Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

DukeNukem1977

Niemożność trafienia mostkiem w oś koła wychwytowego.

Recommended Posts

Drodzy Forumowicze.
Jestem przeciętnym psujem radzieckich zegarków i podczas rozbierania Poljota 2609H i próbie jego ponownego złożenia, napotkałem problem. Otóż nie mogę "trafić sobie" we wszystkie 3 osie, po dokręceniu mostka i lekkim nakręceniu sprężyny koło sekundowe kręci się z dużą prędkością, balans nie pracuje, najpewniej nie jestem w stanie trafić osią koła wychwytowego w otwór łożyskowy. Proszę o poradę dotyczącą tego, w jaki sposób powinienem zakładać mostek. Dla zobrazowania etapu, na jakim się znajduję - załączam zdjęcie.

post-67509-0-95293400-1456166974_thumb.jpg

Cóż jeżeli już skręciłeś mostek pomimo iż nie trafiłeś wszystkimi ośkami, to mogłeś ułamać którąś i teraz masz efekt.

Niech się wypowiedzą znawcy, najlepiej zanieś do jakiegoś Zegarmistrza to Ci to złoży do kupy.

Kupię: ---.

Cóż jeżeli już skręciłeś mostek pomimo iż nie trafiłeś wszystkimi ośkami, to mogłeś ułamać którąś i teraz masz efekt.

Niech się wypowiedzą znawcy, najlepiej zanieś do jakiegoś Zegarmistrza to Ci to złoży do kupy.

Osie zdecydowanie są całe. Obok mam jeszcze 8 takich działających poljotów, więc mogłem sobie porównać. :P

Do Zegamistrza się nie wybiorę - po pierwsze mi wstyd, a po drugie kupiłem kiść poljotów za grosze aby popracować na żywym organiźmie. Chciałem sam do tego dojść...

próbuj do skutku...uda się...

Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

próbuj do skutku...uda się...

Chyba faktycznie nic lepszego nie da się wykombinować. Balans jakimś cudem założyłem, a głupiego mostka nie potafię. :D

Zwykle przy rozbieraniu zegarka wpierw wyjmuje się balans z włosem i półmostkiem. Następnie odkręca się półmostek kotwicy (po uprzednim "spuszczeniu "sprężyny przez kontrolowane popuszczanie koronki klucza przy odchylonej zapadce) i wyjmuje kotwicę. Teraz można odkręcić wkręty mostka i oddzielić od korpusu.

Składa się w odwrotnej kolejności. Przy wyjetym balansie i kotwicy masz dostęp okiem i pęsetą do wszystkich trzech kół z najtrudniejszym do osadzenia kołem wychwytowym. Po udanym złożeniu możesz sprawdzić działanie przekładni chodu. Jak jest OK wkładasz kotwicę sprawdzasz wychwyt i na końcu balans. Wtedy ewentualnie możesz oczekiwać sukcesów.

K.R.

Zwykle przy rozbieraniu zegarka wpierw wyjmuje się balans z włosem i półmostkiem. Następnie odkręca się półmostek kotwicy (po uprzednim "spuszczeniu "sprężyny przez kontrolowane popuszczanie koronki klucza przy odchylonej zapadce) i wyjmuje kotwicę. Teraz można odkręcić wkręty mostka i oddzielić od korpusu.

Składa się w odwrotnej kolejności. Przy wyjetym balansie i kotwicy masz dostęp okiem i pęsetą do wszystkich trzech kół z najtrudniejszym do osadzenia kołem wychwytowym. Po udanym złożeniu możesz sprawdzić działanie przekładni chodu. Jak jest OK wkładasz kotwicę sprawdzasz wychwyt i na końcu balans. Wtedy ewentualnie możesz oczekiwać sukcesów.

K.R.

Dziękuję. Rozłożyłem całość i złożyłem w odpowiedniej kolejności i wreszcie mi się udało. Podaż poljotów nie zmniejszyła się w wyniku moich ingerencji i zegarek tyka radośnie.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Rhotax
      Czy komuś kiedyś udało się naprawić coś takiego:

Zasadniczo chodzi o to jakim klejem (i czy w ogóle) to 'chyci'.
      To od paska w zegarku serii Casio Tough Solar i czasami w specyfikacji piszą, że to pasek z żywicy
      https://www.skywatches.com.sg/reviews/brands/casio-watches/men/aq-s810wc-4av-casio-mens-tough-solar-sports-watch-aq-s810wc.htm
      a czasami piszą, że to..."plastik" (polyutherane ?)
      https://www.qoo10.sg/item/CASIO-AQ-S810W-TOUGH-SOLAR-ANALOGUE-DIGITAL-100M-MEN-WATCH-NEW/415488240?__langcd=en&__currency=USD
    • By Shadowsniper
      Szanowni Panowie.
      Po raz kolejny zwracam się do was z prośbą o pomoc w naprawie tym razem starego hermle. Dostałem do naprawy kwadransiak, dość popularny, jednakże z dziwnym, poziomym, leżącym balansem. Poniżej wysyłam kilka zdjęć. I tutaj mam do szanownych Panów pytanie, czy mają panowie całą przystawkę lub chociaż koło wychwytowe? Chętnie również link do jakiejś aukcji, będę ogromnie zobowiązany.

• By czasik
      Dzień dobry 
      Kto już odbił swoją kartę kontroli Czasu pracy🤔

• By MISTYK
      tarcza 38,9  Templariusz 

#MojecyferblatyRKMistyk
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.