Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

desmo

Użytkownik
 • Content Count

  7,872
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

desmo last won the day on February 12 2020

desmo had the most liked content!

Community Reputation

2,018 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

5,328 profile views
 1. desmo

  Teorie spiskowe

  No właśnie, nie będą nam w obcych językach narzucać populistów i marionetki...mamy swoje .
 2. Nuda, takiego ma każdy , pokaż SUBa z kolorem...takiego wartego tyle co Pepsi lub Batman 😉
 3. Dawaj te nicki od razu się okaże kto prawdziwy miłośnik a kto niedzielny inwestor ...co to będzie, co to będzie ...bańka wszędzie
 4. W przypadku EXplorera myślałem naturalnie o II . Z mojego doświadczenia posiadanie więcej niż jednego DJa ma sens. Prawdziwie szampańska tarcza to ta , przy okazji to jedyna konfiguracja gdy jubilee i karbowany bezel nie są przesadą. Ale tylko dlatego, że to prawdziwy klasyk, ikona lat 70/80 - tych.
 5. To zależy jaki masz klucz w kolekcji. Jeśli to musi to być kolejny Rolex to najbardziej odróżni się w tym zestawie oczywiście Daytona ale z bardziej realnych to koegzystencja SUBa i GMT lub Explorera A najbardziej prawdopodobne to dwa skrajnie różne DJe. Wystarczy zmienić bransoletę i kolor tarczy ( a jest jeszcze bezel lub dodatki złota ) i masz inny uniwersalny zegarek. OP to ni pies ( Professional ) ni wydra ( Datejust) . Chyba że masz 20 lat i rajcują Cię kolorowe tarcze 😉
 6. Żarty żartami ale robi się niezła zawierucha. Z perspektywy kibica nawet jeśli najczęściej oglądam tylko hity to zabetonowanie tego układu odcinające inne kluby od możliwości sprawienia niespodzianki czy wręcz dołączenia nowych klubów do sportowej elity jest przerażające. Sport przez długi czas był ostatnim bastionem lubianego przez gawiedź scenariusza gdzie Dawid może dokopać Goliatowi. Jakoś ten skok na kasę przypomina jako żywo próbę zdominowania naszego życia i domowego budżetu przez firmy technologiczne.
 7. desmo

  Teorie spiskowe

  No właśnie zegarki (tak jak futbol ?) są najważniejsze ze wszystkich nieważnych rzeczy ale jednak jak nie ma zdrowia to i zegarki nie cieszą. Więc temat jak najbardziej potrzebny. Zwłaszcza, że niektóre poruszane tu teorie i źródła ośmielają w realu bandytów do krzywdzenia ludzi, którym nie jest obojętne. Ze zdumieniem i przerażeniem dowiedziałem się dziś że w tym kraju za zwrócenie uwagi o brak maseczki można nie tylko oberwać z pieści ale także być dźgniętym nożem. Wojna polsko- polska trwa i do wątku jak najbardziej nadaje się pytanie czy to tylko efekt uboczny frustracji COVIDowej i naszego rodzimego warcholstwa czy jednak jest na zewnątrz i wewnątrz kraju jest ktoś tym konfliktem zainteresowany. Jakie działania ma ta „narodowa debata” przykryć?
 8. desmo

  Teorie spiskowe

  Generalnie najlepiej porównywać informacje z kilku źródeł chyba...współczuję Ci ...statystyki kłamią, lekarze kłamią ....
 9. desmo

  Teorie spiskowe

  Zapytaj tych uratowanych pacjentów czy warto płacić ich wybawcom czy lepiej dać te pieniądze na TVP czy komisję smoleńską a może na KK, który swoimi oświadczeniami na temat szczepionek defacto przedłuża pandemię. Trzepanie kasy na pandemii kojarzy mi się bardziej z „instruktorem narciarstwa” czy „ handlarzem bronią” niż z wynagrodzeniem medyków walczących o życie chorych , narażając przy okazji własne
 10. Wiem, nie chodzi tylko o otwory ale generalnie spasowanie i luzy . Standardowe końcówki w dwóch najczęściej polecanych narzędziach Bergeona nie są idealne - trzeba szukać mniejszych lub podpiłować standardowe.
 11. desmo

  Teorie spiskowe

  Ja też nie wierzę informacjom rządowym dlatego wystarczy mi opinia lekarzy szpitalnych - wtedy i dziś. Co do masek wybacz ale znam badania dowodzące ich skuteczności ( choćby przytaczane tu już wielokrotnie dane z Lancet) i oficjalne stanowisko CDC najwyraźniej też podziela wnioski z tych badań. Nawiasem mówiąc podważanie tego stanowiska trafia się najczęściej w słynących z profilowania przekazów , prawicowych mediach ( także w US). Ostatni argument mnie rozbawił - trzeba pogratulować Kulczykom zasięgów.
 12. No Twoje Rolexy to da się obsłużyć nawet wykałaczką ...we współczesnych wszystko jest na ścisk więc jakiekolwiek dwustronne narzędzie pomaga. Krytyczne jest dobre dopasowanie rozmiaru końcówek ( tu trzeba trochę poeksperymentować, lub podszlifować lub mieć kilka rozmiarów ) Bo te końcówki niestety nie będą uniwersalne - zarówno w obrębie Rolexa jak i stosując je w innych zegarkach ( nawet Tudorach )
 13. desmo

  Teorie spiskowe

  Pierwsza z brzegu - maski nie działają wg CDC....a nie prościej wejść na stronę i sprawdzić co na ten temat mówi sama CDC https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/prevent-getting-sick/cloth-face-cover-guidance.html Resztę znajdź już sobie sam....w dobie internetu to proste. Tu masz fałszywe i szkodliwe propagowane tam nadinterpretacje : lockdown nie działa ( tak tylko przypomnę że w okresie twardego lockdownu - kwietniu, maju 2020 mieliśmy mniej zgonów niż w analogicznych okresach roku 2019 ) , szczepienia nie zmniejszają ilości zakażonych , lockdown ma ratować szpitale, hiszpanka zabiła więcej ludzi w dużych aglomeracjach z powodu zaniku więzi społecznych, w przypadku COVId powinniśmy postępować tak jak z grypą...
 14. Ale już dydaktyzm przemycany w PRlowskich komiksach - tych wczesnych ( Tytus) i tych późniejszych ( Na co dybie w wielorybie....) bywał zabawny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.