Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Świetny, gratuluję. Też mi chodzi po głowie ten JLC.

 

Dzięki serdeczne.  :)

 

Miałem na myśli nie brak szklanego dekla a tandetny (i bezsensowny bo nawiązujący do kopert EPSA) grawer jak z zegarków za kilkaset pln.

 

Za Jaeger-LeCoultre...

 

The case of the Jaeger-LeCoultre Polaris Date timepiece has a closed back adorned with a stylized engraving of a diving helmet; a nod to the 1968 model which also featured a similar engraving hidden from view.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic nowego się nie dowiedziałem, każda koperta epsy miała od wewnątrz to logo co w żaden sposób nie upoważnia jlc do kopiowania tego wizerunku, ale tak naprawdę najgorsze jest to jak jest to wykonane w tym zegarku. Balticus za 1500zł ma ładniejszy dekiel, tutaj naprawdę wygląda to bardzo bardzo słabo.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No nic nowego się nie dowiedziałem, każda koperta epsy miała od wewnątrz to logo co w żaden sposób nie upoważnia jlc do kopiowania tego wizerunku, ale tak naprawdę najgorsze jest to jak jest to wykonane w tym zegarku. Balticus za 1500zł ma ładniejszy dekiel, tutaj naprawdę wygląda to bardzo bardzo słabo.

Skoro było w historycznym modelu, to dlaczego współczesna replika miałaby tego nie mieć? W każdym razie nie mam z tym problemu, a poza tym przez większą część dnia zegarek oglądam od strony tarczy. Jest okay.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że było to małe logo producenta kopert od spodu dekla, dotyczące zastosowanej technologii wykonania koperty, więc absolutnie nie ma merytorycznej potrzeby powiększania tego 3 razy i umieszczania na deklu od zewnątrz, szczególnie że koperta nie jest wykonana w tej technologii i nie pochodzi od wspomnianego producenta.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dlatego że było to małe logo producenta kopert od spodu dekla, dotyczące zastosowanej technologii wykonania koperty, więc absolutnie nie ma merytorycznej potrzeby powiększania tego 3 razy i umieszczania na deklu od zewnątrz, szczególnie że koperta nie jest wykonana w tej technologii i nie pochodzi od wspomnianego producenta.

Filip, nie ma potrzeby traktowania tych kwestii aż tak literalnie. Jaeger-LeCoultre informuje, że jest to ukłon w kierunku modelu historycznego. Ukłon czyli symboliczne nawiązanie do wersji Polarisa z 1968 roku w kontekście dekla. Zresztą, ja tam się cieszę zegarkiem i nie zastanawiam nad takimi szczegółami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie zdziwiłoby mnie to w np. Glicyne czy innej tego typu marce, to jednak JLC z tym hełmem, czy np. Patek z fejkowymi inskrypcjami loga Borgela wyglądałby dziwnie.. ale generalnie poza aspektem historycznym, wykonanie tego dekla jest na bardzo.. dziwnym poziomie jak na JLC.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Spoko, nie zdziwiłoby mnie to w np. Glicyne czy innej tego typu marce, to jednak JLC z tym hełmem, czy np. Patek z fejkowymi inskrypcjami loga Borgela wyglądałby dziwnie.. ale generalnie poza aspektem historycznym, wykonanie tego dekla jest na bardzo.. dziwnym poziomie jak na JLC.

A niektórym się podoba. Na Monochrome zegarek podsumowali następująco:

 

The vintage-inspired Jaeger LeCoultre Polaris Date is a pleasant watch with a winning design, clearly in line with the idea we have of JLC. Not too sporty, slightly vintage, perfectly finished… Well done.

 

A sam dekiel nie jest jakiś szczególnie tragiczny, w każdym razie mnie nie przeszkadza.

 

Jaeger-LeCoultre-Polaris-Date-2018-ref-9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pozwolę sobie podbić temat moim nowym codziennym zegarkiem. :)

 

 

Świetny ten Jlc, jaka średnica i L2L, można do tej koperty założyć skórzany pasek ?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek został tak zaprojektowany aby nie można było do niego założyć (na oryginalnych teleskopach) żadnego z pasków skórzanych - prosty teleskop dotyka koperty nie pozostawiając przestrzeni na pasek (guma ma wzmocnienie z tworzywa w tym miejscu oraz dziurę aby teleskop dotykał koperty przez gumę).273869fdc1fe1601df95ee0b40614b29.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek został tak zaprojektowany aby nie można było do niego założyć (na oryginalnych teleskopach) żadnego z pasków skórzanych - prosty teleskop dotyka koperty nie pozostawiając przestrzeni na pasek (guma ma wzmocnienie z tworzywa w tym miejscu oraz dziurę aby teleskop dotykał koperty przez gumę)

Uhm. I tym samym polaris date odpadł z mojej listy rozważanych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Pozwolę sobie podbić temat moim nowym codziennym zegarkiem.  :)

Gratuluję! Miałem kiedyś sentyment do dwukoronkowców.

Jak chodzi wewnętrzny bezelek - skokowo czy płynnie?

Obie koronki są zakręcane czy tylko jedna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Świetny ten Jlc, jaka średnica i L2L, można do tej koperty założyć skórzany pasek ?

 

Faktycznie świetny. Średnica koperty 42 mm, L2L 48 mm. 

 

Gratuluję! Miałem kiedyś sentyment do dwukoronkowców.

Jak chodzi wewnętrzny bezelek - skokowo czy płynnie?

Obie koronki są zakręcane czy tylko jedna?

 

Dzięki. Pierścień nurkowy działa płynnie, a koronka do ustawania czasu oraz daty nie jest zakręcana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex
Napisano (edytowane)

  

Dzięki. Pierścień nurkowy działa płynnie, a koronka do ustawania czasu oraz daty nie jest zakręcana.

A ta od bezela jest zakręcana? Bez sensu. Nie powinno być odwrotnie?

Edytowane przez hubex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A ta od bezela jest zakręcana? Bez sensu. Nie powinno być odwrotnie?

Też nie jest zakręcana. :) Nie trzeba nic z nią robić, bo przekręcenie w którąkolwiek ze stron od razu powoduje ruch pierścienia nurkowego. Uważam to rozwiązanie za bardzo praktyczne. Mnie się to przyda podczas przebudowy struktury bazy danych.  :) W szybki sposób będę mógł sprawdzić ile minut trwał proces powyżej lub poniżej założonego czasu bez konieczności pamiętania o której godzinie zacząłem i wpisać to do harmonogramu wdrożenia.  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Gratuluję Polarisa:)

Dekiel jest ok. Lepszy od dekli w Roleksach:)

Trochę szkoda,że nie zdecydowałeś się na wersję z alarmem, choć zdaję sobie sprawę, że jest ona zbyt droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Też nie jest zakręcana. :) Nie trzeba nic z nią robić, bo przekręcenie w którąkolwiek ze stron od razu powoduje ruch pierścienia nurkowego. Uważam to rozwiązanie za bardzo praktyczne. Mnie się to przyda podczas przebudowy struktury bazy danych.  :) W szybki sposób będę mógł sprawdzić ile minut trwał proces powyżej lub poniżej założonego czasu bez konieczności pamiętania o której godzinie zacząłem i wpisać to do harmonogramu wdrożenia.  :D

O, dzięki. Teraz to ma sens. 20 barów na samych uszczelkach... Technologia idzie do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podbić temat moim nowym codziennym zegarkiem.

 

Wprawdzie JLC to nie do końca moja bajka (poza Reverso jakoś nie mogę przekonać się do tych zegarków), nie mniej jednak gratuluję nabytku. Niech cieszy jak najdłużej.

Jak z jakością wykonania tego Polarisa? Pytam, bo pamiętam, że kiedyś wieszałeś psy na JLC, konkretnie na zdaje się jakimś Masterze Ultra Thin, że indeksy krzywe czy nierówno położone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki Mario Polarisa. Miałem ten model i uważam go wciąż za świetny zegar choć u mnie po paru tygodniach okazał się nieco za dużym zegarem ale ja mam witkę chudziutką :)

Świetne jest wykończenie koperty a ta fazka na uchu :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wprawdzie JLC to nie do końca moja bajka (poza Reverso jakoś nie mogę przekonać się do tych zegarków), nie mniej jednak gratuluję nabytku. Niech cieszy jak najdłużej.

Jak z jakością wykonania tego Polarisa? Pytam, bo pamiętam, że kiedyś wieszałeś psy na JLC, konkretnie na zdaje się jakimś Masterze Ultra Thin, że indeksy krzywe czy nierówno położone.

 

Dzięki. Co do jakości wykonania, nie mam uwag. Zresztą mając w pamięci to, o czym napisałeś, zegarek kupiłem w salonie i obejrzałem zanim podjąłem ostateczną decyzję. Mam tylko drobne uwagi do pierścienia cyfrowego urządzenia kalendarzowego w kontekście doboru czcionki (chociaż w Royal Oak było podobnie), ale trudno ich nie mieć przy Calatravie Ref. 5296R-001. W mojej opinii Patek Philippe jest mistrzem świata w doborze czcionki "datownika" i zachowaniu integralności jej wielkości zarówno dla jednocyfrowych dni miesiąca, jak i dwucyfrowych.

 

Gratki Mario Polarisa. Miałem ten model i uważam go wciąż za świetny zegar choć u mnie po paru tygodniach okazał się nieco za dużym zegarem ale ja mam witkę chudziutką :)

Świetne jest wykończenie koperty a ta fazka na uchu :wub:

Dzięki serdeczne. Fazowanie uszu oraz ich wykończenie jest naprawdę świetne i przykuwa wzrok, a sam mechanizm w obsłudze jest bardzo przyjazny. W porównaniu do Roleksa Datejust Ref. 126334, wałek koronki współpracuje z modułem nastawczym bardzo miękko i lekko. Szukam właściwych określeń, aby to opisać, ale użytkownik obydwu zegarków z pewnością szybko zrozumiałby co mam na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

(...) Mam tylko drobne uwagi do pierścienia cyfrowego urządzenia kalendarzowego w kontekście doboru czcionki (chociaż w Royal Oak było podobnie), ale trudno ich nie mieć przy Calatravie Ref. 5296R-001. W mojej opinii Patek Philippe jest mistrzem świata w doborze czcionki "datownika" i zachowaniu integralności jej wielkości zarówno dla jednocyfrowych dni miesiąca, jak i dwucyfrowych.(...)

Nie jest, ponieważ umieszczenie datownika na ringu minutowym nie jest idealne. Gdybyśmy przeciągnęli ten ring przez okienko datownika, to okazałoby się, że przecina drugą cyfrę dwucyfrowego wskazania dnia miesiąca, a powinien przebiegać idealnie pomiędzy cyframi.

Wg mnie mistrzem świata jest Junghans Max Bill automatic ref. 027/4700.00. Idealnie rozmieszczone okienko daty wobec pozostałych indeksów i krawędzi tarczy, idealnie dobrana czcionka wskazania dni miesiąca oraz jej wielkość. Jeśli chodzi o relację forma-funkcja, to Szwajcarzy muszą się jeszcze uczyć od Niemców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie jest, ponieważ umieszczenie datownika na ringu minutowym nie jest idealne. Gdybyśmy przeciągnęli ten ring przez okienko datownika, to okazałoby się, że przecina drugą cyfrę dwucyfrowego wskazania dnia miesiąca, a powinien przebiegać idealnie pomiędzy cyframi.

Żeby to osiągnąć trzeba by okno kalendarza przesunąć w prawo, a wówczas "datownik" stykałby się z podziałką sekundową. To nie wyglądałoby dobrze. Poza tym, mnie chodziło o wielkość czcionki i zachowanie jej idealnych wymiarów niezależnie od jednocyfrowych dni miesiąca oraz dwucyfrowych. W Polarisie producent postanowił wykorzystać całą przestrzeń pierścienia cyfrowego widoczną w oknie do oznaczenia dnia miesiąca, co w efekcie sprawiło, że czcionka nie jest jednorodna. Zresztą w Royal Oak miałem tak samo, ale to było przed Patkiem, więc nie zwracałem na to szczególnie uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zdjęcie wykonane na szybko i przy użyciu iPhone'a...

 

jlcpdmw2.jpg

 

Polaris ładnie świeci.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na godzinie 3 masz datownik i indeks przez to krótki


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się zastanawiałem czy dać znak zapytania czy przymrużone oczko...no i się złapał stary wyga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.