Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Ja lubię mieć wybór. Obecnie mam ok. 30 flakonów. jednych używam stale, po niektóre sięgam rzadziej, jak najdzie mnie ochota, a nie które potrafią leżeć i leżeć, czekając na swoją kolej  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zredukowałem do ok. 50 zapachów (nie wiem z ilu) ale chciałbym się zamknąć w 15 (marzenie ściętej głowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ponad 50... i ciągle mało ;)

Uwielbiam poznawać starsze, zapomniane pachnidła :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja co jakiś czas mam taka myśl, żeby zrobić porządki i zredukować liczbę posiadanych flakonów do max. 15tu. Ale później wyciągam swoje pudełeczko z czeluści garderoby, otwieram je, zaczynam to wszystko wąchać o dochodzę do wniosku, że ...nie ma na to szans  ;) Generalnie może być rotacja, jak z zegarkami, ale zmniejszenie liczby jest bardzo trudne  :)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nigdy wam nie przeszło przez myśl, aby używać tylko jednego zapachu, z którym bylibyście identyfikowani przez wasze otoczenie?

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A nigdy wam nie przeszło przez myśl, aby używać tylko jednego zapachu, z którym bylibyście identyfikowani przez wasze otoczenie?

 

RG

Ale ja mam taki zapach, którego używam w 90 % wypadków, taki "signature scent". Nie zmienia to jednak tego, że raz na jakiś czas po prostu lubię sobie "zadać" coś dla odmiany  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło... mój signature scent to zapach zbliżony do Toma Forda Oud Wood, ale niestety z uwagi na jego cenę muszę szukać coś zbliżonego... FM 335, perfumy lane, itp...

Teraz będę miał przyjemność obcowania z Bytomiem :) ... zobaczymy... a nóż coś z tego wyniknie na dłużej? 

 

RG

Edytowane przez radekglaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nigdy wam nie przeszło przez myśl, aby używać tylko jednego zapachu, z którym bylibyście identyfikowani przez wasze otoczenie?

 

RG

 

Nie. Życie jest zbyt krótkie, żeby się ograniczać i w tej kwestii. Pachnę tym, na co mam ochotę, a nie tym, co jest moim "identyfikatorem".


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurła, a ja mam z 7 i myślałem że to dużo, kamień z głowy :D

Ja mam dwa, i też myślałem,że to sporo....

 

Tak troszkę z innej beczki, jak na Wasze otoczenie reaguje na nowe perfumy? Pytam,ponieważ moja żona, na 90% wszystkich próbek jakie przynosiłem, reagowała bólem głowy i mówiła po jakimś czasie,że jej od zapachu nie dobrze. Mało tego,że tak reaguje na męskie perfumy to i na 95% kobiecych podobnie...

Pytanie, czy nie macie wrażenia,że niektóre marki trochę się zepsuły?

 


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz po prostu zbyt wymagającą żonę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz po prostu zbyt wymagającą żonę ;)

 

:) To prawda :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wypsikałem Oliver Durbano - Black Tourmaline to się mnie spytała, czy byłem gdzieś na ognisku w lesie :D :D I na "trudniejsze" zapachy zawsze tak reagowała. Ale trochę bardziej się już wyrobiła bo co chwilę coś testuje, w każdym razie woli tzw. "przyjemniaczki": Dior Homme Sport 2012, Chanel Allure Homme Sport, Versace Pour Homme "Medusa", Chanel Platinum Egoiste, Hugo Boss Bottled no. 6, Dior Sauvage 2015, itp..., czyli ładne, proste i nieskomplikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie natknąłem się na ten interesujący wątek :) Przeczytałem na razie kilkadziesiąt wcześniejszych postów żeby troszkę zorientować się w ostatnich trendach. Przeczytałem również kilka pierwszych :) Natknąłem się na określenie 'signature scent', a mi przyszło do głowy, że w moim przypadku bardziej pasuje określenie brand scent, ponieważ do niedawna używałem tylko zapachów od Armaniego. Jednak od zeszłorocznego lata zacząłem sięgać po różne dziwne rzeczy, przebierając w różnych markach i eksplorując także niższe półki. Mimo olbrzymiej pokusy staram się trzymać nie więcej niż kilka flakonów. Wystarczy, że liczba butelek whisky rośnie w zatrważającym tempie, to też po trosze przez was :) Obecnie pora zimowa więc na tapecie mam Armani Code Profumo, Black Code i Avon Today Tomorrow Always Forever (sic!), bo podobne i trochę lżejsze od Profumo. Latem były Acqua di Gio, Lacoste Essential i Mexx Pure.

 

Edit

Jak zrobi się cieplej to wrócę do zapachu sprzed wielu lat: Issey Miyake L'Eau D'Issey

 

 

 

Wysłane z MI 5s

Edytowane przez herbee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Bytom EdP to podobno rozwodniona wersja Amouage Interlude Man. 

Widzę, że kolega z Perfuforum tutaj zawitał. :) Bytom nie jest rozwodniony, ale spłycony. Tak jak byś Interlude obciął nuty głowy i zaczął od krótkiego serca i wszedł w bazę. Czyli mocno i duszno. Dobre perfumy, o ile ktoś lubi ten klimat. ;) I moc mają, więc "wodniste" nie są. ;)

 

Co do signature scent to można, ale po co? :D  Chociaż sam taki posiadam, to hobby perfumowe wymaga poświęceń i ciągłych testów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.Z zapachami jest jak z kobietami :) . Każdemu podobają się inne.Ja ostatnio połaziłem po perfumeriach, powąchałem,kupiłem sporo próbek na iperfumy.Po wielu,wielu testach zdecydowałem się na kilka nowych. Zacznę od tego co sprawdziłem na własnej skórze:

1.Salvador Dali- Laguna. Nie byłem fanem tej marki, bo perfumy,zarówno męskie jak i damskie były w moim odczuciu mocno przesłodzone.Ale Laguna ,o dziwo- całkiem smaczna :) .Nabyłem w drodze kupna.

2.Tom Ford- Noir De Noir.Kolega zachwycał się,zamówiłem próbkę.Bez fajerwerków.Na mnie pachniał nijako.Żonie też się nie spodobał.

3.Geoffrey Beene- Grey Flannel.Sentyment z dawnych lat,kiedy za małolata się zachwycałem.Dziś nie bardzo wiem czym :). Zdecydowana porażka.

4.Creed- Aventus.(próbka).Kupę kasy,chyba coś ok.1400 pln, ale pomyślałem, że skoro kosztuje to pewnie też pachnie wysoko.Jak będzie pasował to przytulę. No, pachnie, ale nie aż tak dobrze, żeby tyle kosztować.Mi nie zagrał. Ładny,elegancki, ale bez tego czegoś.

5.Salvatore Ferragamo- Uomo.(próbka) Bardzo ciekawy, już miałem zamówić, ale gdzieś po głowie i nosie kołatała się myśl, że skądś to znam. I fakt- pogrzebałem w szafie- Azzaro Club. Może nie jota w jotę, ale bardzo,bardzo podobne. Generalnie polecam. Sam może się zdecyduję kiedyś.

6.Roberto Cavalli- Just(złoty).Bardzo przyjemny,męski zapach.

7.Rzeczony wyżej kilka razy Lalique- Encre Noir.Zakupiony po testowaniu próbki.Warto.Dobra cena na iperfumy.

8.I na deser ciekawostka Rasasi -La Yuqawam.Perfumy jakiejś arabskiej rodzinnej firmy perfumiarskiej z Dubaju chyba. Są tak brzydkie, że aż intrgujące :D. Trudno je nawet opisać- warto zamówić próbkę.Pierwszy efekt- koszmar!!!Ale po pewnym czasie uwalnia się pieprz,skóra,tytoń,jakieś zioła. Są bardzo,ale to bardzo inne od naszych europejskich. Ciężkie, raczej na wieczór. Nie dla każdego.

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad4. Jak to się tutaj ładnie pisze.... jak chcesz homage Aventusa to spróbuj Al Haramain - L'Aventure ;) . Nie wiem czy są próbki ale ten zapach można kupić na iperfumy.

Ad8. Jest kolejnym homage ;) Toma Forda z linii Private Blend Tuscan Leather. Jednak ten Rasasi jest zayebisty i trzeba się z nim trochę zaprzyjaźnić. Zapach klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nigdy wam nie przeszło przez myśl, aby używać tylko jednego zapachu, z którym bylibyście identyfikowani przez wasze otoczenie?

 

RG

Ja mam kilku ulubieńców w różnych kategoriach- letni, wiosna/jesień, zima; wieczór, praca; i osobna kategoria - szaleństwo- np. Ciur Ottoman itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od 3 dni jestem pod mega dużym wrażeniem perfum Bytom :).

To pierwsze męskie perfumy, które popsikawszy się rano, są ze mną przez cały dzień... :) Dla porównania EN czułem na sobie do max 4-5h... na ale EN jest znów  4x tańszy od Bytomia  ;)

 

Kiedyś również testowałem GROM od Próchnika, ale to inna / niższa liga... również są to perfumy drzewne, ale bliżej im raczej do Avon Classic niż do Bytomia.

 

RG

Edytowane przez radekglaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lalique White trochę mało się trzymają na ciele :/ Po wf praktycznie ich nie czuć :o

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Lalique White trochę mało się trzymają na ciele :/ Po wf praktycznie ich nie czuć :o

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

A ile tego White na siebie aplikujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile tego White na siebie aplikujesz?

4 psiki

Boję się dać więcej żeby ludzie nie uciekali :D

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

4 psiki

Boję się dać więcej żeby ludzie nie uciekali :D

Jak dla mnie zapach jest tego rodzaju, że nie powinieneś się obawiać bardziej obfitej aplikacji. Spróbuj 5-6 strzałów, a jak nie zadziała, to pozostanie Ci szukać czegoś innego  ;) Ja na Twoim miejscu spróbował bym np. Chanel Egoiste Platinum, który jak dla mnie ma zdecydowanie lepsze parametry użytkowe. Tylko niestety, półka cenowa jest już decydowanie inna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.