienta 100M, używanego, lecz w dobrym stanie. Wydaje mi się, że ta klasa wodoszczelności spełni moje wymagania, którymi są pływanie przez godzinę czasu i nurkowanie do głębokości 7 m. Innym powodem rezygnacji z Amfibii jest sprawa polityczna. Jeśli Rząd Rosji nałożył embargo na nasze wyroby, szczególnie mięso, postanowiłem i ja nałożyć embargo na wszystkie produkty Rosji. Nie wiem, czy moja decyzja jest słuszna, co bowiem winien jest szary obywatel na poczynania rządzących. Być może kiedyś kupię Amfibie, być może...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Twój tryb myślenia, należałoby zlikwidować ten dział w forum- w ramach embarga :)

Ja nie nakładam embarga i nadal kupuję i sprzedaję TYLKO radzieckie zegarki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość em_gie

Też staram się nie kupować produktów rosyjskich czy chińskich. Od zawsze.

Czym innym są jednak zegarki używane czy też sowieckie, nie sprzedawane obecnie.

Z przyjemnością natomiast kupowałbym regularnie produkty estońskie ale jakoś nic znaleźć nie mogę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Koleżanki i Kolegów na Forum!

Dziękuję wszystkim za wiele cennych uwag dotyczących Amfibii. Przeglądając wypowiedzi Kolegów, wiele ciekawych rzeczy się dowiedziałem, może nie tylko z dziedziny zegarków. Przepraszam, że wcześniej nie napisałem; może brak czasu, gonitwa dnia codziennego, może dlatego, że z natury jestem małomówny. Co do mojego zakupu (Amfibii) na razie jest to nieaktualne. Słuchając rady jednego z Kolegów z niniejszego Forum, kupiłem Orienta 100M, używanego, lecz w dobrym stanie. Wydaje mi się, że ta klasa wodoszczelności spełni moje wymagania, którymi są pływanie przez godzinę czasu i nurkowanie do głębokości 7 m. Innym powodem rezygnacji z Amfibii jest sprawa polityczna. Jeśli Rząd Rosji nałożył embargo na nasze wyroby, szczególnie mięso, postanowiłem i ja nałożyć embargo na wszystkie produkty Rosji. Nie wiem, czy moja decyzja jest słuszna, co bowiem winien jest szary obywatel na poczynania rządzących. Być może kiedyś kupię Amfibie, być może...

 

Tak Cię to mięso boli? A nie boli Cię, że inne polskie produkty do Rosji wjeżdżają bez problemu? Ciekawi mnie też czemu rosyjskie embargo na śmierdzące mięso jest rozdmuchane do granic możliwości, a o ukraińskim cisza. Czyżby kwestia poprawności politycznej? Do kolegi z góry- kupując produkty etońskie wspierasz budowę w Estonii pomników estońskich ochotniczych oddziałów waffen ss, tych samych które bohatersko spacyfikowały powstanie warszawskie i tych samych za których zbrodnie na Polakach rząd Estonii nigdy nas nie przeprosił.

Reasumując proponuję nie mieszać tu kwestii politycznych, gdyż ludzie mają różny dostęp do informacji i różne poglądy a po co się spierać? Poza tym to forum o zegarkach a nie o mięsie :wink: naszczeście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to że polskie mięso cały czas w Rosji jest sprzedawane tyle że idzie tam przez Czechy stając się po drodze mięsem czeskim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzy-bolec

Ja miałem 3 amfibie i wszystkie wcześniej lub później udało się wyregulować ( dla mnie zadowalajacy wynik to +- 3sek/24h w temp. pokojowej) i tak trzymały.

Mam pewne spostrzeżenie na temat wszystkich Vostoków - zaczynają naprawdę dokładnie chodzić w wysokich temperaturach ( to chyba wynika z "pracy" metalu mechanizmu" jak sądzę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie Koleżanki i Kolegów na Forum!

Muszę się przyznać, że wystąpił u mnie nawrót chęci posiadania Amfibii. Politykę odstawiłem na bok; zostałem zresztą dość mocno zbesztany przez Kolegów. Słusznie i dzięki im za to.

Mam kolejne pytanie. Z mojej natury wolę kupić coś lepszego, zaoszczędzić trochę, ale jak kupić to żeby było na lata i w pełni być zadowolonym. "VOSTOK" ma w swojej ofercie nową serię Amfibii, konkretnie to interesuje mnie model "Seaman". Koszt 480 zł. Czy ktoś miał już jakieś doświadczenie w tej nowej serii i może się podzielić swoimi spostrzeżeniami. Przed zakupem wstrzymuje mnie cena; czy te zegarki są jej warte? Czy lepszy będzie któryś z tradycyjnych modeli za 130/140 zł.? Nadmienię, że nie lubię zegarków "ładnych", gdyż po prostu nie pasują do mojej urody. Zegarek o klasie wodoszczelności 200m nie jest mi potrzebny do szpanu. Ma to być przysłowiowy wół roboczy, trwały i niezawodny; autentycznie ma służyć mi w wodzie i przy nurkowaniu parę metrów w głąb. Szukając na Allegro trafiłem na ofertę SEIKO SAMURAI w cenie wywoławczej ok. 550 zł. z opcją "kup teraz' - 600 zł. Różnica w cenie niewielka, ale mam jakieś przeświadczenie, że SEIKO do Vostoka ma się tak jak w samochodach Toyota do Moskwicza.

Z góry dziękuję za rady; samemu trudno jest sobie radzić, zwłaszcza gdy emocje biorą górę nad rozsądkiem.

Pozdrawiam Wszystkich - B.S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jest tak:

Vostok Amfibia za 140 zł to stosunek jakość/cena rewelacyjny. Za 480 zł to już ta relacja jest taka sobie :roll: Faktycznie Samuraj w tym wypadku jest o wiele lepszą propozycją. Faktycznie Toyota i Moskwicz ;)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tam od razu toyota i moskwicz. Pewnie sejko trochę lepszym będzie, ale i droższym przecie jest. Nowe amfibie są fajne, choć stosunek cena jakość na pewno już nie ten co stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.