Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
gienek_mkb

Klub Miłośników Zegarków ALPINA

Recommended Posts

Robby od kolegi seb71. Wygodny

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Taki dziwnie znany zestaw ;).

Moje stadko :)

10405271_GMG_2758.jpg

Fotka robiona latem w ładnym słoneczku.

Guest fidelio

ogólnie są to bardzo fajne zegarki, choć trochę mniej znane szerszemu gronu.

Ale jak już ktoś je pozna, to chętnie do nich wraca :-)

W czasie oczekiwania dokupione jeszcze na wszelki wypadek takie oto narzędzionko gdyby kiedyś naszła mnie ochota na zmianę paska:

BWiPyVl.jpg?1

Jest jeszcze jedna sztuka na Ebayu ze Szwajcarii, chyba wychodzi najtaniej razem z wysyłką gdyby ktoś był zainteresowany.

W czasie oczekiwania dokupione jeszcze na wszelki wypadek takie oto narzędzionko gdyby kiedyś naszła mnie ochota na zmianę paska:

Jest jeszcze jedna sztuka na Ebayu ze Szwajcarii, chyba wychodzi najtaniej razem z wysyłką gdyby ktoś był zainteresowany.

90PLN w Warszawie na Jana Pawła w czasownia.pl

BWiPyVl.jpg?1

Można link?

Guest fidelio

Szukałeś, trochę to trwało, ale w końcu masz :-) Gratuluję ;-)

Guest fidelio

Potwierdzam :-) Fajny sikor, a jego prostota jest ...urzekająca ;-)

Taki dziwnie znany zestaw ;).Moje stadko :)

Fotka robiona latem w ładnym słoneczku.

Środkowa najlepsza, masz jeszcze?

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Guest

Panowie, może komuś się kurzy w szufladzie bransoleta do extreme diver i chciałby się pozbyć? Chętnie przygarnę.

Środkowa najlepsza, masz jeszcze?

Mam.

Dzisiaj dotarła.

post-101561-0-77922200-1514926695.jpg

post-101561-0-97605800-1514926704.jpg

Zdjęcia niestety z telefonu więc szału nie robią. Zegarek na żywo jest natomiast piękny i jego wymiar pod mój mały nadgarstek jest idealny. 

To co mi się nie podoba to paskudny skórzany pasek z krokodyla. Jest strasznie "plastikowy". Świeci się, jest sztywny, skrzypi przy uszach i mało przyjemny w dotyku. Ten z Edoxa, którego również dzisiaj dostałem sprawia lepsze wrażenie, jest bardziej matowy i przede wszystkim bardziej miękki. Między innymi z tego powodu przymierzam się powoli do wykonania własnego paska ale to jeszcze bardzo duże zakupy przede mną jeśli chodzi o narzędzia i naukę. No i skok koronki do na pozycję do ustawienia daty mógłby mieć wyraźniejszą pozycję i większy klik ale to już szczegóły, które na początku trochę mnie zmieszały.

Coś chyba czuję, że w przyszłości będzie Alpina Alpiner 4.

To co mi się nie podoba to paskudny skórzany pasek z krokodyla. Jest strasznie "plastikowy". Świeci się, jest sztywny, skrzypi przy uszach i mało przyjemny w dotyku.

a nie mówiłem "weź na bransolecie, pasek fajniejszy dokupisz"? :)

Alpiner 4 jest sporo większy od tego, który kupiłeś. Przymierz najpierw czwórkę i się zastanów.

Pasek można zawsze zmienić na coś przyjemniejszego do noszenia. Wyboru ogromnego nie ma, bo to 21mm, ale coś się zawsze znajdzie.

Guest fidelio

Dzisiaj dotarła.

attachicon.gif2.jpg

attachicon.gif1.jpg

Zdjęcia niestety z telefonu więc szału nie robią. Zegarek na żywo jest natomiast piękny i jego wymiar pod mój mały nadgarstek jest idealny. 

To co mi się nie podoba to paskudny skórzany pasek z krokodyla. Jest strasznie "plastikowy". Świeci się, jest sztywny, skrzypi przy uszach i mało przyjemny w dotyku. Ten z Edoxa, którego również dzisiaj dostałem sprawia lepsze wrażenie, jest bardziej matowy i przede wszystkim bardziej miękki. Między innymi z tego powodu przymierzam się powoli do wykonania własnego paska ale to jeszcze bardzo duże zakupy przede mną jeśli chodzi o narzędzia i naukę. No i skok koronki do na pozycję do ustawienia daty mógłby mieć wyraźniejszą pozycję i większy klik ale to już szczegóły, które na początku trochę mnie zmieszały.

Coś chyba czuję, że w przyszłości będzie Alpina Alpiner 4.

Do mnie parę dni temu też taka przyjechała. Wszystko super, tylko ...ten dziwny rozstaw uszu. Trzeba było troszkę z paskiem powalczyć  ;) Ale sam sikor miodzio  :)

Alpiner 4 jest sporo większy od tego, który kupiłeś. Przymierz najpierw czwórkę i się zastanów.

Pasek można zawsze zmienić na coś przyjemniejszego do noszenia. Wyboru ogromnego nie ma, bo to 21mm, ale coś się zawsze znajdzie.

Wydaje mi się, że większy (czyt. lekko za duży) będzie ok.

Co do paska to problemu nie ma. Będzie to jakiś self made z materiałów takie jakie będą mi odpowiadać. Zdecydowałem, że nie będę kupował i testował pasków w ciemno tylko zrobię nowe idealnie pod siebie. Z takich materiałów jakie będą mi najbardziej odpowiadać. Mam już kilka pomysłów ale to jeszcze długa droga. Najpierw muszę kupić pod to cały warsztat.