Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DonFelipe

uszkodzony balans koszty naprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałem od znajomych nie działająca kieszonkę DOXA z diagnozą, że uszkodzony jest balans. Czy naprawa takowego elementu w doxie pochodzącej gdzieś z lat 20 XXw będzie możliwa. Jeśli tak to jakie mogą być koszty, gdy w ekstremalnym przypadku będzie trzeba całość dorabiać?

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam

Flilp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zegarmistrz pewnie wziąłby za taka naprawę ponad 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko radzę uważać - dzisiaj już nie każdy zegarmistrz potrafi naprawić balans, a już chyba wogóle mało kto robi to dobrze. I jeszcze nieźle, jak się po prostu przyzna, że nie umie. Trzeba najpierw popytać, żeby nie płacić za poprawianie partaniny.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Mam zegarmistrza ktory Ci to zrobi ,jutro zapytam ile za to by wziął (drogo nie bedzie) ..Zegarmistrz ma siedemdziesiat latek i potrafi dosłownie wszystko.....nawet włos potrafi zrobic (nie naprawic) tylko wyprodukowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

jakie to ma znaczenie czy oska balansu do ruska ,niemca czy szwajcara?Jesli w roznych cenach do roznych robi znaczy chytrus jest :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie to ma znaczenie czy oska balansu do ruska ,niemca czy szwajcara?Jesli w roznych cenach do roznych robi znaczy chytrus jest :evil:

 

Kwestia w tym czy ma gotową oś, czy ją musi wytoczyć. Ośki i włosy do "sowietów" są na składzie u każdego zegarmistrza. Oś do popularniejszej ETy czy Schilda zwykle da się znaleźć po znajomych - zdziwiłbyś się ile firm stosowało takie same zespoły balansu.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Pytałem mojego zegarmistrza.Cena całej usługi...to jest wytoczenie oski +rozebranie kieszkonki na detale z wyczyszczeniem ,przesmarowaniem ,regulacja + jak dodał moze wystapic koniecznosc szlifu kamieni balansowych (cokolwiek to znaczy) ;) 80 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze wystapic koniecznosc szlifu kamieni balansowych (cokolwiek to znaczy) ;) 80 pln

 

:shock:

Dobrze że nie doliczył zaklinania sprężyny i regulacji kolistości płyty mechanizmu.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Ja tam nie wiem ale wydaje mi sie ze tanio to robi.Ostatnio dorabiał cztery koła zebate do kwadransiaka.Całosc wyniosła kobiałkę ktora zegar przyniosła 120 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock:

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle wycięcie czterech kół za 120 zet podpada pod rozrywkę, a nie pracę zarobkową :)

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze wystapic koniecznosc szlifu kamieni balansowych (cokolwiek to znaczy) :) 80 pln

 

:shock:

Dobrze że nie doliczył zaklinania sprężyny i regulacji kolistości płyty mechanizmu.

 

J.

 

Tak, czy inaczej wg mnie to prawie za darmo, biorac pod uwage, ze sa w W-wie zakłady, gdzie za samo przesmarowanie zegarka żądaja nawet 400 zł!! (350 za Omegę, 400 za GP, ale wcale niejakiegos super, niestety :wink:) I ja wcale (wg mnie) na krezusa nie wyglądam :lol:

A powaznie, zazwyczaj cena niekoniecznie odpowiada nakładowi pracy, czy wymaganej precyzji,- spróbuj porównac cenę przegladu np. wołny i (choc to trudny do zrealizowania eksperyment) opartego na zblizonym, choc ciutke prostszym kalibrze Zenitha,- ide o zakład, że ta druga robota bedzie 2x froższa.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość guciobeker1

Ale macie pojęcie o pracy, żałość bierze! Jak zegarmistrz naprawia taki zegarek to poświęca na to co najmniej cały dzień roboczy, a jeżeli dorabianie kół zębatych to juz idzie w kilka dni. Ile byscie chcieli zarobić dziennie? 50 zł? Super! Może na gołej pensyjce netto to jest do zaakceptowania, ale praca rzemieślnika jest liczona brutto, bo koszty utrzymania firmy są wileokrotnie wyższe. Dniówka w najmniejszej firemce to obowiązkowo co najmniej 150 zł! Z tego stówę zabierają: fiskus, zus, właścicel lokalu, energetyka, telekomunikacja itd... Jak znaleźliście zegarmistrza emeryta, który nie pamięta ile kosztuje życie i ma dodatkowo emeryturę, to może on wam naprawiać zegarek nawet za darmo - jego sprawa. Taki emeryt nie płaci zusu, nie płaci czynszu, bo przewaznie naprawia u siebie w mieszkaniu, nie płaci podatków itd. Ale jak będziecie wyceniać pracę rzemieślników wg stawek emerytów, to młodzi fachowcy zdechną z głodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.