Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Luke84

Prosze o pomoc/sugestie zakupu zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega celuje w trochę więcej PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega celuje w trochę więcej PLN

 

Wiem ale ten Star to taki zegarek gdzie za mniej PLN mozna mieć design i jakość jak za więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich wypowiedzi wynika, że zegarek kupujesz z pobudek konformistycznych dlatego zapomniałbym o Seiko czy innych markach dla pasjonatów. 

GS to super zegarki ale nikt w Twoim otoczeniu nie będzie wiedział, że jest to drogi zegarek. 

Kup coś z pierwszej piątki najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce a napewno będziesz zadowolony.

Za Chronos24.pl: 1.Rolex 2.Omega 3. Patek Philippe 4. Breitling 5.Tag Hauer  (http://chronos24.pl/top-50-najpopularniejszych-marek-zegarkowych/)

 

Niestety przy takim założeniu, budżet 10000PLN nie daje zbyt wielu możliwości.

Jeśli chodzi o nowe zegarki to w zasadzie w grę wchodzi tylko TagH i jakby trochę naciągnąć budżet to podstawowe modele Breitlinga.   

Niestety w tych pieniądzach nie ma co liczyć na na mechanizmy in-house'owe. 

 

Co do Tudora, to masz racje, w pewnych środowiskach jest uznawany za "Rolexa dla ubogich" i raczej nie spełni Twoich oczekiwań.

 

Podsumowując, jeśli zależy Ci na zegarku, który będzie rozpoznawalny i będzie wysyłał "strong message" tak jak Rolex.

To lepiej poczekać, wydać więcej i być w pełni zadowolonym niż kupić zegarek tej samej klasy jak ten PD, którego sprzedałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ci dalej mimo ze napisal swiss made, proponują te Seiko i Orient Stary budując na siłę nie wiadomo jaką otoczkę jak za***iste i prestiżowe są te zegarki......(tak GS jest super wykonany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość German76

A ci dalej mimo ze napisal swiss made, proponują te Seiko i Orient Stary budując na siłę nie wiadomo jaką otoczkę jak za***iste i prestiżowe są te zegarki......(tak GS jest super wykonany)

Prestiżowe może nie, ale za***iste na pewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich wypowiedzi wynika, że zegarek kupujesz z pobudek konformistycznych dlatego zapomniałbym o Seiko czy innych markach dla pasjonatów. 

GS to super zegarki ale nikt w Twoim otoczeniu nie będzie wiedział, że jest to drogi zegarek. 

Kup coś z pierwszej piątki najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce a napewno będziesz zadowolony.

Za Chronos24.pl: 1.Rolex 2.Omega 3. Patek Philippe 4. Breitling 5.Tag Hauer  (http://chronos24.pl/top-50-najpopularniejszych-marek-zegarkowych/)

 

Niestety przy takim założeniu, budżet 10000PLN nie daje zbyt wielu możliwości.

Jeśli chodzi o nowe zegarki to w zasadzie w grę wchodzi tylko TagH i jakby trochę naciągnąć budżet to podstawowe modele Breitlinga.   

Niestety w tych pieniądzach nie ma co liczyć na na mechanizmy in-house'owe. 

 

Co do Tudora, to masz racje, w pewnych środowiskach jest uznawany za "Rolexa dla ubogich" i raczej nie spełni Twoich oczekiwań.

 

Podsumowując, jeśli zależy Ci na zegarku, który będzie rozpoznawalny i będzie wysyłał "strong message" tak jak Rolex.

To lepiej poczekać, wydać więcej i być w pełni zadowolonym niż kupić zegarek tej samej klasy jak ten PD, którego sprzedałeś. 

Dziekuje za fachowa odpowiedz, chcialbym zeby to byl zegarek od ktorego zaczne powaznie kolekcje, nie chce napewno skonczyc na jednym zegarku, chce miec te 6-7, troche jednak zaluje sprzedazy Porsche Design, nie stracilem na nim, prawde mowiac zyskalem ale nie jest to powod do radosci, i obawiam sie ze jest to juz choroba zegarkowa albo oznaki jej poczatku.

Tak ten budzet to najlepiej by bylo zeby sie zmiescil w tych 10K, ewentualnie moge podciagnac do 15K ale chcialbym zeby bylo to cos uzywanego (zdecydowanie), dlatego ze wychodze z zalozenia ze uzywany zegarek kupie 30%-50% taniej niz nowke wiec wydajac zalozmy te 15K moge miec cos co na polsce kosztuje 22-30K oczywiscie przy niesamowitym szczesciu! Tak mysle, moze racji nie mam. Wtedy taki zegarek bylby rowniez pewnego rodzaju inwestycja. Oczywiscie zamierzam kupic zegarek z rodowodem, papierami itd. Nie jest wcale wykluczone ze kupie cos tanszego, ale zdaje sobie sprawe ze jesli tak zrobie to wtedy bede szukal znowu, i znowu...

 

Odnosnie mojego otoczenia, tutaj niestety i tak nie mam czym zablysnac, majatkowo stoje OK (moze nawet mocne OK) ale w Polsce, gdzie mam zero znajomych (mieszkam tu od lipca zeszlego roku), wiec i tak zegarek bylby jakims tam podbudowaniem samooceny gdybym sobie na niego patrzyl. Wiekszosc moich znajomych, klientow mieszka w UK, sa to ludzie bardzo zamozni od zawsze (jachty, samoloty, powiazania z rodzina krolewska itd, duzo adwokatow), ja wychodze przy tym srodowisku blado, nie zalezy mi kompletnie na ich aprobacie, i uwierzcie mi ich rowniez nie interesuje jaki mam zegarek na reku. Wiec to jest glownie zakup dla mnie i uspokojenia mojej swiadomosci. 

 

Przejrzalem top50 ze strony chronos, to co mnie glownie zaintrygowalo to to ze Breitling i Omega sa na wszystkich trzech listach (PL, EU i US),

 

o Breitling znam takie urban legends ze jest to zegarek glownie zakladany w srodowisku sportowcow a nawet w UK jest czesto golem takiej "blokowej elity" potoczniej nazywanej chavs: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chav

Nie chce i nie mam zamiaru nikogo tym urazic, stwierdzam tylko stereotyp.

 

Odnosnie zegarkow Omega z kolei jest to przedewszystkim zasluga James Bond, co jak co ale mi sie one bardzo podobaja.

Nieslyszalem uszczypliwych komentarzow, poza jakimis docinkami w stylu: special agent, spy or 007...

 

Rolex - niestety tutaj musisz miec te 45+, moze 40+ inaczej na 99.9% jest to fake, a Ty jestes raczej dziwny lub pochodzisz z Eastern Europe or Russia (kolejny stereotyp z UK, tak jakby bylo cos w tym zlego).

 

Patek ten zegarek ma fantastyczna opinie, jest to niemalze legenda, i fajnie bo ma Polskie korzenie, napewno kiedys w zyciu zakupie taki zegarek (napewno uzywany, i napewno nie zadna pasowka - po prostu nie uznaje pasowek), w UK jest bardzo szanowany i jest to chyba numer 1 tam, Patek i Aston Martin maja Polskie korzenie, w Astonie taka ciekawostka, zajrzyjcie sobie tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tadek_Marek

 

Tag Heuer - i tutaj jestem w szoku, jedyny zegarek, ktory jest uplansowany w 5-tce zegarkow w Polsce a nie ma go w US, w EU tez jest na 5-tym miejscu, widac UK znowu ma inny poglad raczej dlatego ze te zegarki tam kojarzone sa przede wszystkim z Leonardo DiCaprio. Malo wiem o tej marce, kiedys kupilem nieswiadomie podrobe bedac w Polsce w jakims Lombardzie za 500PLN, oszukali naiwnego i w sumie moja wina, za zakupy wyruszac z portfelem a bez wiedzy to glupota. Ale bylo to juz kilka let temu wiec pozostal tylko zal i wstyd...

 

Jesli taki Tag, to ktory model warto wybrac? cos co nadawalo by sie do plywania, mialo bransolete, bylo fajne i podnosilo wlasna samoocene :)

 

Raczej chcialbym zeby mechanizm byl in-house, nie jest to my rule no 1 ale bylo by swietnie! Dzieki za rozwianie watpliwosci co do Tudora, no jest jeden, ktory mi sie bardzo podoba, ale niewiem nie chce kupic czegos zeby kupic...

 

Zgadzam sie i czekam na propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A GSa wszędzie olewają. A jakościowo jak Rolex czy omega .

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luke, nie pasjonuj się jakimiś rankingami tworzonymi na kolanie bo to jest absolutnie błędna droga. To jest droga dla ludzi którzy nie bardzo orientują się w zegarkach. Bardziej zabłyśniesz w towarzystwie posiadając jakiś mniej popularny model, niż świecąc Rolexem subem czy jakimś Breitlingiem.

To ci powiedzą pasjonaci nie tylko z naszego forum ale też z każdego zagranicznego forum.

Jeśli już jesteś u nas na forum to pewnie załapałeś bakcyla i sam się przekonasz po czasie, że miałem rację. Nie polecam także omijania  zbyt wielu etapów w pasji zegarkowej, tzn przeskoku z zegarków za 3-5 tys PLN na zegarki za 20-30.000PLN . Bo bardzo szybko się tym znudzisz. Mamy an forum przykłady takich użytkowników którzy zbyt szybko wspięli się na szczyt piramidy prestiżu zegarkowego i przestali gonić króliczka i stracili zainteresowanie zegarkami bo powyżej pewnej ceny jakość zegarków bywa już stabilna, liniowa i na prawdę nie widać w niektórych przypadkach różnicy w wykonaniu zegarka za 10000zl a tego za 30tys, zaczynają tam już grać moce marketingowe i tzw prestiż.

Marek zegarkowych jest od groma, stosunek cena jakość jest bardzo różny, można kupić tani zegarek świetnie wykonany jak i bardzo drogi który jest niesamowicie przewartościowany.

Co do Grand Seiko to przy obecnym kursie dolara są to mało opłacalne zakupy, jak kiedyś broniłem tej marki to uważam że 12tys złotych za kwarcowe Grand Seiko sprowadzone z Japonii to jednak gruba przesada. Zegarki japońskie robiły furrorę stosunkiem ceny do jakości ale parę lat temu obecnie to się zatarło, Japończycy podnieśli kilka razy ceny a kurs dolara dodatkowo dobił sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 12k kupi w Polsce używany automat GSa.

Ale przede wszystkim zegarek ma się podobać właścicielowi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 12k kupi w Polsce używany automat GSa.

Ale przede wszystkim zegarek ma się podobać właścicielowi .

 

Używany, możliwe, ale nie wiem czy jest świadomy rozmiarów tych zegarków i czy przeskok z Porsche Design które strzelam mierzyło 42-44mm nie będzie zbyt bolesny.

Główną wadą GS są niestety małe rozmiary tych zegarków chyba nigdy nie przekraczające 41mm, a zwykle jest to 38-40mm. Jak ktoś ma spora łapę to słabo to wygląda.

A za 12tys to kupi też używany super jakości szwajcarski zegarek więc tez nie widzę tutaj przewagi GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja . Duże nie są .

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje koledzy,

 

Chyba to i racja z tymi progami cenowymi, fakt ze jak kupie najdrozsze to mnie to znudzi, kiedys jako malolat lubialem miec porzadny komputer, wiec kupowalo sie karty graficzne, obudowy, bajery, non stop sie cos dodawalo, teraz jako dorosly ide do sklepu kupuje nowego iMaca 27" i nie ogladam sie za komputerami wiec to jest chyba ten sam czynnik... Oczywiscie nie chce zeby tak bylo, chcialbym miec kilka zegarkow tylko ze kazdy chcialbym lubiec... Co myslicie o takim Tag(bransolete bym do niego musial dokupic bo jest na pasku, no i jest to Quartz, pozatym jakies uwagi, wizualnie mi sie to podoba, do basenu sie nadaje... 

 

$_1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy ile za niego wołają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zegarek to może ORIS?

http://www.oris.ch/en/watches/oris-aquis-date/01-733-7653-4155-07-8-26-01peb

 

A propos TH,

Mimo, że posiadam w swojej kolekcji TH nie polecałbym zaczynać kolekcji od tej marki a w szczególności od tańszych modeli. Za ich cenę można kupić lepsze zegarki z ciekawszą historią. 

 

Obecnie dla mnie TH to marka bardziej modowa niż zegarkowa. Z resztą jak pewnie wiesz należy do Louis Vuitton Moët Hennessy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość German76

TH należy do LV? Jak dla mnie straszy obciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, nie wiedzialem ze TH nalezy do firmy torebek, idzie wiec na minus... Moze I dobrze no to Quartz... Ogladalem tego Orisa, nie orzemawiaja te zolte cyfry do mnie... Cena za nowy, automat niecale 7.5K jest na plus, gdyby nie te cyferki rodem z Comodore 64... Czekam na inne Fajnie propozycje, moze byc uzywka, nie mam nic przeciwko pod warunkiem ze jest zadbana I ma komplet papierow... Ah ciezki wybor, jutro rano powinien zejsc laptop na allegro to budzet sie powiekszy o jakies 2.5-3k zalezy za ile pojdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, zatkalo, bardzo mi sie podoba, fajnie by bylo znalezc uzywke dlatego ze cena uzywki nie leci tak na pysk jak cena nowego, ale dam sobie tydzien, jesli nie znajde uzywki to kupie nowke, gdzie mozna nowy taki kupic zeby go pomacac przed kupnem?

 

OK wyglada na bitwe myslowa poki co, starcie pomiedzy Oris Aquis Date Blue, cena sklepowa to 7190PLN, uzywke znalazlem w UK w perfect state, za 4500PLN+wysylka 

a

Omega Seamaster 300M cena sklepowa 15K, moge miec taka z zeszlego roku za 9.6K, i co lepiej brac?

 

Omega niby dwa razy tyle kasy ale jest wszedzie rozpoznawalna, jedyny minus jesli to mozna nazwac minusem to 41mm natomiast Oris, swietny zegarek, malo wiem o marce, podoba mi sie kolorystyka i cena odpowiednia, plus to ze ma 43mm.... Co byscie brali? A moze jest jeszcze cos co powinienem rozwazyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luke - ważna rada - przymierz najpierw te wszystkie zegarki osobiscie i zobacz jak leżą na ręce. Na obrobionych zdjęciach może być świetny, a na żywo czar pryska. 

 

Ten Oris nie wiem czy masz świadomość jest niezłą cegłą i jest bardzo wysoki/gruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki YouAreNext, wlasnie zadnej swiadomosci nie mam... Przymierzalem Omegi w centrum handlowym i jakos lepiej mi lezala Planet Ocean ale nie ma takiej w niebieskim kolorze a ja chce ta niebieska tarcze bardzo, GMT ma niebieska tarcze ale 28K PLN na pierwszy prawdziwy zegarek. Chcialbym sie wspinac po zegarkach az w koncu dojade do Patek i chcialbym miec te 6-7 zegarkow, majac takie po 25K byloby bardzo milo ale to jest juz troszke pieniazkow... Mam jeszcze zone, ktora nie pracuje i mala coreczke :)

 

 

Panowie a co myslicie o takim czyms: http://www.davosa.pl/Products/17/29/Ternos-professional.html bardzo niska cena a przy tym ticked all of the boxes:

500m 

niebieska tarcza

ciutke wiekszy od Omega

 

ale co powiecie o Davosa, wiem ze to na Eta jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niestety jest kopia Rolexa, powiedzialbym ze duuuuzo levelow nizej niz Rolex working class people czyli Tudor;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli raczej sie tym nie zapychac? Tak jak wspomnialem chce miec 6-7 zegarkow docelowo, taki rotomat bede zamawial z Niemiec, chcialbym miec tam ciekawe zegarki tylko chyba raczej ETA do tych ciekawych nie nalezy?

 

Pozdrawiam i dzieki za sprowadzenie na ziemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Omegę PO - to jest dopiero cegła :)

Z diverów mam jeszcze takiego Taga, chociaż nie pałam do niego miłoscią o czym pisałem w poprzednich postach. 

Mieści się w Twoim budżecie i ma in-houseowy mechanizm. Tag jest 40,5mm dla mnie to troche mało. 

 

 

Plik%2B08.03.2016%252C%2B18%2B26%2B12.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ma in-houseowy mechanizm.

 

 

Mylisz się .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.