Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam do was pytanie i prośbę. Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o perfumy, szczerze nigdy się żadnymi nie psikalem (spokojnie, jestem młody :D). Zawsze jak chciałem jakieś kupić, to były one okropne. Waliły jak dezodorant. Chciałbym wybrać jakieś lekkie perfumy o ładnym zapachu, a nie coś mocnego i "odświeżajacego", a niestety w większości męskie perfumy tak właśnie pachną. O wiele bardziej podobają mi się damskie perfumy, delikatne, ale nie mam zamiaru się takimi psikac, bo mój honor by na tym ucierpiał :D Polecacie jakieś marki? Tylko proszę, bez cenowych szaleństw, noszę Casio haha

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A ja mam do was pytanie i prośbę. Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o perfumy, szczerze nigdy się żadnymi nie psikalem (spokojnie, jestem młody :D). Zawsze jak chciałem jakieś kupić, to były one okropne. Waliły jak dezodorant. Chciałbym wybrać jakieś lekkie perfumy o ładnym zapachu, a nie coś mocnego i "odświeżajacego", a niestety w większości męskie perfumy tak właśnie pachną. O wiele bardziej podobają mi się damskie perfumy, delikatne, ale nie mam zamiaru się takimi psikac, bo mój honor by na tym ucierpiał :D Polecacie jakieś marki? Tylko proszę, bez cenowych szaleństw, noszę Casio haha

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Spróbuj Lalique White. Można je dostać bez konieczności rujnowania budżetu, a to w mojej skromnej ocenie bardzo zacny zapach :-) W troszkę większych pieniążkach mogę polecić Bvlgari Aqua Pour Homme oraz Dior Homme Sport. Zdecydowanie wysoka półka to z kolei Creed Millesime Imperiale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Lalique White. Można je dostać bez konieczności rujnowania budżetu, a to w mojej skromnej ocenie bardzo zacny zapach :-) W troszkę większych pieniążkach mogę polecić Bvlgari Aqua Pour Homme oraz Dior Homme Sport. Zdecydowanie wysoka półka to z kolei Creed Millesime Imperiale.

Dobra, mam kolejne pytania :D. Czym się różni woda toaletowa od perfum i czy ten zapach będzie okej dla nastolatka który niekoniecznie ubiera się w garnitury? I czy gdzieś można je zobaczyc?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

I jeszcze jedno, na ile powinno starczy 100 ml?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dobra, mam kolejne pytania :D. Czym się różni woda toaletowa od perfum i czy ten zapach będzie okej dla nastolatka który niekoniecznie ubiera się w garnitury? I czy gdzieś można je zobaczyc?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

I jeszcze jedno, na ile powinno starczy 100 ml?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

1. Różnica dotyczy stężenia olejków eterycznych. W edt /woda toaletowa/ jest mniejsze, w edp /woda perfumowana/ większe. Co do zasady przekłada się to na większą trwałość edp aniżeli edt.

 

2. W mojej ocenie zaproponowane przeze mnie zapachy będą ok.

 

3. Poszukaj w którejś z sieciowych stacjonarnych perfumerii - Douglas/Sephora. Powinna tam być możliwość sprawdzenia wszystkich moich propozycji, może za wyjątkiem tej od Creeda.

 

Do listu dodałbym jeszcze Aqua di Parma Colonia Assoluta, ale to też nieco wyższa półka.

Też bym sugerował edt. Moje propozycje są właśnie tego rodzaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, czas wybrać się po perfumy :)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Przyznam szczerze, najbardziej przypadły mi do gustu Lalique White, zwłaszcza że jako jedyne maja cenę odpowiednią na pierwsze perfumy, co prawda w Douglas kosztuja 400 zł, ale kto powiedział, że nie można ich tam sprawdzić, a kupić na Iperfumy.pl za 100 zł :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dziękuję, czas wybrać się po perfumy :)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Przyznam szczerze, najbardziej przypadły mi do gustu Lalique White, zwłaszcza że jako jedyne maja cenę odpowiednią na pierwsze perfumy, co prawda w Douglas kosztuja 400 zł, ale kto powiedział, że nie można ich tam sprawdzić, a kupić na Iperfumy.pl za 100 zł :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

iperfumy.pl to dobre źródło. Ja już wielokrotnie kupowałem tam perfumy. Lalique w stacjonarnych perfumeriach ma chore ceny. Swoja drogą, Lalique, jako firma specjalizująca się w produkcji ...kryształów, robi porządne perfumy, że wspomnieć tylko Encre Noire, także w wersji Sport, Pour Homme Equus czy Hommage a L'Homme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które z tych Lalique będą miały właśnie taki najbardziej delikatny i miły zapach? Poczytałem torche o Lalique White (jak czyta się nazwę tej marki,"lalik"?) i wydają się być takie jak chciałem, nie wiem tylko czy polubie ten lekko cytrynowy zapach. Warto wspomnieć, że mam bardzo, bardzo wrażliwy nos i każdy mocniejszy zapach mnie okropnie drażni (dlatego zawsze w Biedronce unikam regału z chemia :D). To samo z oczami, po porostu łzawią przy mocnych zapachach. Kolejna sprawa, że żadny ze mnie samiec alfa, więc L. W wydają się być ideolo :)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W pierwszej kolejności pomyślałbym właśnie o White. Ale sprawdziłbym także Equus oraz Hommage. To zapachy bardzo porządnie skonstruowane, niebanalne, o całkiem niezłych parametrach użytkowych, a do tego nie są w typie tych bardzo inwazyjnych. Bardzo przyjemnie się je nosi :-) W mojej ocenie taki White doskonale sprawdza się wiosną/latem. Equus oraz Hommage to z kolei zapachy zdecydowanie całoroczne.

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Tiffi T4 masz je w hebe.I to są Panie edp w mega cenie.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Osobiście bardzo też odpowiada mi świeżość w typie Terre d'Hermes od Hermesa, ale za te nawet na iperfumy.pl trzeba trochę więcej zapłacić... Ale jak dla mnie, zdecydowanie warto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za profesjonalne porady, idę wszystko poprzegladac, może jeszcze padną jakieś pytania

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli jesteś odważny, to polecam zapoznać się z The Dreamer od Versace. Także można dostać je w dobrej cenie. Tylko z nimi trzeba uważać, bo początkowy akord zbudowany na szałwi i lawendzie jest dość trudny w odbiorze, nawet dla zaprawionych nosów. Jednak po jakimś czasie cuda się dzieją! Zapach trochę niedoceniany, a pełen klasy :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Dreamer to dobry wybór dla kolegi, który sam stwierdził jest "totalnym laikiem". Jest to zapach dla nieco starszego faceta, który jest świadom tego, czego oczekuje od perfum, których używa. I nie jest delikatny, jak damskie perfumy.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będą moje pierwsze perfumy w życiu, dlatego na razie nie będę mocno eksperymentować. Lalique White najbardziej przypadły mi do gustu. Zobaczymy tylko jak ten cytrynowy zapach bo obawiam się że będzie mocny i mój nie nie wytrzyma

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie wiem, czy Dreamer to dobry wybór dla kolegi, który sam stwierdził jest "totalnym laikiem". Jest to zapach dla nieco starszego faceta, który jest świadom tego, czego oczekuje od perfum, których używa. I nie jest delikatny, jak damskie perfumy.

Zdaję sobię z tego sprawę i dlatego napisałem o odwadze ;-) Bez niej, na początku przygody z perfumami, The Dreamer faktycznie może być bardzo trudny do przejścia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem różne recenzje Marzyciela i nawet zaawansowani użytkownicy pachnideł mieli z nim problem. Szczerze to nawet się cieszę, bo dzięki temu mniej osób go używa. Nawiasem mówiąc uwielbiam go (ideał na wczesną wiosnę).


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

I ja sobie wielce to pachnidło cenię. Na tyle, że do czasu odkrycia Guerlain L'Instant Pour Homme edt, ten Dreamer to był mój signature scent, choć troche trwało, zanim go doceniłem! Jego niewątpliwą zaletą faktycznie jest rzadkość występowania w przyrodzie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem :D Jak to jest, że niektóre perfumy pasują na lato, inne na zimę, a jeszcze inne na wiosnę?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Kolego, jeszcze dużo przed Tobą czytania... Polecam Perfuforum.

 

Na upał nie użyjesz super ciężkiego, zimowego zapachu, bo zamordujesz wszystkich w promieniu kilku metrów. Zimą z kolei letni, lekki, orzeźwiający zapach będzie bardzo słabo wyczuwalny.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo, bardzo dużo przede mną, ale wcześniej wspomniane Lalique White będą dobre na każdą porę roku? Wyczytałem że raczej wiosna/lato, ale to oznacza, że w zimę nie będą odpowiednie?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tu dużo zależy m.in. od kompozycji, bo pewne nuty - np. drzewne, dymne czy gourmond, a wiec te cięższe, w cieplejsze pory roku mogą stać się przytłaczające, w szczególności wówczas, gdy mamy do czynienia z edp. Stąd też, ja nie mam tyle odwagi, by gorącym latem, w ciągu dnia, katować otoczenie i siebie np. A*Man od TH, które bardzo sobie cenię. Z kolei nuty owocowe, które ze sfej natury są zdecydowanie lżejsze, lepiej sprawdzą się właśnie w cieplejsze pory roku. Tyle na ten temat z moje strony :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fidelio, proszę - "perfumą"? :wacko:

Co do reszty zgadzam się ;)

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dużo, bardzo dużo przede mną, ale wcześniej wspomniane Lalique White będą dobre na każdą porę roku? Wyczytałem że raczej wiosna/lato, ale to oznacza, że w zimę nie będą odpowiednie?

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Kolega @Walter słusznie prawi :-) Sporo lektury przed Tobą. Moje osobiste doświadczenie jest takie, że White faktycznie sprawdza sie doskonale jako zapach na wiosnę/lato. Na te zimniejsze pory roku jest natomiast zbyt zwiewny, eteryczny. Jeśli szukasz czegoś uniwersalnego, na każdą porę roku, to pozostając przy Lalique nadal polecam spróbować Equus oraz Hommage. Zapachy bardzo przyjemne, a do tego nie będące killerami, stąd w mojej ocenie, na początek będzie ok!

fidelio, proszę - "perfumą"? :wacko:

Się poprawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.